zuzana.kora
06.12.11,17:31
Dobrý deň, rada by som sa opýtala-nemám s tým skúsenosti, či je možné - keď mám exekučné konania v 3 konaniach - pod rôznymi číslami- ale v konečnom dôsledku sa jedná len o jeden dlh voči sociálnej poisťovni - len s inými dátumami, či je možné požiadať exekútora, o to, že by to všetko dal len do jedného konania??? aby som nemusela platiť toľko veľa exekučných trovov. Má stým prosím niekto skúsenosť? alebo poradíte mi prosím ako postupovať, ak je to možné a na koho sa zo žiadosťou obrátiť? V ich zákone som nič nenašla,tak prosím o radu.Vopred ďakujem. Zuzana
intro
06.12.11,16:47
Myslím si, že nie . Každé konanie má svoje číslo , poverenie ,...
Domnievam sa, že nad tým trebalo uvažovať pred začatím prvého exekučného konania .
Až tak veľké rozdiely v hotových výdavkoch nevzniknú /snáď navýšené poštovné/.
Odmena exekútora závisí od výšky vymáhanej, či vymoženej pohľadávky /v závislosti od začatia exekučného konania / - a matematika nepustí. Súčet 3 čísel, či konečný sumár - je stále to isté.
Ak Vám ide o celkovú výšku trov, tak hľadajte spôsoby ako zaplatiť a čím skôr.


.
mattto
06.12.11,16:48
nedá sa to spojiť, ide o tri rôzne exekučné tituly
Economic
06.12.11,16:56
nedá sa to spojiť, ide o tri rôzne exekučné tituly

Sám exekútor by tak neurobil, pretože by prišiel o ďalšie 2 odmeny z ďalších dvoch konaní....
mattto
06.12.11,19:08
Sám exekútor by tak neurobil, pretože by prišiel o ďalšie 2 odmeny z ďalších dvoch konaní....

neprišiel, lebo odmena exekútora pri peňažnom plnení je myslím 20% z vymoženej čiastky, max. by prišiel o ďalšie trovy ako náhrada za stratu času...
riccado
07.12.11,11:44
nie je to mozne z procesnych dovodov. exekutor nema pravo spajat tieto konania do jedneho, zakon mu to neumoznuje, aj keby to akokolvek velmi chcel (alebo nechcel ;))