almiso
03.12.11,19:21
Dobry den!
S priatelkou sme si objednali kuchynsku linku na mieru, zlozili sme zalohu 50% (1000eur) a cakali dohodnutych 4-5 tyzdnov. Po 8-ich tyzdnoch a niekolkych urgenciach sme objednavku zrusili (nemali sme podpisanu zmluvu len objednavku-mame aj doklad o zaplateni zalohy)-v tej chvili sme mali uz dva tyzdne namontovane korpusy, no bez dvierok a pracovnej dosky. Predajca nam prislubil okamzite vratenie penazi,ale ani po 2 tyzdnoch sme peniaze na ucet nedostali. Korpusy som im nedovolil odmontovat-az po vrateni penazi,ale v podstate su mi na nic a je to pre mna odpad-uz som objednal linku z inej firmy. Ide mi ale o zalohu. Predajna je zavreta a velmi tazko sa s nimi komunikuje. Zakazdym ak sa nam podari dovolat, nam slubia uhradu do par dni,ale vzdy to z nejakeho dovodu neprejde. Stale sa vyhovaraju a sme uz tlaceny k muru-mame pozicky, zariadujeme byt a tych 1000 eur zalohy nam uz velmi chyba. Podla obcianskeho zakonnika sme v prave a zmluvu mozme zrusit, ale nie je urcena casova lehota na vyplatenie zalohy. Ak niekto mozte, prosim pomozte a poradte. Dakujem za kazdy nazor a napad
kubo131
03.12.11,18:50
Ja osobne by som to riešil poslaním na predajňu doporučeného listu kde im už písomne rušíte a stanovili im termín dokedy majú peniaze vrátiť a nezabudnúť tam napísať že dokým nevrátia tak ani nebudú môcť odmontovať tie korpusy... A hlavne im tam jasne napísať že ak to nezaplatia pôjde to súdnou cestou... Ďalšou možnosť je obrátiť sa na právnika a Treťou možnosťou napísať o tomto do Lampárne na TV Markíza... možno že to príde divné, ale ako sa do toho pustia oni hneď sa všetko rozhýbe...
almiso
03.12.11,19:04
No uz ma to aj s tou telkou napadlo..je to menej financne narocne ako sudy a pravnici..
kubo131
03.12.11,19:06
máš pravdu.. ale tak ja by som poslal ten list, uvidel ako zareagujú a ak nič tak potom ísť do tej telky....
tictac7
03.12.11,19:39
...podľa všetkého, teda podľa toho, čo píšeš, jediný písomný dokument, ktorý máš je objednávka (a nejaké potvrdenie o uhradení zálohy). Doteraz si všetko riešil len osobne alebo telefonicky a nič písomne.... - ups - myslím, že ani tu doporučená relácia, ani SOI, ani právnik, ani súd nepomôže - ZÁKLAD JE VŠETKO PÍSOMNE
almiso
03.12.11,21:04
Zrusenie zmluvy si vyziadali mailom. to im bolo aj odoslane..viem ze to nie je posta a dobierka,ale bolo to odoslane na ich oficialny mail o com zas mam dokaz.
Mária27
03.12.11,21:17
Požiadaj súd o platobný rozkaz, zarátaj tam úroky aj súdny poplatok. Ak použiješ oficiálne tlačivo, máš to do 10 dní.


Občiansky súdny poriadok
Platobný rozkaz
§ 172



(8) Ak navrhovateľ predloží spolu s návrhom na začatie konania platobný rozkaz na tlačive vydanom podľa vzoru uvedenom v osobitnom predpise a na vydanie platobného rozkazu sú splnené zákonom ustanovené podmienky a je zaplatený súdny poplatok, súd vydá platobný rozkaz najneskôr do desiatich pracovných dní od splnenia týchto podmienok.