Martinka 01
05.12.11,13:15
Dobry den,

moj manzel mal platit vyzivne na 14 rocne dieta 33e, platil skoro 10 rokov 50e z vlastnej vole.. Jeho rodicia platili pre to dieta luxusne dovolenky prispievali na skolu, kupovali sa veci / lyziarske vybavy a pod./ Manzel bol vtedy este slobodny, zivnostnik.
Otehotnela som mame spolu 4 mesacneho syna, ja som na materskej ,on je zivnostnik stim ze mame hypoteku na dom, lizing na auto a celkovo nase vydavky su vyssie ako prijmy.
Jeho ex vyhrala sud na zvysenie vyzivneho a to aby platil 160e. a vobec nebrali do uvahy nase dieta zivotne minimum a vobec neprihliadali na nase vydavky.. pritom jej jeho ex uznali aj sporenie na dieta dokonca aj dochodkove aj stavebne,,, viete my nemame peniaze na to aby sme sporili pre nase dieta ani jednym sposobom a mame platit aj 2 sposoby inemu dietatu???Chceme poziadat a znizenie a na sud sa odvolat pretoze bol zmanipulovany...sudca bol taky zaujaty ze nebral do uvahy absolutne nase vydavky a nase napiere manzel mu musel priam strkat pod nos a jedine co zobral so uvahy ze z 200e ako bol navrh stiahli 40 akoze pre dieta...
TOUTO CESTOU VAS CHCEM POZIADAT O RADU AKO SPRAVNE POSTUPOVAT ABY SME USPELI PRI ZNIZENI VYZIVNEHO a co nam pomoze ake fakty dakujem za kazdu radu
tonoka1
05.12.11,16:40
Dobrý deň.Mám tiež tento problém s výživným.Po rozvode mi súd určil platiť 100 Eur výživné na syna. Po roku si exm. podala o zvýšenie výživného kde žiadala zvýšiť sumu na 240.
Eur !! moje príjmy boli v tom čase 540 Eur netto , čo som aj riadne zdokladoval na súde. No tento súd - sudkyňu nezaujímali tiež moje výdavky len príjmy. Všetky doklady o výdavkoch mi zmietla sudkyňa zo stola,že to vraj súd nezaujíma !!" brala v úvahu aj príjmy manželky, ktorá má maloletú dceru, tá vraj nie je moja dcera takže ju nevyživujem, napriek tomu, že žije s nami v jednej domácnosti. Určili mi napokon platiť 190 Eur čo je myslím dosť veľa. Exmanželka má len výdavky !! Podal som návrh o o zníženie výživného nakoľko nám v dôsledku krízy znížili platy o 10 % Zamietli mi ju vraj je to nepodstatné zníženie mzdy. Takáto je naša republika a súdy.
bubkoch
05.12.11,16:46
Dobry den,

moj manzel mal platit vyzivne na 14 rocne dieta 33e, platil skoro 10 rokov 50e z vlastnej vole.. Jeho rodicia platili pre to dieta luxusne dovolenky prispievali na skolu, kupovali sa veci / lyziarske vybavy a pod./ Manzel bol vtedy este slobodny, zivnostnik.
Otehotnela som mame spolu 4 mesacneho syna, ja som na materskej ,on je zivnostnik stim ze mame hypoteku na dom, lizing na auto a celkovo nase vydavky su vyssie ako prijmy.
Jeho ex vyhrala sud na zvysenie vyzivneho a to aby platil 160e. a vobec nebrali do uvahy nase dieta zivotne minimum a vobec neprihliadali na nase vydavky.. pritom jej jeho ex uznali aj sporenie na dieta dokonca aj dochodkove aj stavebne,,, viete my nemame peniaze na to aby sme sporili pre nase dieta ani jednym sposobom a mame platit aj 2 sposoby inemu dietatu???Chceme poziadat a znizenie a na sud sa odvolat pretoze bol zmanipulovany...sudca bol taky zaujaty ze nebral do uvahy absolutne nase vydavky a nase napiere manzel mu musel priam strkat pod nos a jedine co zobral so uvahy ze z 200e ako bol navrh stiahli 40 akoze pre dieta...
TOUTO CESTOU VAS CHCEM POZIADAT O RADU AKO SPRAVNE POSTUPOVAT ABY SME USPELI PRI ZNIZENI VYZIVNEHO a co nam pomoze ake fakty dakujem za kazdu radu

to ze povinnemu pribudli dalsie vyzivovacie povinnosti (manzelka na materskej a dieta) a hypotku pokial sluzila na zabezpecenie nutneho byvania (nie kupu bytu za ucelom prenajmu a pod.) je sud povinny zohladnit pri urcovani vyzivneho ... tazko nieco dalsie radit ked nevieme ci uz uplynula lehota na podanie odvolania a co uviedol sud v odovodneni rozsudku (teda co a ako zohladnil pri urcovani vyzivneho)
Martinka 01
05.12.11,18:56
dakujem za vase reakcie.

Rozsudok este nenabudol k pravoplatnosti, kedze sud bol len dnes a rozsudok sme este tim padom neobrdzali.
Prosíme Vás pekne o radu ako napísať co najlepsie odvolanie aby nebola zmietnuta zo stola a zároven stim poslat aj ziadost o zníženie dávok. Ďakujeme
Martinka 01
05.12.11,19:00
Pardom zabudli sme reagovat ohladom zohladnenia sudu pri urcovani vyzivneho. Brali do uvahy len vydavky exmanzelky a ze ked sme schopny prevadzkovat auto sme schopny platit vyzivne.