printerscd
06.12.11,12:23
Zdravim.Chcem sa vas opytat co by bolo premna vyhodou byt pladcom DPH alebo nie ?

Zaciatkom roka idem otvarat prevadzku v smere Copycentra,predaj skolsk.a kanc.potrieb atDakujem pekne.
tictac7
06.12.11,11:34
otázka: Tvoji zákazníci budú vo väčšine prípadov (teda myslím na objem predaja tovaru a poskytnutia služieb, nie na počet) firmy a podnikatelia alebo obyvateľstvo?
- ak firmy a podnikatelia - je tam predpoklad, že títo sú tiež platcami DPH a preto - skôr áno (nie je však podmienkou) - žiadnu výhodu na trhu tým nezískaš - Tebou poskytované služby a tovar asi nebude gro ich vstupov
- ak obyvateľstvo - tým je jedno, či Ty si platca alebo nie - teda pokiaľ sa výrazne nemení DPH....ale to im je tiež vlastne jedno....lebo keď nie si platca a kupuješ od platcu, tak tú zvýšenú DPH už máš zakalkulovanú v cene...
printerscd
06.12.11,12:04
Dik za radu.

Takze vacsinou zakaznikou bude obyvatelstvo ale chcem oslovit postupne aj skoly a firmy pre kt. by som tlacil napr.vizitky aneake katalogy.Taktiez im dodaval papier a neake potreby do kancelarie atd.

Aj preto sa neviem rozhodnut ako si to nastavit....
tictac7
06.12.11,12:11
...školy nie sú platci DPH a pre tie firmy - tak, ako som písala vyššie....
jacekova
06.12.11,12:47
najprv kľudne otvor prevádzku a potom si môžeš požiadať o dobrovoľné platcovstvo DPH

ak plánujete aj kupovať nejaké zariadenie, bolo by lepšie byť platcom DPH už od začiatku...

z vlastnej skúsenosti poviem narovinu, že ja nenakupujem v papierníctvach, ktoré nie sú platcom DPH a ani vizitky by som si u takej firmy nedala urobiť...

ale je to fakt individuálne...
Nella_2
06.12.11,12:58
Zdravim.Chcem sa vas opytat co by bolo premna vyhodou byt pladcom DPH alebo nie ?

Zaciatkom roka idem otvarat prevadzku v smere Copycentra,predaj skolsk.a kanc.potrieb atDakujem pekne.

mimotemy ale zároveň k téme: "Mam byt pladca DPH ?":eek: Ty v obchode "pladíš" alebo "platíš"?