mery356
26.01.06,15:32
Pri spätnej kontrole roka 2005 som zistila, že v septembri a novembri som si odčítala dvakrát DPH na tie isté faktúry (t.j. pri faktúre aj pri doklade o úhrade). Problém mám taký, že neviem či mám teraz podať dva dodatočné daňové priznania DPH za september a november alebo to všetko uviesť len na jednom.:confused:
Muška
26.01.06,14:34
Ale snáď v niektorom mesiaci si si odpočítala správne DPH, či nie??? Ale ak Ti vychádza iné DP - za obidva mesiace. Tak samozrejme musíš podať nové DP za obidva mesiace.
evina
26.01.06,14:34
Pri spätnej kontrole roka 2005 som zistila, že v septembri a novembri som si odčítala dvakrát DPH na tie isté faktúry (t.j. pri faktúre aj pri doklade o úhrade). Problém mám taký, že neviem či mám teraz podať dva dodatočné daňové priznania DPH za september a november alebo to všetko uviesť len na jednom.:confused:

DDP za september a DDP za november, čiže každé zvlášť.
evina
26.01.06,14:36
Muška to nemá chybu, tentokrát v rovnakej minúte :D:D
mery356
26.01.06,14:42
No v ostatných mesiacoch správne. Len v septembri som dostala faktúru odrátala som DPH. Doklad o úhrade došiel neskôr a ten som založila pokladničným dokladom a pri nahadzovaní do denníka som ho opäť nepozornosťou odrátala. Teraz som to zistila a musím to čím skôr napraviť. Takisto to bolo aj s tým v novembri.
Muška
26.01.06,14:45
Mery, len nepíšeš dátum, kedy??
V 9/2005 - si odrátala z faktúry.
úhrada bola kedy - tiež v 9/2005????

november to isté.... musíš písať aj konkrétnejšie.

Lebo ak faktúra v 9 a úhrada v 10, tak by som opravila 10 / z dôvodu možných penálov - je to menej dní/
mery356
26.01.06,14:53
Samozrejme, nedám v septembri keď úhrada, ktorá bola odrátaná neskôr bola v novembri. No to mi je jasné. Ohľadom sankcií už som si prepočítavala na kalkulačke daňového úradu a zrejme z toho sankcie nebudú. Vychádzajú na 120,-Sk. Neviem či je to až také spoľahlivé, ale uvidíme. Ide asi dokopy o
3 000,- Sk odrátanej DPH.
Muška
26.01.06,14:58
No Mery, tak už je to úplne domotané.
Tak potom ako??? September máš teda v pohode, či čo ?
mery356
26.01.06,15:23
Sorry!! Veľmi sa ospravedlňujem. Ta úhrada bola v októbri nie v novembri ako som uviedla. Už som asi prepracovaná.:eek::eek::eek:
mery356
26.01.06,15:29
September vyzerá v pohode. Na tú DPH z dokladu podám DDP a zaplatím.
Julča
26.01.06,18:56
Ja budem musieť asi podať tiež DDP k DPH za 4Q. Dnes som totiž kontrolovala fa prišla som na to že posledná fa v roku 2005 bola neopodstatnená, to znamená nemala byť vôbec urobená. Zistila som že zákazníkovi sme ju neposlali avšak ju už nemôžem ani vymazať lebo som práve včera podala priznanie k DPH a tam je uvedená. Nie je na vysokú sumu, suma DPH robí 420 Sk, čo mi poradíte? Najradšej by som sa vyhla dodatočnému priznaniu k DPH a oželela tých pár korún, ale ako tú faktúru mám stornovať, na základe čoho?