manoh
06.12.11,20:49
Zdravím. Chcem sa spýtať, či je možné mať aktívnu živnosť na Slovensku a zároveň byť zamestnancom francúzkej firmy vo Francúzsku. Francúzi platia na mňa odvody do franc. sociálky aj zdravotnej poisťovne. Ako to je v tom prípade so zdravotnými odvodmi zo slov. živnosti? Ďakujem.
zk24
06.12.11,20:28
Zdravím. Chcem sa spýtať, či je možné mať aktívnu živnosť na Slovensku a zároveň byť zamestnancom francúzkej firmy vo Francúzsku. Francúzi platia na mňa odvody do franc. sociálky aj zdravotnej poisťovne. Ako to je v tom prípade so zdravotnými odvodmi zo slov. živnosti? Ďakujem.

Ahoj, je možné mať PP v inom ČŠ a zároveň byť SZČO na slovensku. Vzhľadom k tomu, že ZP by si mal platiť iba v jednom ČŠ, tak si povinný sa ako živnostník prihlásiť do francúzskej poisťovne a platiť zo živnosti odvody podľa francúzskej legislatívy.*

Pracovný pomer má prednosť pred živnosťou. Asi týžden dozadu som sa informovala na toto v zdravotnej poisťovni...*
manoh
10.12.11,16:31
takže ked sa živnostník zamestná v zahraničí, môže rovno živnosť zabaliť...na Slovensku ani toľko na živnosti nezarobím, koľko by som odviedol na minim. odvodoch do Francúzska :)
Gabhus
11.12.11,03:20
Poprosím o vysvetlenie - ale opačný prípad. Živnosť v členskom štáte EÚ, pracovný pomer u nás v našej firme. Odvody sú mi jasné, ale pracovník má podpísané vyhlásenie k dani u nás. Je potrebné dokladať k vyhláseniu ešte niečo? Napríklad aké má príjmy zo živnosti alebo niečo podobné? Ďakujem.
Mila123
11.12.11,04:26
Poprosím o vysvetlenie - ale opačný prípad. Živnosť v členskom štáte EÚ, pracovný pomer u nás v našej firme. Odvody sú mi jasné, ale pracovník má podpísané vyhlásenie k dani u nás. Je potrebné dokladať k vyhláseniu ešte niečo? Napríklad aké má príjmy zo živnosti alebo niečo podobné? Ďakujem.
prehlásenie vyplnené a podpísané aby bolo....o nič iné sa neinteresuješ.....aj tu platí uprednostnené je zamestnane pred živnosťou......a DP si robí sám, DP podáva v zahraničí (podľa štátu a príjmu, napr. v AT sa nepodáva ak príjem je nižší ako 10 000 €, táto suma platila za rok 2010) a musí aj u nás, nesmieš mu robiť RZD......a RZZP mu robí jeho príslušná ZP....
Gabhus
11.12.11,08:03
Ďakujem:)
luciana1
04.03.12,14:25
SZČO má na Slovensku živnosť, na ktorú dostal dotáciu z úradu práce. V auguste 2011 sa ešte aj zamestnal, ale v Holandsku. Zatiaľ nemá žiadne doklady o príjme, odvodoch a daniach z Holandska /zamestnaný cez poľskú agentúru/. Zo živnosti na Slovensku má príjem cca 3900,-- Eur. Čo s tým, neviem mu v tomto poradiť, ešte som niečo také neriešila. Čo sa týka živnosti - klasika DP B + vyúčtovanie dotácie, no čo s tým PP?
Mila123
04.03.12,14:27
normálne, pokiaľ nemáš žiadne potvrdenie z NL tak nech daňovník oznámi DU, že si predlžuje podanie DP.....až do 30 09 2012 ...a pre tento rok až do 01 10 2012......
veronikasad
04.03.12,14:29
SZČO má na Slovensku živnosť, na ktorú dostal dotáciu z úradu práce. V auguste 2011 sa ešte aj zamestnal, ale v Holandsku. Zatiaľ nemá žiadne doklady o príjme, odvodoch a daniach z Holandska /zamestnaný cez poľskú agentúru/. Zo živnosti na Slovensku má príjem cca 3900,-- Eur. Čo s tým, neviem mu v tomto poradiť, ešte som niečo také neriešila. Čo sa týka živnosti - klasika DP B + vyúčtovanie dotácie, no čo s tým PP?
oznám DU predlženie lehoty na podanie DP. V prípade príjmov zo záv.činnosti zo zahraničia je to možné až do 30.9. Ak mu vznikne povinná registrácia v SP, posunie sa mu aj termín na začatie platenia odvodov.
luciana1
04.03.12,14:37
To ma napadlo ako prvé, len problém je v tom, že dotyčný sa na Slovensko vráti až niekedy v lete. To oznámenie musí doručiť osobne, alebo stačí aj poštou?
veronikasad
04.03.12,14:39
To ma napadlo ako prvé, len problém je v tom, že dotyčný sa na Slovensko vráti až niekedy v lete. To oznámenie musí doručiť osobne, alebo stačí aj poštou?
Stačí poštou (nie emailom).
luciana1
04.03.12,14:42
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a rady a pekný zvyšok nedele.
veronikasad
04.03.12,14:44
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a rady a pekný zvyšok nedele.
Neviem či sa dá zo zahraničia odosielať doporučene, je dobre mať doklad o odoslaní zásielky.
Mila123
04.03.12,14:47
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/odklad_2010.pdf

prečítaj si poučenie.......
kolegyňu vrátili z DÚ, neprebrali jej oznámenie, vzor uviedli na DRSR.SK
luciana1
04.03.12,14:53
Ďakujem Vám moc, moc, moc...