siburnik
05.12.11,13:43
Dobry den,
chcem sa spytat - mam chronickeho neplatica ktory ignoruje vsetko. Mozem jeho meno a firmy zverejnit na web stranke v rubriky neplatici napriklad?

Nieco som cital, ze po novom sa to nesmie, ze je za to pokuta... dakujem za info...
Dantess
05.12.11,13:23
Proste mu nič neposielaj a hotovo. Je zbytočné robiť si nepriateľov takto
Dáša_
05.12.11,13:32
Dobry den,
chcem sa spytat - mam chronickeho neplatica ktory ignoruje vsetko. Mozem jeho meno a firmy zverejnit na web stranke v rubriky neplatici napriklad?

Nieco som cital, ze po novom sa to nesmie, ze je za to pokuta... dakujem za info...

nemôžeš - už tu boli takí, čo to mali. Do prvej návštevy ŠOI
siburnik
05.12.11,13:33
je mi jasne... nezverejnim to aj ked sa mi to zda nefer kedze dlzi tie peniaze
kabko
05.12.11,15:46
Čo v prípade, že by som zakotvil do OP, že v prípade porušenia zmluvy kupujúci súhlasí s uverejnením jeho mena, prípadne názvu firmy v zozname neplatičov? Potom mi za to nikto nemôže dať pokutu, že?
Dáša_
05.12.11,15:57
Čo v prípade, že by som zakotvil do OP, že v prípade porušenia zmluvy kupujúci súhlasí s uverejnením jeho mena, prípadne názvu firmy v zozname neplatičov? Potom mi za to nikto nemôže dať pokutu, že?

Mýliš sa, kupujúci sa nemôže sám zbaviť svojich práv. Súvisí to so zákonom na ochranu osobných údajov
bodliak
05.12.11,16:13
A ako to, ze Socialna poistovna zverejnila moje meno, adresu a akusi sumu, ktoru im akoze dlhujem ?
A pritom som nedlhoval nic.
peterknazeje
05.12.11,16:33
- na webstranke nemusite zverejnit neplaticov,
- uplne postacuje, ked tam zverejnite nazov firmy, sumu faktury, datum splatnosti a pocet dni po splatnosti (kludne mozete pridat link na webstranku konkretnej firmy v obchodnom registri),
- ale otazne je, co tym dosiahnete,
- asi nic, kedze dlznik neplati,
- potom zostava navrh na vydanie platobneho rozkazu,
- alebo pohladavky predate firme, ktora si uz najde sposob na inkaso.
Dáša_
05.12.11,16:52
A ako to, ze Socialna poistovna zverejnila moje meno, adresu a akusi sumu, ktoru im akoze dlhujem ?
A pritom som nedlhoval nic.

lebo má zo zákona výnimku
mattto
05.12.11,18:41
ak je neplatičom právnická osoba, môžeš zverejňovať neplatičov so všetkými údajmi

ak je neplatičom fyzická osoba, môžeš zverejňovať iba, ak dotknutá osoba dala na spracovanie súhlas. Spracovaním sa rozumie aj zverejňovanie osobných údajov. Zverejnením však nemôžeš zasiahnuť do ochrany osobnosti. Teda žiadne dehonestujúce texty typu: "dávajte si pozor na túto osobu." Proste napíšeš, že osoba tá a tá nezaplatila faktúru číslo vo výške do toho a toho dátumu a nasledujúcim dňom po splatnosti faktúry sa dostala do omeškania.
bodliak
05.12.11,19:03
lebo má zo zákona výnimku

Vynimku na to, aby ma verejne oznacila za dlznika, hoci roky platim vcas, v plnej vyske a ziadny dlh nemam.
Urcite ich budem za to milovat!
Dáša_
05.12.11,19:10
ak je neplatičom právnická osoba, môžeš zverejňovať neplatičov so všetkými údajmi

ak je neplatičom fyzická osoba, môžeš zverejňovať iba, ak dotknutá osoba dala na spracovanie súhlas. Spracovaním sa rozumie aj zverejňovanie osobných údajov. Zverejnením však nemôžeš zasiahnuť do ochrany osobnosti. Teda žiadne dehonestujúce texty typu: "dávajte si pozor na túto osobu." Proste napíšeš, že osoba tá a tá nezaplatila faktúru číslo vo výške do toho a toho dátumu a nasledujúcim dňom po splatnosti faktúry sa dostala do omeškania.

snad rok dozadu sme tu riesili jeden eshop. Teda, riesila to hlavne SOI. Na stránke mali zverejnené mená neplatičov - mená boli vymyslené a mailové adresy vytvoril prevádzkovateľ eshopu - boli jeho vlastné. Text na stranku umiestnil iba aby odplašil prípadných neplatičov. Aby si mysleli, že môže zverejniť aj ich. A problém bol na svete. Teda problém so ŠOI. Teda ak chcete podobné problémy, nech sa páči. Kľudne zverejňujte.
Gina Er
05.12.11,19:15
snad rok dozadu sme tu riesili jeden eshop. Teda, riesila to hlavne SOI. Na stránke mali zverejnené mená neplatičov - mená boli vymyslené a mailové adresy vytvoril prevádzkovateľ eshopu - boli jeho vlastné. Text na stranku umiestnil iba aby odplašil prípadných neplatičov. Aby si mysleli, že môže zverejniť aj ich. A problém bol na svete. Teda problém so ŠOI. Teda ak chcete podobné problémy, nech sa páči. Kľudne zverejňujte.
ale keď to boli vymyslené mená,tak predsa nič neporušil,žiadny zákon.
Dáša_
05.12.11,19:18
ale keď to boli vymyslené mená,tak predsa nič neporušil,žiadny zákon.

napriek tomu to bol pre ŠOI problém.
mattto
05.12.11,19:43
snad rok dozadu sme tu riesili jeden eshop. Teda, riesila to hlavne SOI. Na stránke mali zverejnené mená neplatičov - mená boli vymyslené a mailové adresy vytvoril prevádzkovateľ eshopu - boli jeho vlastné. Text na stranku umiestnil iba aby odplašil prípadných neplatičov. Aby si mysleli, že môže zverejniť aj ich. A problém bol na svete. Teda problém so ŠOI. Teda ak chcete podobné problémy, nech sa páči. Kľudne zverejňujte.

nezmysel, Slovenská obchodná inšpekcia má vymedzené úlohy - teda kompetencie v zák. č. 128/2002 Z.z. Správu na úseku ochrany osobných údajov nevykonáva SOI.

Je smiešne ako sa ľudia boja postaviť za svoje práva, keď je niečo v zákone uvedené a vymýšľajú bludy na diskusiách...
Dáša_
05.12.11,19:52
nezmysel, Slovenská obchodná inšpekcia má vymedzené úlohy - teda kompetencie v zák. č. 128/2002 Z.z. Správu na úseku ochrany osobných údajov nevykonáva SOI.

Je smiešne ako sa ľudia boja postaviť za svoje práva, keď je niečo v zákone uvedené a vymýšľajú bludy na diskusiách...

len pre zaujímavosť, našla som, čo písala dotyčná osoba po kontrole šoi


Hej- nespoľahlivcov som stiahla ešte pred kontrolou - nesmú byť, mala si pravdu. Overili si, že sú skutočne fiktívni a naozaj sa nikdy nestretli s neprevzatými zásielkam
mattto
05.12.11,19:58
len pre zaujímavosť, našla som, čo písala dotyčná osoba po kontrole šoi

a o čom to vypovedá? mňa zaujíma, čo je v zákone, rozhodnutí s odvolaním sa na právne predpisy, nie, čo kto napísal na diskusii. Ak raz v zákone nie je, že Slovenská obchodná inšpekcia vykonáva správu na úseku nakladania s osobnými údajmi, nie je dozorný orgán, tak je to pre mňa smerodatné a určite sa nezľaknem, že niekto napísal, že ŠOI (poznám iba SOI) mu robí problémy