tetrisss
04.12.11,11:00
Pocuvam TA 3 besedu o zdravotnictve a ako ekonom nerozumiem teme poistovni a zdravotnictva, ked v systeme pravdepodobne nie je dost financnych prostriedkov a na druhej strane poistovne podla informacii vytiahnu zo systemu 100 milionov zisku, to ako je mozne? my sme dementi, alebo co.
Mila123
04.12.11,10:08
poisťovne okliešťujú najmä lôžkové oddelenia, i ambulancie....(ale tie si vedia vypýtať od pacienta- najmä stomatologické)....
tetrisss
04.12.11,10:31
V podstate si myslim, ze funkcia poistovne, ked stat musi doplnat obrovske obnosy penazi a menezovanie poistovni sa ukazuje ako neefektivne, preco to stat nepreberie na seba a neriesi priamo z rozpoctu?
Stefan2005
04.12.11,10:32
...ako ekonom nerozumiem teme poistovni a zdravotnictva... poistovne podla informacii vytiahnu zo systemu 100 milionov zisku....

ani ja nerozumiem téme zdravotných poistovní, ale tu http://www.hpi.sk/hpi/sk/view/4314/novela-zakona-o-zdravotnych-poistovniach.html ten, kto sa tomu vraj rozumie, napísal:
"Reálnym sprísnením status quo bude navrhované zdanenie zisku zdravotných poisťovní (zisk poisťovní bol pred troma rokmi, rok po prijatí „neziskovej“ novely, oslobodený od dane; nález Ústavného súdu zrušil obmedzenie zisku, ale oslobodenie od dane sa na tento zisk vzťahuje aj naďalej)."

ak je zvýraznené fakt pravda, tak naozaj platí:


...my sme dementi....

viď aj: http://www.zdraveslovensko.sk/2011/07/08/smer-sd-podporuje-nezdaneny-zisk-zdravotnych-poistovni/
tetrisss
04.12.11,10:37
Sme...
mona091
04.12.11,14:37
pri hromadnych vypovediach lekarov, naslednej reakcie DAVU ludu som si uvedomila,,

ze niekomu naramne vyhovoval hnev ludu proti lekarom, stav odputania pozornosti od skutocneho riesenia problemu zdravotnych poistnovni prerozdelujucich nase povinne odvody aj na ich zisk, s mottom: cim viac usetria, tym viac maju v zisku,

jednoducho zmatok potlacil ozajstnu pricinu problemov, a veselo vsetko pokracuje dalej,
dufala som, ze nieco sa pohne, ale pohla sa len rezignacia lekarov, ktori nenasli oporu v obcanoch, zvitazila zase davova psychoza a manipulacia,

a nepohneme s tym, kto vlastni media, ma v rukach silu ovplyvnovania verejnej mienky, a este ked vlastni aj ine oblasti, moc ma v rukach, a vsetko ide podla planu, kedy obcasne vykriky sa hravo potlacia, ako aj teraz s lekarmi
mona091
04.12.11,15:24
jaj, a reprezentativna statisticka vzorka ludu uzatvorila aj predmetne temy ako vyriesene, aj ked pre mna vyriesene neboli, a myslim, ze nie len pre mna