bui
26.01.06,15:20
Mozeme fakturovat niekomu komu sme poskytli sluzbu mimo nasho sidla fakturovat dopravu ak nemame v obchod. majetku a ani prenajate ziadne auto?
Za klientom isiel osobne spolocnik, kt. je zaroven konatelom na svojom aute.
V nakladoch nemame ziadnu spotrebu PHM, a ani sme neuctovali sluzob. cestu aj ked konatel na sluzobku moze ist..aj vlastnym autom, no kedze je zaroven spolocnikom sro, musel by mat pravdepodobne zaplatenu dan z motorovych vozidiel....
Marianna01
26.01.06,15:02
A čo tak urobiť služobnú cestu na zamestnanca, ktorý tam šiel svojím MV a viezol v aute konateľa? Potom by ste mohli faktúrovať aj dopravu, resp. výdavky na dopravu súvisiace s predmetom faktúry. Bez služobnej cesty asi ťažko.
anto
26.01.06,15:21
Možete faktúrovať dopravné náklady súvisiace s poskytnutou službou i keď nemáte dopravné prostriedky. Však ten, ktorý službu poskytol, sa musel k zákazníkovi nejako dostať.
Marianna01
26.01.06,16:49
Veď práve to som chcela povedať - Anto. Asi som sa nevyjadrila dosť jasne. Nemôžem predsa fakturovať niečo, čo som preukázateľne neurobila.
Zita5
26.01.06,17:13
Možete faktúrovať dopravné náklady súvisiace s poskytnutou službou i keď nemáte dopravné prostriedky. Však ten, ktorý službu poskytol, sa musel k zákazníkovi nejako dostať.


Súhlasím s antom , a ešte dodám , však konateľ si cestu vyučtuje z firmy keď použil svoje auto . Ale vy vlastne na to vyučtovanie dosiahnete aj príjem od zákazníka . Čiže je to možné a oddôvodniteľné.
anto
26.01.06,17:28
Ak budete faktúrovať za službu, tak k textu doložte že suma za vami poskytnutú službu obsahuje aj oprávnené náklady na dopravu k zákazníkovi a späť a nemusíte vôbec uvádzať akým spôsobom sa váš konateľ dostal k zákazníkovi. Myslím si, že keby ste neučtovali dopravné náklady, bolo by to skôr nebezpečné, ako keď budete tieto náklady faktúrovať. Všetko však závisí na dohode medzi zákazníkom a vami, ktorí túto službu poskytujete.