speedy2003
05.12.11,01:02
Zdravim,

chcel by som sa poradit , ci mi niekto nevie poradit s riesenim danej situacie. V predchadzajucich dnoch som prevzal nebytovy priestor po predchadzajucom najomnikovi(bol v nom BAR, tento priestor je vo vlastnictve Spravcovskeho bytoveho druzstva, dalej SBD). So spravcovskym bytovym druzstvom mam uzatvorenu platnu najomnu zmluvu(s ucelom podnikania BAR). Stary najmonca ma zmluvu o odbere vody s Vychodoslovneskou vodarenskou spolocnostou (dalej VVS). Boli sme v tejto spolocnosti poziadat o zmenu odberatela vody(cize zrusenie starej a uzatvorenie novej zmluvy). Na vodarnach nas informovali ze je potrebny suhlas vlastnika neb. priestoru(cize SBD). Na SBD mi povedali ze mam najomnu zmluvu, a ze oni mi jednoducho ziaden suhlas nepodpisu, ze si to mam vybavit s vodarnami, a jednoducho zmluva musi stacit(kedze v najblizsich dnoch ocakavam hygienu, tak v pripade odpojenia vody to mozem rovno zabalit). Je mozne nejako zatlacit na SBD alebo VVS aby mi tuto zmenu umoznili ak mam platnu najomnu zmluvu, z ktorej je zrejme. ze tu vodu jednoducho potrebujem. Docasne je to riesene tak, ze voda ostava napisana na byvaleho najomnika. Existuje nejaky zakon, ktory by mi pomohol. Za odpovede vopred dakujem. Peto