architektsk
05.12.11,07:14
Dobrý den
Prosím o radu mám takúto záležitosť.
Sme dvaja spoločníci...môj partner v sro mi na základe Zmluvy o prevode obchodného podielu prevedie svoj podiel. Budem jediným spoločníkom v sro.
Prave mením sídlo spoločnosti a svoje trvalé bydlisko. Rád by som to spojil všetko do jedneho a absolvoval to naraz je to možné?
Takto som si to predstavoval že to urobím a budem potrebovať:
1. Rozhodnutie Valného zhromaždenia o zmene sídla spoločnosti. 5.12.2011 podpisuju obaja
2. Rozhodnutie Valného zhromaždenia o odvolaní konateľa. 5.12.2011 podpisuju obaja
3. Rozhodnutie Valného zhromaždenia o vyslovení súhlasu s prevodom obchodného podielu spoločníka. 5.12.2011 podpisuju obaja
4. Rozhodnutie konateľa o vzdaní sa funkcie konateľa. 5.12.2011
5. Zmlúva o prevode obchodného podielu spoločníka. 6.12.2011 podpisuju obaja
6. Vyhlásenie jediného spoločníka že nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch spoločnostiach. 6.12.2011 podpisuje len ja
7. Rozhodnutie jediného spoločníka o schválení Dodatku k SZ a zaviazanie konateľa vypracovať Uplne znenie SZ. 6.12.2011 podpisuje len ja
8. Dodatok k spoločenskej zmluve. 6.12.2011 podpisuje len ja
9. Uplné znenie spoločenskej zmluvy. 6.12.2011 podpisuje len ja
10. Súhlas majiteľa nehnuteľnosti so zápasim nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti do OR SR.
11. Čestné prehlásenie konateľa (jediného spoločníka) o zmene trvalého bydliska.

Moja otázka znie...je to takto OK? a Aká adresa sídla bude na Zmluve o prevode obchodneho podielu pôvodná alebo nová. Ak 5.12 VZ rozhodne o zmene sídla a da súhlas na prevod obchodného podielu.... bude 6.12. v Zmluve o prevode podielu ešte pôvodná adresa sídla alebo už nová???? V dodatku k SZ detto... nová alebo pôvodná adresa sídla??? Všetko dávam platnosť od 6.12.2011
Ešte jedna vec v SZ máme.....

Prevod, delenie a založenie obchodného podielu spoločníka spoločnosti je viazané na súhlas Valného zhromaždenia spoločníkov. Valné zhromaždenie si vyhradzuje právo svojim rozhodnutím upraviť podmienky udeleného súhlasu na prevod, delenie a založenie obchodného podielu spoločníka.
Súhlas Valného zhromaždenia nie je potrebný pre odstúpenie obchodného podielu na spoločnosť.
Smrťou spoločníka prechádza jeho obchodný podiel na jeho dedičov.

..rozumiem dobre že nieje potrebný súhlas VZ pokial prevod podielu je na doterajšieho spoločníka????
Ak by vedel niekto poradiť tak budem velmo rád lebo vtom mám hokej...
Dakujem predom
Economic
05.12.11,16:34
Dobrý den
Prosím o radu mám takúto záležitosť.
Sme dvaja spoločníci...môj partner v sro mi na základe Zmluvy o prevode obchodného podielu prevedie svoj podiel. Budem jediným spoločníkom v sro.
Prave mením sídlo spoločnosti a svoje trvalé bydlisko. Rád by som to spojil všetko do jedneho a absolvoval to naraz je to možné?
Takto som si to predstavoval že to urobím a budem potrebovať:
1. Rozhodnutie Valného zhromaždenia o zmene sídla spoločnosti. 5.12.2011 podpisuju obaja
2. Rozhodnutie Valného zhromaždenia o odvolaní konateľa. 5.12.2011 podpisuju obaja
3. Rozhodnutie Valného zhromaždenia o vyslovení súhlasu s prevodom obchodného podielu spoločníka. 5.12.2011 podpisuju obaja
4. Rozhodnutie konateľa o vzdaní sa funkcie konateľa. 5.12.2011
5. Zmlúva o prevode obchodného podielu spoločníka. 6.12.2011 podpisuju obaja
6. Vyhlásenie jediného spoločníka že nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch spoločnostiach. 6.12.2011 podpisuje len ja
7. Rozhodnutie jediného spoločníka o schválení Dodatku k SZ a zaviazanie konateľa vypracovať Uplne znenie SZ. 6.12.2011 podpisuje len ja
8. Dodatok k spoločenskej zmluve. 6.12.2011 podpisuje len ja
9. Uplné znenie spoločenskej zmluvy. 6.12.2011 podpisuje len ja
10. Súhlas majiteľa nehnuteľnosti so zápasim nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti do OR SR.
11. Čestné prehlásenie konateľa (jediného spoločníka) o zmene trvalého bydliska.

Moja otázka znie...je to takto OK? a Aká adresa sídla bude na Zmluve o prevode obchodneho podielu pôvodná alebo nová. Ak 5.12 VZ rozhodne o zmene sídla a da súhlas na prevod obchodného podielu.... bude 6.12. v Zmluve o prevode podielu ešte pôvodná adresa sídla alebo už nová???? V dodatku k SZ detto... nová alebo pôvodná adresa sídla??? Všetko dávam platnosť od 6.12.2011
Ešte jedna vec v SZ máme.....

Prevod, delenie a založenie obchodného podielu spoločníka spoločnosti je viazané na súhlas Valného zhromaždenia spoločníkov. Valné zhromaždenie si vyhradzuje právo svojim rozhodnutím upraviť podmienky udeleného súhlasu na prevod, delenie a založenie obchodného podielu spoločníka.
Súhlas Valného zhromaždenia nie je potrebný pre odstúpenie obchodného podielu na spoločnosť.
Smrťou spoločníka prechádza jeho obchodný podiel na jeho dedičov.

..rozumiem dobre že nieje potrebný súhlas VZ pokial prevod podielu je na doterajšieho spoločníka????
Ak by vedel niekto poradiť tak budem velmo rád lebo vtom mám hokej...
Dakujem predom

Je to možné urobiť naraz.
Všetky zmeny bude riešiť jedno valné zhromaždenie
Dodatok sa nerobí
Úplné znenie podpisuješ ty, netreba overovať
Zápisnicu netreba overovať
Vyhlásenie jediného spoločníka - overiť
Prehlásenie konateľa k zmene trvalého bydliska overiť

V zmluve o prevode bude pôvodná adresa spoločnosti

Môžeš prijať úplné znenie pôvodnej SZ, kde už budeš sám alebo novej ZL.
sroservis
05.12.11,19:37
Dobrý deň, ja len doplnim, že z toho, ako sú naformulované vety o prevode OP v spol. zmluve, mne vyplýva, že VZ by malo udeliť aj súhlas na prevod OP.
Zmenu konateľa nezabudnite oznámiť živn. úradu do 15 dní od jeho odvolania valným zhromaždením, a zmenu sídla do 15 dní po zaregistrovaní zmeny na registrovom súde.

Pekný deň.
architektsk
05.12.11,22:09
velmi pekne dakujem...
sroservis
06.12.11,07:21
Dobrý deň,

veľmi sa ospravedlňujem za nesprávnu informáciu. Od 1. 12. 2011 platí, že zmeny, ktoré sa oznamujú obch. registru už nie je potrebné oznamovať živn. úradu, teda zmenu konateľa ani zmenu sídla už nemusíte oznamovať živn. úradu. Ešte nie je vyjasnené, ako bude živn. úrad postupovať, ak novým konateľom bude cudzinec. Zmena bola zahrnutá v zákone č. 392/2011 Z.z. o obchodovaní s výrobkami obranného priemyslu a o zmene a doplnení niektorých zákonov , t.j. ... Pekn
Economic
06.12.11,08:39
článok II § 49 zákona. Čiže odpadajú aj pokuty za neohlásenie zmien. Aspoň jedna potešujúca správa.
ada159
18.05.12,11:24
Pekný deň, poprosila by som niekoho skúsenejšieho o kontrolu.
Sro so spoločnikom A, B, konateľom C. Spoločník A a B prevádza svoj obchodný podiel konateľovi C, pričom jedným zápisom by sme chceli zmeniť aj sídlo spoločnosti a zmenu adresy konateľa. Neviem či konáme správne.
1, VZ o schvalení a prevode OP + zmena sídla spoločnosti ( adresa konateľa pôvodná)
2. zmluva o prevode OP - aká adresa spoločnosti pôvodná či nová? adresa konateľa pôvodná či nová?
3. vyhlasenie konateľa o zmene trvaleho pobytu
4. vyhlasenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladu
5. nová spoločenská zmluva - adresa spol. pôvodná či nová?

dakujem za každú radu
3.
Economic
18.05.12,12:01
Pekný deň, poprosila by som niekoho skúsenejšieho o kontrolu.
Sro so spoločnikom A, B, konateľom C. Spoločník A a B prevádza svoj obchodný podiel konateľovi C, pričom jedným zápisom by sme chceli zmeniť aj sídlo spoločnosti a zmenu adresy konateľa. Neviem či konáme správne.
1, VZ o schvalení a prevode OP + zmena sídla spoločnosti ( adresa konateľa pôvodná)
2. zmluva o prevode OP - aká adresa spoločnosti pôvodná či nová? adresa konateľa pôvodná či nová? stará
3. vyhlasenie konateľa o zmene trvaleho pobytu áno
4. vyhlasenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladu nemusí byť
5. nová spoločenská zmluva - adresa spol. pôvodná či nová? sídlo nové

dakujem za každú radu
3.


Všetko je vyznačené v texte.
Ak bude vo firme už iba jediný spoločník, tak vyhlásenie jediného spoločníka ešte prilož
ada159
18.05.12,12:32
A ešte otázka, je treba znovu predkladať podpisový vzor konateľa, ak ten zostáva bez zmeny? Myslíš vyhlasenie že nie som zakladateľom vo viac ako dvoch spol.?
ada159
18.05.12,12:34
Zmluva o prevode Op
AJ spoločnosti aj konateľa stará adresa?
Economic
18.05.12,12:36
A ešte otázka, je treba znovu predkladať podpisový vzor konateľa, ak ten zostáva bez zmeny? Myslíš vyhlasenie že nie som zakladateľom vo viac ako dvoch spol.?

Ak je konateľ ten istý, podpisový zor nemusí byť, to je jasné.
Economic
18.05.12,12:37
Zmluva o prevode Op
AJ spoločnosti aj konateľa stará adresa?

Obe adresy pôvodné do zmluvy. To vyhlásenie, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako 2 spoločnostiach.