katarina0007
05.12.11,12:19
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Za rok 2010 som podala danove priznanie, s tým, že som si uplatnila 40% paušálne výdavky. Poskytujem služby, takže mám len 10 faktúr, ktoré som vystavila a sumu nan ich mi firma vzdy poslala na účet. nemam žiaden obchodny majetok, ziadne zasoby a nikto nevystavuje FA mne. Viem, že som povinna viesť evidenciu a príjmoch v časovom slede, pohľadávkach a zásobách. Znamená to teda pre mňa, že mi stačí len tabulka v exceli kde mám v časovom slede zaznamenaných tých 10 Faktur- to jest evidencia o prijmoch? ale to musim robiť nejako inak. Velmi pekne ďakujem za pomoc, keďže som nováčik.
Mila123
05.12.11,11:22
aj ten excel je ok.....podobne to tak paušalistom vedieme......a ešte popri tom si urob rozpis poistného.........
katarina0007
05.12.11,12:55
Dakujem pekne. Takze aby som to zhrnula, ja mam 10 Faktur a kazdu zaplatenu na ucte.Takze musim mat evidencie: 1. pohladavok, to bude tych 10 faktur a . evidenciu desiatich prijatych platieb na ucte. alebo staci jedna evidencia faktur a knej pripisat datum kedy prisla platba na ucet,
vsetky faktury su preplatene vzdy v tejn isty den v mesici, kedze som podnikala 10 mesiacov.
ja nic ine nemam.mooooc dakujem
Sarlotka
05.12.11,13:06
Suhlasom staci vam excel tabulka

dajte si pekne hlavicku s icom dicom sidlom

nasledne cislo faktury, variabilny symbol, obchodny partner, fakturovana suma, datum vystavenia, datum dodania, datum splatnosti, dátum uhrady, spôsob uhrady.

9 stlpčekov a pekne to podpíšte nakolko kazdy uctovny doklad ma byt podpisany...:)

este by som k 31.12. spravila inventarizaciu pohladavok
katarina0007
05.12.11,13:15
veeelmi pekne dakujem, nikto mi to takto presne nepovedal, ako by to malo byt. a inventarizacia pohladavok sa robi ako. dam ciaru a zratam vsetky prijmy?
mokus113
05.01.12,16:32
Dobrý večer, ja som na tom tiež podobne, že každý mesiac mám jednu vyšlu faktúru, peniaze mi prichadzaju na ucet. Moja otazka by znela, do prijmov v danovom priznani si davam sumu vsetkych vyslych faktur alebo sumu ktorá mi za ten jeden rok prisla spolu na účet (ide mi najma o nesulad pri decembrovej vyslej faktúru, ktorej uhrada mi pride az v januári). Ďakujeeem
Marína
05.01.12,16:37
Dobrý večer, ja som na tom tiež podobne, že každý mesiac mám jednu vyšlu faktúru, peniaze mi prichadzaju na ucet. Moja otazka by znela, do prijmov v danovom priznani si davam sumu vsetkych vyslych faktur alebo sumu ktorá mi za ten jeden rok prisla spolu na účet (ide mi najma o nesulad pri decembrovej vyslej faktúru, ktorej uhrada mi pride az v januári). Ďakujeeem
Hrubým vyznačené je správne.
mokus113
05.01.12,16:46
velmi pekne dakujem
Zita5
05.01.12,16:50
Dobrý večer, ja som na tom tiež podobne, že každý mesiac mám jednu vyšlu faktúru, peniaze mi prichadzaju na ucet. Moja otazka by znela, do prijmov v danovom priznani si davam sumu vsetkych vyslych faktur alebo sumu ktorá mi za ten jeden rok prisla spolu na účet (ide mi najma o nesulad pri decembrovej vyslej faktúru, ktorej uhrada mi pride az v januári). Ďakujeeem

Tu Vám prikladám jednu veľmi dobrú tabuľku od poraďáčky XANTI, ktorá ju vytvorila
http://www.porada.sk/t131231-co-vsetko-potrebujem-pri-pausalnych-vydavkoch.html#post1290044
Je to veľmi dobrá pomôcka pri paušálnych výdavkoch
otázka
05.01.12,17:25
Dobrý večer, ja som na tom tiež podobne, že každý mesiac mám jednu vyšlu faktúru, peniaze mi prichadzaju na ucet. Moja otazka by znela, do prijmov v danovom priznani si davam sumu vsetkych vyslych faktur alebo sumu ktorá mi za ten jeden rok prisla spolu na účet (ide mi najma o nesulad pri decembrovej vyslej faktúru, ktorej uhrada mi pride az v januári). Ďakujeeem
Pri uplatňovaní paušálnych výdajov sa vedie evidencia pohľadávok = v tvojom prípade sú to všetky vystavené FA v r.2011, aj keď tá posledná ( decembrová ) nebola uhradená v r.2011, evidencia príjmov = reálne uhradené Fa počas r.2011, či už v hotovosti alebo cez BÚ ( úroky z BÚ už do príjmu nevstupujú, nakoľko sú vo výpisoch už vysporiadané, teda zdanené ), evidencia odvodov = odovody na ZP, SP, príp. dobrovoľné pripoistenia na SP a evidencia zásob ( ak nejaké existujú ).
mokus113
05.01.12,17:33
dakujem za ochotne a rychle odpovede =)
slavkavar
09.02.12,09:44
Jedna otázočka - potrebujem k daňovému priznaniu dokladať aj tie ostatne výkazy (Výkaz o majetku atd)- ak si uplatňujem výdavky paušalom?
babi2
09.02.12,09:47
Jedna otázočka - potrebujem k daňovému priznaniu dokladať aj tie ostatne výkazy (Výkaz o majetku atd)- ak si uplatňujem výdavky paušalom?
nie, pri paušálnych výdavkoch sa výkazy neprikladajú
mokus113
23.02.12,15:29
chcela by som sa spýtať, či si do výdavkov za rok 2011 môžem dať nedoplatok do zdravotnej poistovne, ktoré mi vyslo na zaklade rocneho zuctovania (25eur) a bol uhradený 18.5.2011?? dakujem
Tweety
23.02.12,15:30
chcela by som sa spýtať, či si do výdavkov za rok 2011 môžem dať nedoplatok do zdravotnej poistovne, ktoré mi vyslo na zaklade rocneho zuctovania (25eur) a bol uhradený 18.5.2011?? dakujem
Môžeš. Je výdavkom roka 2011.
Zita5
23.02.12,15:32
chcela by som sa spýtať, či si do výdavkov za rok 2011 môžem dať nedoplatok do zdravotnej poistovne, ktoré mi vyslo na zaklade rocneho zuctovania (25eur) a bol uhradený 18.5.2011?? dakujem

Téma je o paušálnych výdavkoch .Tak predpokladám, že máte na mysli taktiež paušálne výdavky .Áno, k 40% PV pripočítate skutočne uhradené odvody do ZP a SP .
krsakova
23.02.12,19:40
ahoj, aj ja by som mala otázočku-od roku 2008 som vykazovala skutočné výdavky-teda som viedla JU,teraz za rok 2011 uvádzam paušálne výdavky, ale z roku 2008 evidujem v záväzkoch neuhradenú faktúru a zatiaľ ju nemôžem odpísať,nakoľko tá firma,ktorá mi dlží je v konkurze a ešte to nieje vysporiadané. Zaujímalo by ma,či mám teraz v roku 2011 zaevidovať túto faktúru do evidencie záväzkov???-ale nikde sa neuvádza žeby sa pri pauš.výdavkoch mala viesť aj evidencia záväzkov, ale tento záväzok sa mi nemôže len tak vypariť, nie?????
Ociviste
24.02.12,20:57
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci si pri pausalnych vydavkoch moze dat SZCO do vydavkov aj diety?
Dakujem za odpoved
Xanti
24.02.12,20:59
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci si pri pausalnych vydavkoch moze dat SZCO do vydavkov aj diety?
Dakujem za odpoved
Nie, nemôže.
Paušalne výdavky sú preto paušalne, že už sa tam nedáva nič iné okrem odvodov.
Ociviste
24.02.12,21:07
Takze do prijmov idu vsetky vystavene faktury a ktore teda boli aj uhradene v roku 2011 a do vydavkov idu iba odvody? Je to tak spravne.
Dakujem za odpoved.
veronikasad
24.02.12,21:08
Takze do prijmov idu vsetky vystavene faktury a ktore teda boli aj uhradene v roku 2011 a do vydavkov idu iba odvody? Je to tak spravne.
Dakujem za odpoved.
odvody + 40 % paušál z uhradených príjmov.
Xanti
24.02.12,21:09
Do príjmov faktúry vyplatené v roku 2011 ( aj staršiu faktúru môžeš mať vyplatenú v danom roku ) z toho mínus 40% a mínus odvody do ZP a SP.
Ociviste
24.02.12,21:20
Dakujem za odpovede. A este jedna teoreticka otazka, keby chcel SZCO prejst z pausalnych vydavkov na klasicke jednoduche uctovnictvo a z toho urobit danove priznanie, co je potrebne vsetko pre to urobit, aky je postup? Lebo ked to ratam pausalne tak to vychadza dost vela. Lacnejsie bude prejst na jednoduche uctovnictvo.
Dakujem za odpoved.
krsakova
28.02.12,13:43
ahoj, aj ja by som mala otázočku-od roku 2008 som vykazovala skutočné výdavky-teda som viedla JU,teraz za rok 2011 uvádzam paušálne výdavky, ale z roku 2008 evidujem v záväzkoch neuhradenú faktúru a zatiaľ ju nemôžem odpísať,nakoľko tá firma,ktorá mi dlží je v konkurze a ešte to nieje vysporiadané. Zaujímalo by ma,či mám teraz v roku 2011 zaevidovať túto faktúru do evidencie záväzkov???-ale nikde sa neuvádza žeby sa pri pauš.výdavkoch mala viesť aj evidencia záväzkov, ale tento záväzok sa mi nemôže len tak vypariť, nie?????
neviete mi nikto poradiť???
veronikasad
28.02.12,13:45
ahoj, aj ja by som mala otázočku-od roku 2008 som vykazovala skutočné výdavky-teda som viedla JU,teraz za rok 2011 uvádzam paušálne výdavky, ale z roku 2008 evidujem v záväzkoch neuhradenú faktúru a zatiaľ ju nemôžem odpísať,nakoľko tá firma,ktorá mi dlží je v konkurze a ešte to nieje vysporiadané. Zaujímalo by ma,či mám teraz v roku 2011 zaevidovať túto faktúru do evidencie záväzkov???-ale nikde sa neuvádza žeby sa pri pauš.výdavkoch mala viesť aj evidencia záväzkov, ale tento záväzok sa mi nemôže len tak vypariť, nie?????
naozaj ide o záväzky, keď ti dlží firma ?
krsakova
29.02.12,10:56
naozaj ide o záväzky, keď ti dlží firma ?

Veronika,ďakujem za upozornenie!!-samozrejme že je to pohľadávka-tým pádom je to vyriešené :-) Bolo mi čudné,že mi na to nikto neodpovedá-už viem prečo....
hana_
29.03.15,15:34
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na dva detaily, možno nie sú až také podstatné pre DÚ, ale istota je istota. Za rok 2014 som si neplatila SP - mám v evidencii vymazať celú tabuľku týkajúcu sa SP a vôbec ho nespomínať alebo nechať tabuľku a uvádzať za každý mesiac a za celý rok sumu 0 EUR? Z roku 2014 mám 4 faktúry, ktoré boli zaplatené až v 2015. Uviedla som ich do pohľadávok a chcela by som vedieť, či majú byť len takto zvlášť vypísané jednotlivé faktúry v tabuľke alebo mám pod tabuľkou uviesť aj súčet tých faktúr - sumu, ktorú som spolu za tie 4 faktúry nemala zaplatenú ku koncu roka 2014?