zuso
26.01.06,13:09
Nemám sa s kým poradiť, tak sa obraciam na vás:
Živnostníčka, ktorá má živnostnenské oprávnenie: výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry - tréner - cvičiteľ - aerobic - telesná výchva,
-chce usporiadať kondičný prípravný kurz pre nové cvičiteľky, pre úspešné absolvovanie certifikovanej skúšky pre túto činnosť,
- poskytuje tento kurz bezplatne, a aj ubytovanie zdarma. Pobyt 3 dni. Stravu si hradia účastníčky.
dvôvod: nové cvičiteľky = vačší záujem o aerobic
Je to len nápad, ako znížiť ZD, tak ma berte prosím s rezervou...
Zita5
26.01.06,12:11
Nemám sa s kým poradiť, tak sa obraciam na vás:
Živnostníčka, ktorá má živnostnenské oprávnenie: výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry - tréner - cvičiteľ - aerobic - telesná výchva,
-chce usporiadať kondičný prípravný kurz pre nové cvičiteľky, pre úspešné absolvovanie certifikovanej skúšky pre túto činnosť,
- poskytuje tento kurz bezplatne, a aj ubytovanie zdarma. Pobyt 3 dni. Stravu si hradia účastníčky.
dvôvod: nové cvičiteľky = vačší záujem o aerobic
Je to len nápad, ako znížiť ZD, tak ma berte prosím s rezervou...


Však skrachuje ak to bude robiť zadarmo .
zuso
26.01.06,12:11
Zabudla so otázku, ktorá je vlastne v názve témy.
Je možné uplatniť náklady za ubytovanie za všetky účastníčky VOZD?
zuso
26.01.06,12:12
Je to len nápad, ako znížiť ZD, tak ma berte prosím s rezervou...
Potrebuje nejak zvýšiť náklady.
durisovad
26.01.06,12:14
Ak ubytuje ucastnicky kurzu vo svojom dome, ziadne naklady asi nevzniknu. Ak ale bude za ne platit ubytovanie v hoteli alebo nejakom inom ubytovacom zariadeni, tieto naklady budu nedanove.
Zita5
26.01.06,12:14
Zabudla so otázku, ktorá je vlastne v názve témy.
Je možné uplatniť náklady za ubytovanie za všetky účastníčky VOZD?

Podľa mňa by mala postupovať , tak , že účastníčky nech stravu a ubytovanie zaplatia a ona službu poskytne zdarma .
sway
26.01.06,12:14
Zabudla so otázku, ktorá je vlastne v názve témy.
Je možné uplatniť náklady za ubytovanie za všetky účastníčky VOZD?

ak je predpoklad, že budú pracovať v jej prevádzke tak podľa mňa si môže náklady na školenia uplatniť v plnej výške - treba prezenčku a podpisy ... ak sú to úplne "od veci" záujemkyne ktoré majú iné prevádzky tak veru neviem...., asi by som to neriskla;)
zuso
26.01.06,12:22
Oni by to boli záujemkyne, ktoré by sa chceli stať cvičiteľkami, ale potom musia ešte absolvovať skúšku - certifikát pre túto činnosť.
Pravdu povediac nejaký osobný prínos by živnostníčka nemala. Akurát chce aby sa zvýšil záujem o aerobic, a novými predcvičovateľkami je tu istý predpoklad. Ale pracovať v jej prevádzke... neviem či by k tomu došlo.
Je to blbosť. Ale ďakujem za reakcie.
Zita5
26.01.06,12:26
Oni by to boli záujemkyne, ktoré by sa chceli stať cvičiteľkami, ale potom musia ešte absolvovať skúšku - certifikát pre túto činnosť.
Pravdu povediac nejaký osobný prínos by živnostníčka nemala. Akurát chce aby sa zvýšil záujem o aerobic, a novými predcvičovateľkami je tu istý predpoklad. Ale pracovať v jej prevádzke... neviem či by k tomu došlo.
Je to blbosť. Ale ďakujem za reakcie.

Ale tým , že ona chce aby sa zvýšil záujem o aerobic , to neznamená , že sú to opodstatnené výdavky . Zákon hovorí , že môže uplatniť len výdavky , ktoré su nutné na dosahovanie príjmu z podnikateľskej činnosti .
Takže rozmýšľaj nad niečim iným .
zuso
26.01.06,12:44
Ale tým , že ona chce aby sa zvýšil záujem o aerobic , to neznamená , že sú to opodstatnené výdavky . Zákon hovorí , že môže uplatniť len výdavky , ktoré su nutné na dosahovanie príjmu z podnikateľskej činnosti .
Takže rozmýšľaj nad niečim iným .

No práve: zvýši sa záujem o aerobic, a následne tým aj jej príjmy.
Takže nie?
durisovad
26.01.06,12:49
Ak sa zvysi zaujem a umerne tomu aj jej prijmy, potom mozno uvazovat o nejakych nakladoch. Zatial sa mi to zda chimera.
Zita5
26.01.06,12:50
No práve: zvýši sa záujem o aerobic, a následne tým aj jej príjmy.
Takže nie?

To záleží od Tvojho rozhodnutia či áno , alebo nie .:rolleyes: Ono totiž sa zvýšiť môžu , ale aj nemusia .;)
V tomto prípade sa ťažko dá dať 100% odpoveď , vieš ako to chodí , je to len na rozhodnutí tej osoby , ktorej sa to týka , lebo jednou nohou si aj tak v riziku a v tom sme všetci .
zuso
26.01.06,12:59
Je mi to jasné, tak ak nevymyslím niečo lepšie, tak neviem... Veľmi sa mi to nepozdáva, preto som sa obrátila na poradu. Ďakujem za príspevky.