LenkaTr
05.12.11,14:27
Ahojte. Potrebujem radu. V sobotu 03.12.2011 dcéra dovŕšila 3 roky a ja sa mám vrátiť do zamestnania. Problém je v tom, že nemám kam, pretože medzi časom môj zamestnávateľ zrušil prevádzku a aj pracovnéé miesto. Výpoveď mi nechce dať inú ako dohodou - vraj bude rušiť živnosť a nemá mi z čoho vyplatiť odstupné a má na krku exekúciu. Ja som nepristúpila na výpoveď dohodou a vôbec neviem čo budem teraz robiť pretože ak on za mňa nezačne platiť odvody....Stále ma eviduje v stave a ja som doma. Poraďte mi na koho sa obrátiť alebo čo robiť aby som niečo nezanedbala..moc ďakujem
KEJKA
05.12.11,13:41
písomne si mu oznámila nástup - návrat z RD? Máš to oznámenie potvrdené?
problémy treba mať podchytené písomne.
Mila123
05.12.11,13:47
jednoznačne ti pomôže IP....ak by nie tak až súd....ale najprv skús IP....
LenkaTr
05.12.11,13:48
poslala som mu doporučene oznámenie o ukončení rodičovskej dovolenky - a teraz čo mám čakať?
KEJKA
05.12.11,13:51
čakať nepomôže, ty musíš nastúpiť v deň, ktorý si uviedla v oznámení a podľa toho, či ti pridelí alebo nepridelí prácu sa rozhodneš. Určite by si mala zavolať do IP a povedať, aký máš problém.
Môžeš podpísať dohodu o ukončení PP, ale musíš žiadať - máš na to právo, aby tam bol uvedený dôvod, že je to zrušenie PP. teda organizačné dôvody na strane zam-ľa.
Aj v tomto prípade máš nárok na odstupné.
Mila123
05.12.11,13:52
zavolaj na IP, poradia ti.....
PZ máš na dobu akú?
LenkaTr
05.12.11,13:54
PZ mám na dobu neurčitú
Mila123
05.12.11,14:02
ak PP trvá viac ako 1 rok, máš nárok na 2-mesačné odstupné
a ak trval viac ako 5 rokov máš nárok na 3-mesačné....
a mala by sa doriešiť doba od ukončenia RD ....mal by ti platiť priemernú mzdu .....(znemožnenie nastúpiť do práce)....
KEJKA
05.12.11,14:11
musíš nastúpiť , ale tiež ti neviem povedať kam, ked prevádzka je zrušená. Je SZČO a teda miesto podnikania je bud prevádzka lebo miesto jeho trvalého pobytu. Žeby si šla k nemu domov?
Ak skutočne nemáš reálne kam nastúpiť, tak to treba riešiť ešte v ten deň - podať podnet na IP, nejakým spôsobom zdokumentovať tvoj nástup do práce, aj ked neúspešný, aby to neskôr on neklasifikoval ako absenciu.
Nechcem byť paranoidná, ale treba byť opatrný a nespoliehať sa na slušnosť iných.
Súhlasím, že máš nárok na mzdu, aj ked ti prácu nepridelí. Čím skôr to vyrieši, tým ho to lacnejšie vyjde.
Držím palce.
LenkaTr
06.12.11,07:39
ďakujem riešim