Adiks
07.12.11,00:03
Chcem sa opýtať na Váš názor, či budeme v našej práci nahradení robotmi alebo máme nádej, že legislatíva na Slovensku je veľmi často sa meniaca a komplikovaná a roboty ju nebudú zvládať? Môj osobný názor je, že v priebehu polstoročia k tomu dôjde a rozhodujúcim faktorom bude práve nemennosť a jednoduchosť legislatívy. Často sa meniaca a komplikovaná legislatíva bude tento proces odsúvať.
SamuelSK
06.12.11,23:08
nie.. roboti nevedia rozmyslat.
robot vie len to, co mu "stvoritel" (rozujem programator) napise.

cize, myslim si, ze robot nebude dostatocne kreativny na to aby bol uzitocny :)

ale za 50rokov .. to je dost casu na zmeny v inteligencii robotov, ale mam otazku:

Moze stvoritel stvorit inteligentnejsiu bytost ako je on sam ?
Adiks
06.12.11,23:19
Obavu mám z toho, že v prípade jednoduchej a často sa nemeniacej legislatívy bude účtovníctvo založenéna logických postupoch typu, ak sa nakúpi tovar, účtuje sa X, ak sa nakúpi DHM v hodnote od A do B, účtuje sa Y, v hodnote vyššej ako B, účtuje sa Z. A tieto logické podmienky bude vedieť vyhodnotiť aj robot , prípadne počítač alebo akokoľvek inak to nazveme. A k tvojej otázke, môže, vezmi si napr.šachový počítač dokázal poraziť človeka, čiže stroj v podstate okrem logiky dokázal aj predvídať. A zvládol to.
zk24
06.12.11,23:26
ak nas nahradia roboty, tak ja budem ten programator, ktory ich bude programovat :)
A myslim že je kopec inych pozicii ktore bude nahradene robotmi skorej ako my...

A ak nas nahradia roboty, tak dufam ze jedneho takeho budem vlastnit. ja s nohami na stole a robot makaj :)
avalik
06.12.11,23:33
"nemennost a jednoduchost legislativy" bude dosiahnuta az ked vznikne nemenna svetovlada ... dovtedy politicki predstavitelia si budu upravovat zakony podla seba ... no a to bude trvat viac ako 50 rokov :)
pepsikova
06.12.11,23:40
..ja teda nie som účtovník, ale myslím si, že ak si kdekolvek vo svete roboty poradia so všetkým, od operácií človeka po výrobu áut, s našou legislatívou by predsa len mali problémik...
Paula
07.12.11,00:30
Moze stvoritel stvorit inteligentnejsiu bytost ako je on sam ?


Kedysi dávno som našla takýto aforizmus: Ak Boh stvoril človeka na svoj obraz, potom strácam o Bohu všetky ilúzie......asi som mimo témy, nedalo mi :cool:
SamuelSK
07.12.11,21:22
Nikdy nesmieme dopustit aby tychto robotov VLASTNIL niekto (investor) - pretoze potom budeme mat extremny problem :)

Idealne je, pokial by si zasluhu za pracu robota zinkasovali ludia a nie investor, co je ale proti nature cloveka ako takeho, cize asi budu este pestre casy :D