Branko Ilja
03.12.11,16:39
mám taky problém príspevok na podnikanie mi bol Schválený ale teraz mi otec povedal ze mi tie peniaze dá sam aby som sa nezaväzoval ako ho mam vratiť poraďte mi prosím čo treba robiť aké tlačiva tam treba predložiť ďakujem pekne za ochotu . Branko
KEJKA
03.12.11,15:53
neviem, ale to bude asi ťažko, ked už si podpísal zmluvu a dokonca dostal peniaze. Už si sa tým zaviazal. Peniažky len pekne nechaj otcovi, resp. použi na rozvoj podnikania, ak inak nedá. Ved ak to s podnikaním myslíš vážne, tak tá viazanosť je potom čisto formálna.

Anomália je v prípade, o ktorom píšem na inom mieste, ked SZČO podpísal zmluvu, ale doteraz dotáciu nedostal, vŕaj ani nedostane, lebo nie sú peniaze. NApriek tomu on viazaný na 2 roky je, zrušiť sa to vraj nedá. Nečítala som tú zmluvu, podľa mňa je záväzná pre obe strany a musí sa dať vypovedať, ak nie sú splnené podmienky.
Tvoj prípad to však nie je, ale odporúčam - prečítaj si zmluvu.
Branko Ilja
03.12.11,16:00
dakujem za radu ale akoo by to bolo napriklad ked stopnem zivnost hej tak musim vratit pomernu cast prispevku cize nieco by mi nahali nieco nie cize technicky by sa to mao dat aj zrusit a vratit ich dobrovolne
Branko Ilja
03.12.11,16:09
este jednu vec som tam nasiel skoncenie dohody je mozne skoncit na zaklade pisomnej vzajomnej dohody ucastnikov a konci dnom uvedenim v pisomnej dohode
KEJKA
03.12.11,19:05
áno, to je ono, pričom vrátiš pomernú časť dotácie,.
Preto nechápem, prečo by sa nedala tá dohoda zrušiť, ak peniaze vôbec nevyplatili.
vulxy
03.12.11,19:37
podla mna zrus si zivnost,nahlas to na upsvar a oni ta vyzvu aby si vratil pomernu cast ale neviem pochopit preco chces vratit dotaciu ked si si to uz vybehal a vycakal.stat ta obera o rozne dane cely zivot raz ti da nieco pomerne jednoducho a ty to chces vratit???tomu ja hovorim charakter...
do parlamentu by si mal kandidovat:D