Retuska
06.12.11,11:40
Dobry den,chcela by som sa opytat.Nedavno mi prisiel email od tejto firmy,kde ponukaju "brigadu" ako tajny kupujuci.Ak nahodou by niekto nevedel ide o to,ze oni poslu peniaze mne na ucet zadaju ulohu ze mam ist tam a tam ohodnotit vlastne sluzby a zato mi poslu peniaze.Ma s touto firmou niekto skusenosti?lebo nezda sa mi,zeby to bolo take jednoduche.dakujem
pepsikova
06.12.11,10:44
...však ich nájdi na google, pozri, čím sa zaoberajú,ako dlho, s akými výsledkami, prípadne požiadaj bližšie špecifikácie o činnosti emailom...
Retuska
06.12.11,10:53
našla som si ich,zaoberaju sa tym co som pisala.A vysledky?hocico si mozu an svojej stranke popisat.pisala som im,v podstate mi pisali to co viem,len som chcela ci s tym ma niekto skusenost,ci je bezpecne podpisat zmluvu a pod.
Stanislav 1975
06.12.11,11:07
To vyzerá na všetko, len nie na nič normálné a slušné- to podla mňa bude nejaké pranie špinavých peňazí a pod.
Lebo inak je to celé hlúposť, už ten výraz tajný kupujúci je mimoriadne pochybný...
blavaciko
06.12.11,17:06
Tajny kupujuci, po anglicky Mysterry Shopper, je uplne bezna forma spoluprace... Mnoho firiem na slovensku vyuziva taketo sluzby MS agentur na to aby zistili zakaznicky pohlad a spatnu vazbu... okrem ineho... je toho omnoho viac naco moze mystery shopper sluzit a je to absolutne legalne a bezne...
a ano, je to take jednoduche, hoci o tejto firme pocujem prvy krat...
misoft
06.12.11,17:42
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mystery_shopping
Jednoducho: dajú ti €uráče, povedia - pôjdeš kúpiť to a to, tam a tam. Ty zase budeš hodnotiť firmu, obchod, personál, ich odbornosť, prístup k zákazníkovi atď, atď.
Je to akoby obchodný "špión", ktorý zisťuje, kde by sa dalo zlepšovať.
pepsikova
06.12.11,17:58
...alebo použiť ťahy konkurencie pre svoje účely..
Retuska
06.12.11,18:12
cize by v tom nemal byt ziaden figel?v podstate sice budu amt moje cislo uctu,ale stahovat z neho nemozu,zmluva je celkom prijatelna a ma vsetky nalezitosti.
blavaciko
06.12.11,20:44
samozrejme ze z neho stahovat nemozu, cislo uctu im mozes kludne dat
Retuska
08.12.11,21:20
zaujimalo by ma ,naco im bude moje cislo karty a SWIFT a IBAN...hm?
hubatá
08.12.11,21:37
žeby si bola vyslaná špicľovať na zahraničnú služobnú cestu na Maledivy? Skôr mi to pripadá ako nejaký biely kôň, cez tvoj účet budú prebiehať nejaké platby ..... a ty z neho budeš vyberať peniaze a kupovať nejaké nezmysly. Nezaložíš si pre každý prípad len na tento účel nový účet?
Gina Er
08.12.11,21:44
Dobry den,chcela by som sa opytat.Nedavno mi prisiel email od tejto firmy,to len tak,z ničoho nič??ono je totiž dosť problém dostať sa k takejto robote....kde ponukaju "brigadu" ako tajny kupujuci.Ak nahodou by niekto nevedel ide o to,ze oni poslu peniaze mne na ucet zadaju ulohu ze mam ist tam a tam ohodnotit vlastne sluzby a zato mi poslu peniaze.Ma s touto firmou niekto skusenosti?lebo nezda sa mi,zeby to bolo take jednoduche.dakujem
.
Retuska
09.12.11,06:41
Tak ja som si zalozeila ucet iba vcera,presne kvoli tomuto,kedze bezne mi ho ani netreba.skusim sa opytat aj v banke,teda ci mozu tu kartu nejak zneuzit.ale ved teoreticky by som mohla im povedat,ze kartu nemam ,ved nie ku kazdemu uctu karta musi byt,nie??

a pravdupovediac neviem,mail dosiel ocovi a ten mi to preposlal tak neviem ci nejaka znama,ale myslimz e vravel ze sami od seba.
blavaciko
09.12.11,07:25
o karte si nic nehovorila.
cislo uctu im dat mozes, cislo karty si radsej nechaj pre seba
hubatá
09.12.11,09:38
ale oni práve budú chcieť tvoju kartu, zrejme budú na nej trvať......
Retuska
09.12.11,15:25
tak poslala som im svoj IBAN a SWIFT,to ymslim zneuzit nemozu ale kartu im nedam
blavaciko
09.12.11,21:27
ale oni práve budú chcieť tvoju kartu, zrejme budú na nej trvať......
Prečo si myslis ze budu na nej trvat.
Ano uznavam, sposob oslovenia je nezvycajny. Ano, ak nevyzaduju ziadne dalsie udaje tak je to nadmieru podozrive.
Ale na druhej strane, Ano, takato praca existuje a je uplne legalna a nejedna sa o ziadneho bieleho kona a pod.
I ked o tejto spolocnosti neviem vobec nic.
Retuska
23.12.11,10:28
Takze,poslali mi prvu ulohu,v skratke poslali mi an cet 4800eur a mam ich vybrat a cast z nich poslat nejakemu ich zastupcovi do turecka...no..pravdu povediac sa mi tato uloha nezda,nejde tu o enjake prepieranie penazi?neposielam to zo svojho uctu mam to psolat cez Western Union(mam hodnotit ich sluzby),ale tak ci tak,bude tam moje meno.Nejaka rada?..
blavaciko
23.12.11,22:26
toto urcite nie je Mystery Shopping, jedna sa o financne podvody, na tvojom mieste by som urychlene kontaktoval policiu... oni ti povedia ako dalej

aby si sa nahodou nestal(a) spolupachatelkou!
policia ta navedie, ci mas peniaze vratit na ucet odkial prisli, alebo si ich nechat, alebo postupovat podla pokynov "spektrum img" alebo spolupracovat s policiou na vyrieseni.
Urcite vsak zajdi na najblizsiu policajnu stanicu a snad najdes ochotneho policajta, ak nie, tak napis co ti povedali...
Retuska
25.12.11,13:30
Vzhladom nato,ze ma bombardovali smskami a mailami aby somm vykonavala pracu a podobne som nemohla cakat co odpisete:(Avsak po porade s rodicmi a priatelom a znamym ktory je policajt som nakoniec po dlhociznom natahovani s firmou poslala peniaze naspat na ucet.Vzhladom anto ze by neboli ochotny mid at ani danovy doklad o peniazoch a pod ja by som bola stratova a ked aj by to enslo cez danove este by som bola v nejakom state zapisana ako dlznik..to urcite nie.Ked som pytala danovy doklad ani envedeli co to je a vecne opakovali ze to potrebuju poslat do vecera.ked som im razne napisala,ze to neurobim vraj tam poslali niekoho ineho a ziaden doklad nepotreboval(totalne enchapali co hovorim).Odkedy som im peniaze poslala sa neozyvaju.navyse som im zaslala vypoved zmluvy.
Otec chcel poslat namet na minsiterstvo vnutra,ja ale neviem,bohvie,ci to nieje nejaka mafia a este budu nieco odomna chciet.
Navyse.ked som im chcela poslat peniaze spat enchceli aby som im poslala na ten isty ucet ale na iny a chceli si prist pre peniaze ku mne domov.s cim som samozrejme ensuhlasila
Jozef Poliak
10.06.12,14:47
Ja som sa stal obeťou tohto podvodu . Jedná sa o trestný čin . Najprv mi niekto poslal na účet peniaze . Ja som ich mal poslať ďalej niekomu inému . Potom sa prvá osoba rozhodla o vrátenie platieb . Firma mi však napísala , že to je v poriadku , aby som nič nevracal . Lenže tá prvá osoba na mňa podala trestné oznámenie , že som platby nevrátil . Teraz mám na krku prokuratúru a čakám na súd . Táto firma ma vyhľadala sama . Nerobte to , lebo je to trestné .
Wes
10.06.12,15:12
Musim uznat, ze niektore firmy su fakt dobre premyslene. Zial vela ludi naletelo a este naleti pre ich financnu negramotnost a nutnost zarobit nejake tie peniazky. Pracky boli su a budu len ludia sa vymenia :)
Retuska
12.06.12,20:26
Ja som sa stal obeťou tohto podvodu . Jedná sa o trestný čin . Najprv mi niekto poslal na účet peniaze . Ja som ich mal poslať ďalej niekomu inému . Potom sa prvá osoba rozhodla o vrátenie platieb . Firma mi však napísala , že to je v poriadku , aby som nič nevracal . Lenže tá prvá osoba na mňa podala trestné oznámenie , že som platby nevrátil . Teraz mám na krku prokuratúru a čakám na súd . Táto firma ma vyhľadala sama . Nerobte to , lebo je to trestné .

fuuha,kedy ste s tou firmou zacali "spolupracovat"?
mne ked poslali peniaze,bombardovali ma smskami okamzite som im poslala na ten isty ucet peniaze naspat a poslala vypoved-kedze to bolo na zmluvu.odvtedy(bolo to na vianoce 2011) sa mi vobec neozvali.volala som aj s policiou,(mame tam zanmeho),presne vedel o co sa jedna aj ked konkretne tu firmu nepoznal.vravel,ze ak by boli problemy treba to nahlasit.Tiez ma ta ponuka zaujala,ale akonahle trebalo poslat niekde do Turecka ci kde napisat ze som niekomu nieco dlzna uz tam bol samozrejme problem....Dajte vediet ako ste dopadli dalej,nech aj ini vedia