noxonx
06.12.11,11:16
Dobry den,

chcem sa spytat, ci ma niekto skusenost s touto strankou a sposobom zarabania.

Na slovenskom internete je o tom strasne malo popisane.

Ak ma niekto skusenosti, tak poprosim aby napisal svoje dojmy z tohto systemu.

Dakujem.
Nutty
18.12.11,10:15
Clickbank je jedna z najvacsich a najznamejsich sieti pre affiliates. Zdruzuje tisice produktov (vacsinou digitalnych) od roznych firiem/osob. Zalozit si ucet je jednoducha vec. Mozes mat ucet ako Affiliate - t.j. ak chces propagovat Clickbank produkty a dostavat "commissions" za kazdy produkt predany cez tvoj affiliate link. Zalozenie affiliate uctu je bezplatne. Alebo, mozes si vytvorit ucet ako Vendor (ked sam mas nejaky vlastny digitalny produkt a chces ho dat na Clickbank siet, aby ostatni affiliates tvoj produkt propagovali. To stoji $50 a bude to zuctovane ked ti ten tvoj produkt schvalia.

Ako affiliate tu nemusis prejst cez schvalovaci proces, t.j. automaticky mozes byt affiliate pre hociktory produkt v Clickbank sieti (alebo viacere produkty).

Clickbank network je popularna preto, lebo tu mas najvyssie commissions (= sprostredkovatelska odmena), vacsinou od 50 do 75% z ceny produktu. T.j. ked tam ma niekto nejaky ebook, alebo nejaky video kurz, ktory sa predava za $100 a ma tam ako affiliate commission 75% , a ked sa ti podari predat tento produkt cez tvoj affiliate link (ktory sa tu vola "hoplink" a Clickbank ti ho automaticky vytvori), ty z toho dostanes $75 minus nejake drobne (Clickbank poplatky).

Clickank plati spolahlivo, kazde 2 tyzdne, ale aby si dostal prvy sek musis splnit nejake podmienky (akonahle ich splnis uz ti budu platiti automaticky): platby minimalne z 5 roznych kreditiek, a minimalne 2 rozne druhy platieb :



ClickBank will withhold payment of any account balance until the following criteria is met:

Sales made with 5 or more different credit card numbers; and,
Sales made with two different payment methods (either Visa, MasterCard, PayPal or European Direct Debit(ELV)). Note: PayPal purchases do not count toward the minimum 5 different credit card numbers.


Potom tam je este jedna vec, tzv. Dormant Accounts: ak mas na Clickbank ucte uz nejake peniaze a dlhsi cas nezarobis nic, po 90 dnoch ti zacnu strhavat $1 za kazde platobne obdobie (=2 tyzdne); po 180 dnoch sa to zvysi na $5 a po roku neaktivnosti na $50. Akonahle predas nieco tak to prestanu strhavat a ides odznova (t.j. staci ak nieco predas raz za 3 mesiace a nebudu nic strhavat)


Dormant Accounts
Accounts with a positive balance but no earnings for an extended period of time are considered dormant. Dormant accounts are subject to a charge of $1 per pay period after 90 days of no earnings, $5 per pay period after 180 days of no earnings, and $50 per pay period after 365 days of no earnings.

ALE, je tu dalsia vec: pre nas na Slovensku je neprijemne ze platia len sekom... a skoro ziadna banka na Slovensku uz seky nespracuje!!, lebo fakt ze je to zastarala metoda platenia! Ja som si kvoli tomu musela zalozit ucet vo VUBke. Ked mas viac ako $5000 behom mesiaca tak ti zaplatia aj cez EFT... takze na zaciatok len seky :-(.

Dalsia vec, na to aby si prijal platby od Clickbank musis byt v tejto krajine zivnostnik ci sro kedze pojde o opakovane platby za ucelom ziskania prijmu.
noxonx
19.12.11,09:00
Dakujem za obsiahlu odpoved.

Mna ale skor zaujimaju skusenosti s clickbank. Ci sa da na tom realne zarobit resp. privyrobit. Ci je okolo toho vela prace a ake su moznosti propagovania produktu (skor skusenosti s tymi moznostami).

Jedine VUB vyplaca seky?

Dakujem.
iv@n
19.12.11,12:47
či sa dá na tom zarobiť záleží od toho či máš tie produkty kde propagovať.
máš nejaký fungujúci web, kde môžeš umiestniť nejaké reklamy/články/linky na nich?
ak ideš na to od piky a nemáš nič, tak to je beh na dlhú trať, spraviť nejaký web, spropagovať, získať návštevnosť.
Misko8864
10.01.12,03:37
Cital som vas prispevok o clickbank a chcel by som vas opytat ci mate aj osobnu skusenosti.

Velmy pekne dakujem.

Michal
Misko8864
10.01.12,03:39
Ako zalozit sro s clickbank?
Nutty
22.01.12,22:38
Ja osobne skusenosti s Clickbank mam, ako affiliate a teraz sa chystam cez ich market place predavat svoj vlastny produkt - tymto sa aspon vyhnem problemom spojenych s registracnou povinnostou na DPH podla paragrafu 7a zakonu o DPH v pripade ak prijimas alebo dodavas elektronicke sluzby do inych statov EU.

Ako affiliate som to robila skor ako vedlajsiu cinnost, ale osobne poznam zopar ludi, ktori tocia zopar sto tisic dolarov rocne. Avsak tito tzv super affiliates maju vacsinou velky 'email list' a vymakane marketingove strategie.
Cize, s Clickbank sa zarobit da, a velmi dobre, ale.... ak si zaciatocnik v online marketingu bude to ako iv@n povedal beh na dlhu trat.

Nie je vsak tazke zarobit obcas zopar dolarov.

A tu druhu otazku: "Ako zalozit s r.o. s ClickBank" neviem ako myslis. Nezakladas s. r.o. s Clickbank, ta s tym nic nema, ty si tu jednoducho sam zalozis s r.o. a potom na svojom ucte na Clickbank vyplnis nalezite udaje svojej firmy, aby ti seky chodili na firmu.

Ale ak chces v buducnosti podnikat online so zahranicim a pritom pouzivat PayPal (co je skoro "must" ak sa sustredis na anglicky hovoriaci svet) tak si to dobre rozmysli ci chces zakladat sro tu alebo radsej v UK alebo mimo EU - odporucam si prestudovat zakon o DPH, hlavne co sa tyka povinnosti registracie na DPH podla par. 7a, ktory dost stazuje ci az znemoznuje online podnikanie so zahranicim... pisala som o tom niekde v inom prispevku.

(BTW, v UK je zalozenie LTD (=sro) omnoho jednoduchsie, lacnejsie a rychlejsie. Staci si vyguglit: LTD formation UK alebo Set up company UK ltd.)
Misko8864
23.01.12,08:06
Waaw, dakujem za odpoved, necakal som to. Som ti ochotny aj zaplatit ak by si bola ochotna sa porozpravat cez skype.


1.Aky product chces vydat, pomozem promovat? :P) Jasne to chcem aj ja, ale chcem kompletne outsource svoj product. Asi eBook :O) elance.com, worker.com, alebo project management basecamphq.com.


2. Som si vedomi co to obnasa, uz to studujem niejaky cas a chcem sa tomu venovat naplno. Najpr Affiliate a potom affiliate marketer.


3. Paypal jasne ze mam, s.r.o. alebo zivnost. Nestaci zivnost na Slovensku? Aj o tej alternative som rozmyslal ze zriadim ju v UK, dokonca sa da aj on-line ak sa nemylim, ale fakt neviem co to obnasa, preto som sa informoval ci sa da aj cez zivnost, podla mna by to az taky problem nebol, co povies? Co sa mi moze stat.? Ved tam nieje ziadne riziko dlhu. Ako mas ty?


4. Mal som svoju stranku online dating blog - reklamu PPC - google adwords, 7search.com, etc. ale povedal som si ze chcem zacat od nuly tak studujem a pracujem na SEO hoci to trva aj 4 mesiace pokial sa clovek dostane tam kam by chcel.


5. Optin box - jasnacka mal som 25, bez niejakej namahy som mal tiez, pri skoro nulovom trafficu, Aweber.com je fajn ale zadarmo do 2.000 mailov je comm100.com, co nie je zle. Potom uz len na vlastnom servery, ale naco si robit viac starosti :O)


6. Pochvalis sa so svojimi strankami?


7. Koncim Home Study Course - SEO takze sa od buduceho tyzdna planujem spustit par webov a ULTRA MASSIVE LINKBUILDING


Tesim sa na tvoju odpoved.