ivab
26.01.06,14:01
Som zamestnaná v s.r.o., ktorej spoločníkmi sú s.r.o. a ako inak spracúvam účtovníctvo i týmto spoločníkom. Mala som kontrolu z inšpektorátu práce na jednej z týchto s.r.o., kde mi samozrejme toto vytkli s tvrdením, že ide o nelegálne zamestnanie, čo mali pravdu. Žiadno ma zato nepostihli, ale doporučili mi zakomponovať do zmluvy, že budem dočasne pridelovaná na prácu u tých s.r.o.
Chcem sa preto spýtať, či nemáte vzor takýchto zmlúv medzi s.r.o. a medzi zamestnancom a zamestnávateľom /to bude zrejme nejaká dohoda/?
Ďakujem za každú pomoc.
rada
26.01.06,17:44
Pozor !!! Len ako VZOR. Treba si upraviť na svoje podmienky.
Dohoda o dočasnom pridelení zamestnanca na výkon práce k inému zamestnávateľovi
(požičiavanie zamestnancov)
(§ 58 ods. 1 ZP)

Zamestnávateľ: .................................
adresa: .........................
IČO: ..............................
zastúpený: ..............................
a

Zamestnanec: ........................................
bydlisko: .......................................
dátum narodenia: ...................................

podľa ust. § 58 ods. 1 Zákonníka práce uzatvárajú
Dohodu o dočasnom pridelení na výkon práce k inému zamestnávateľovi


Článok I
Zamestnanec bude dočasne pridelený k .................................................. ..... (uviesť označenie zamestnávateľa, ku ktorému sa zamestnanec dočasne prideľuje), kde bude vykonávať .................................................. ............... (uviesť konkrétny druh práce; ak sa predpokladá, že u prideleného zamestnávateľa bude vykonávať aj iné práce nad rámec uzavretej pracovnej zmluvy, musí tieto práce v dohode o dočasnom pridelení uviesť).
Článok II
Miestom dočasného výkonu práce je
(uviesť obec, organizačnú jednotku, napr. pracovisko, stavba, prevádzky v podniku, alebo inak určiť miesto, kde sa bude práca vykonávať).
Článok III
Dočasné pridelenie na výkon práce k dočasnému zamestnávateľovi vzniká dňom ......... (uviesť presný dátum) a uzatvára sa na dobu ................................ (napr. 3 mesiace alebo do 31. 12. 2006 a podobne).
Článok IV
Po dobu dočasného pridelenia dočasný zamestnávateľ bude zamestnancovi :
 ukladať pracovné úlohy,
 organizovať, riadiť a kontrolovať jeho prácu,
 dávať mu za tým účelom záväzné pokyny,
 vytvárať priaznivé pracovné podmienky,
 zaisťovať bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci,
 určovať nástup na dovolenku.
Článok V
Zamestnávateľ, ku ktorému bude zamestnanec dočasne pridelený, ani jeho vedúci zamestnanci nemôžu voči pridelenému zamestnancovi robiť v mene prideľujúceho zamestnávateľa žiadne právne úkony.
Článok VI
Pridelenému zamestnancovi po dobu dočasného pridelenia nevzniká pracovný pomer k dočasnému zamestnávateľovi.
Článok VII
Mzdu, ako aj náhradu mzdy bude po dobu dočasného pridelenia poskytovať zamestnávateľ (zamestnávateľ sa môže dohodnúť, že poskytne mzdu ten, pre koho zamestnanec pracuje, prípadne aj náhradu cestovných výdavkov zodpovedajúcu rozsahu plnenia úloh zamestnancom pre zamestnávateľa, ku ktorému bol zamestnanec dočasne pridelený).
Článok VIII
Zamestnávateľ sa zaväzuje nahradiť zamestnancovi prípadnú škodu, ktorá mu vznikne pri výkone práce alebo priamej súvislosti a s ním pri tomto dočasnom pridelení.
Článok IX
Dočasné pridelenie sa končí dňom, keď uplynie doba, na ktorú bolo dočasné pridelenie dohodnuté. Pred uplynutím tejto doby sa dočasné pridelenie končí dohodou medzi zamestnancom a zamestnávateľom, prípadne uplynutím doby desiatich pracovných dní odo dňa, keď sa prejav vôle účastníka skončiť dočasné pridelenie druhému účastníkovi oznámil.
Článok X
Táto dohoda je neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy zo dňa .................... (uviesť presný dátum).
Článok XI
Dohoda je vyhotovená v ............ (uviesť počet) exemplároch, z ktorých jeden vydal zamestnávateľ zamestnancovi.

V ......................................... dňa .............................

................................................ .................................................. .
zamestnanec zamestnávateľ
ivab
27.01.06,05:27
Radi dakujem.

Náhodou zmluvu medzi zamestnávateľmi niekto vypracovanú nemáte?
tancok
27.01.06,05:38
Ja by som potrebovala zistit, ci je spravne, ked som urobila cestaky docasne pridelenemu zamestnancovi tak, ze som ich vytvorila v programe a pod hlavickou firmy, kde je zamestnany, ale ako ucel cesty som dala rozvoz tovaru pre druheho zamestnavatela s tym, ze sa cestaky prefakturuju.
A taky podobny problem mam so mzdami.
Zamestnanca sme vyplacali cely rok, ale pracoval ako docasne prideleny zamestnanec u druheho zamestnavatela s tym, ze mzdove naklady na konci roka prefakturujeme.
Ale vraj pri prefakturovani miezd, musi byt DPH, takze spatne sa to uz urobit neda, lebo sme mesacny platci.
Ako to poriesit, ked je jasne, ze zadarmo robit nemohol a naklady na cestaky evidentne vznikli.
Diky.