migrena2
04.12.11,12:07
Dobrý deň
hľadám niekoho kto ma skúsenosti alebo kto nejak takto podnika.

Keby mám eshop, príde mi od zákazníka objednávka -> JA objednám tovar z iného eshopu - ten mi príde domov na moju adresu -> zabalím ho podla seba a faktúru vystavím tiež v mojom mene a pošlem mojmu zákazníkovi. Je toto brané ako dropshipping ? alebo je to legálne ?

podľa toho čo som tu naštudoval je to legálne, hľadám niekoho kto konkrétne takto podniká a má s tím aj praktickú skúsenosť, a aká právna forma podnikania by bola na to vhodná :D ďakujem
kabko
04.12.11,12:15
Ak ti príde tovar tebe domov, a ty ho potom posielaš svojmu zákazníkovi, to nie je dropshipping.
Dropshipping je, keď ja si objednám u teba, ty objednáš u svojho dodávateľa, a ten to pošle PRIAMO MNE v tvojom mene (prípadne už aj s pribalenou tvojou faktúrou - alebo ju môžeš poslať emailom, poštou osobitne....) :)
shimao
18.10.12,14:40
dropshipping je na Slovensku teda nelegalny? Nerozumiem tomu..objednam tovar zo zahranicia, prejde cez colnu kontrolu, zaplatim dph a co este potom? mozete mi to niekto objasnit, dakujem. Mozem robit dropshipping na zivnost?
Marco18
27.05.13,09:09
Ak poslem fakturu elektronicky, musim ju posielat aj postou? Ak nie, musi obsahovat naskenovanu peciatku, podpis, alebo nieco podobne?