gugho
06.12.11,19:38
Dobrý deň. Stala sa mi jedna nepríjemnosť kedy som zistil, že v mojom registri trestov sa vyskytli doslova veci alebo trestné činy za ktoré som nebol ani odsúdený a ani sa nič také nestalo. Viete mi poradiť ako postupovať??? Ďakujem
Mila123
06.12.11,18:40
mimotemy buď rád, že si to nemusíš odsedieť......:D:D:D
avalik
06.12.11,18:53
zakon 330/2007 Z.z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 16
Nahliadnutie do odpisu registra trestovNahliadnutie do odpisu registra trestov generálna prokuratúra umožní osobe, ktorej sa týkajú záznamy vedené v registri trestov. Nahliadnutie do elektronickej formy záznamov sa vykoná na základe písomnej žiadosti. Osoba, ktorej sa záznamy týkajú, si môže urobiť zo záznamov výpis; pred nahliadnutím sa overí totožnosť žiadateľa.
riccado
06.12.11,19:51
mimotemy radsej do toho nevrtaj, aby sa nieco dalsie nezistilo ;):D
luja5
06.12.11,20:36
Podľa ust. § 1 ods. 5 zákona č. 330/2007 Z.z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov register trestov vedie Generálna prokuratúra SR, najlepšie by bolo preto asi obrátiť sa na GP.
capesnik
29.07.12,17:30
ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem
myara
29.07.12,17:43
ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem

trestny cin sa rozlisuje na precin a zlocin a obzvlast zavazny zlocin
precin je trestny cin vyslovne za precin oznaceny v TZ, resp. trestny cin, za ktory TZ ustanovuje trest odnatia slobody najviac na 5 rokov
to znamena, ze preciny sa tiez zapisuju do registra trestov
mattto
29.07.12,22:01
ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem

asi si prečin mýliš s priestupkom, priestupky za nezaznamenávajú v registri trestov
riccado
30.07.12,13:16
ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem

Druhy trestných činov

Trestný čin je prečin a zločin.

§ 10

Prečin

(1) Prečin je
a) trestný čin spáchaný z nedbanlivosti alebo

b) úmyselný trestný čin, za ktorý tento zákon v osobitnej časti ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou trestnej sadzby neprevyšujúcou päť rokov.

(2) Nejde o prečin, ak vzhľadom na spôsob vykonania činu a jeho následky, okolnosti, za ktorých bol čin spáchaný, mieru zavinenia a pohnútku páchateľa je jeho závažnosť nepatrná.

§ 11

Zločin

(1) Zločin je úmyselný trestný čin, za ktorý tento zákon v osobitnej časti ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou trestnej sadzby prevyšujúcou päť rokov.

(2) O zločin ide aj vtedy, ak v prísnejšej skutkovej podstate prečinu spáchaného úmyselne je ustanovená horná hranica trestnej sadzby prevyšujúca päť rokov.

(3) Zločin, za ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s dolnou hranicou trestnej sadzby najmenej desať rokov, sa považuje za obzvlášť závažný.