jegi
05.12.11,14:49
Dobrý deň
dúfam, že bude dakto vedieť poradiť. Chcel by som ísť na jazykový pobyt do Austrálie aspoň na 6 mesiacov. No a tu je problém a to cena nakoľko som sa nenarodil do bohatej rodiny a ako minuloročný absolvent školy tiež peniaze nemám no a momentálne ani robotu. Preto uvažujem o možnosti či existuje možnosť, že by som dostal na to úver. Čo si pamätám kedysi pred krízou boli také možnosti s odložením splátky až o rok. Lebo som našiel staršie články na rôznych fórach ale staršieho dáta.

A poprosím nie rady ako: Zarob si a potom choď :D Lebo popravde ak by som mal robotu z ktorej si viem našetriť cca. 6000€ tak nedám v tej robote výpoveď aby som išiel do australie a brigadoval popri škole :D

Ďakujem
Braňo
05.12.11,13:54
a čím budeš ručiť banke?
KEJKA
05.12.11,13:54
či konkrétne na to dostaneš úver, to neviem. Existuje možnosť čerpať spotrebný úver "na čokoľvek"
6000 EUR nie je taká suma, to by ti mohla dať každá banka, ale musíš splniť ich podmienky. Aké a v akej banke, to už si zase zistíš.
Ak však v banke povieš, že odchádzaš do Austrálie, tak neviem, neviem........
jegi
05.12.11,14:02
Ja viem je to problem ze nemam cim rucit :( V sobotu som sa vratil po 2 tyzdnoch jazykoveho kurzu z Malty na viac som nemal :( Co som mal ludi v triede z inych krajin tak u nich to bolo bezne ze takto chodia aj na rok dokonca decka z Turecka mali štipendia na 7 mesacne jazykove kurzy uplne zadarmo :D
KEJKA
05.12.11,14:18
ach jo, nie sme ani Malta, ani Turecko..........na smiech? do plaču?
niektoré banky poskytnú úver aj bez ručiteľa /PB/, ale myslím si, že je to viac reklama ako skutočnosť.
Mnohé banky dovoľujú ísť na bežných účtoch do debetu - ak máš účet, pozri sa aj na túto možnosť.
Účelový úver bežnou cestou nevybavíš.
Niektoré školy poskytujú možnosť zahraničnej stáže - ale to si už tiež asi prešvihol, resp. nesplnil podmienky.
Ale ved nechod do Austrálie, ale napr. do Indonézie................je tam lacnejšie.
Mila123
05.12.11,14:20
Ja viem je to problem ze nemam cim rucit :( V sobotu som sa vratil po 2 tyzdnoch jazykoveho kurzu z Malty na viac som nemal :( Co som mal ludi v triede z inych krajin tak u nich to bolo bezne ze takto chodia aj na rok dokonca decka z Turecka mali štipendia na 7 mesacne jazykove kurzy uplne zadarmo :D
mimotemy
vidíš, vidíš.....že nemáš tata menom Onur? alebo manku Šeherezádu???
bodliak
05.12.11,14:32
A slusna jazykovka doma ? Bez zadlzenia ?