dolce222
06.12.11,21:41
Som tu nováčik, tak prosím neodsudzujte ma, možno takáto otázka týkajúca sa ERP tu už bola. ERP budeme používať po prvý krát, chcem sa opýtať,lebo máme v tom s kolegyňami nejasno, vo firme predávame zvieratá (kravy) na faktúru v hotovosti, je treba tržbu registrovať v ERP? A keď ako firma poskytujeme službu na vývoz fekálií, zákazníci platia sumu v hotovosti tiež na faktúru, čo s tým? Ďakujem!
KEJKA
06.12.11,20:55
tovar.........platba v hotovosti musí ísť do ERP
služby ............. musíš pozrieť do prílohy zákona o ERP, zariadiť sa podľa nej. Ak tam tvoja služba nebude, tak takú tržbu do ERP dávať nemusíš, ale môžeš.

Podľa zadania potrebujete ERP.
Aljok
06.12.11,21:15
Tie kravy sú predávané živé?

§ 3 Povinnosť evidovať tržbu elektronickou registračnou pokladnicou
...
(2) Povinnosť evidovať tržbu podľa odseku 1 sa nevzťahuje na
a) predaj
1. cenín, cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy, telefónnych kariet, dennej tlače a periodickej tlače,
2. mincí z drahých kovov, pamätných bankoviek, pamätných mincí, zberateľských mincí, hárkov bankoviek a súborov obehových mincí, ako aj bankoviek a mincí, ktoré boli stiahnuté z peňaţného obehu a stratili status zákonného platidla po uplynutí obdobia určeného na ich výmenu, v Národnej banke Slovenska,5) v bankách, 6) v pobočkách zahraničných bánk7) a na numizmatických burzách,
3. poštových cenín na filatelistických burzách,
4. tovaru prostredníctvom predajných automatov,
5. tovaru na dobierku, 6. doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových sluţieb,
7. tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy a autobusovej dopravy, v leteckej doprave a vodnej doprave,
8. tovaru občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,
9. živých zvierat okrem akvarijných rybičiek, exotického vtáctva, exotických zvierat, hadov, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov,
10. tovaru predávaného vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
11. tovaru vyrobeného v rámci praktického vyučovania žiakov,
...
dolce222
07.12.11,22:05
kejka, ďakujem za odpoveď. Vidím že si v tomto doma, ale ja budem používať pokladňu prvý krát, bola som na školení aj na kurze k ERP a tam sa názory rozchádzajú, pani z daňového úradu nám povedala že zvieratá sa cez ERP nepreháňajú a na kurze nám povedali že ano, že skrátka že všetky peniaze čo prídu v hotovosti do firmy musím dať do ERP. A ešte jedna otazočka. Musím si do ERP robiť aj vklad? Musí sa oddelovať pokladňa ktorú mám vo firme od pokladne ERP?
Mila123
07.12.11,22:10
jasne, musí sa robiť vklad....
DÚ bude kontrolovať stavy pokladní (iba v ERP), aby sa nestalo, že máte v zásuvke viac peňazí ako ste inkasovali,,,...
nezabudnite si odkladať doklady o vklade , týka sa to aj vytlačených všetkých neplatných dokladov / až do konca nasledujúceho roka, po vytlačení)...
a ak ponúkate služby , ktor= sú uvedené v prílohe zákona máte povinnosť ERP ale tie zvietará, ak sa to týka hov. dobytka cez ERP nemusia ísť......je na Vás či zvážite, že ju budete používať aj na predaj HD či nie.....
tictac7
07.12.11,22:11
kejka, ďakujem za odpoveď. Vidím že si v tomto doma, ale ja budem používať pokladňu prvý krát, bola som na školení aj na kurze k ERP a tam sa názory rozchádzajú, pani z daňového úradu nám povedala že zvieratá sa cez ERP nepreháňajú a na kurze nám povedali že ano, že skrátka že všetky peniaze čo prídu v hotovosti do firmy musím dať do ERP. A ešte jedna otazočka. Musím si do ERP robiť aj vklad? Musí sa oddelovať pokladňa ktorú mám vo firme od pokladne ERP?

prečítaj si túto tému http://www.porada.sk/t1674-reg-pokladna-povinnosti.html
...najskôr skús troška pohľadať a potom sa pýtaj, inak sa tie otázky stále omieľajú dookola a potom sa môže stať, že sa odpovede nedočkáš....