Helenocka
06.12.11,23:16
Potrebujem poradiť, som poslancom a SZČO a chcem sa prihlásiť za hlavného kontrolóra obce. Je to možné? V prípade zvolenia by som sa vzdala poslanectva, ale SZČO by som aj naďalej vykonávala.
Ďakujem
Helenočka
Mária27
07.12.11,12:10
Preštuduj si zákon 369/1990 o obecnom zriadení.
O hlavnom kontrolórovi sa dočítaš od § 18 , ktorý začína:

Hlavný kontrolór
§ 18
Postavenie hlavného kontrolóra
(1) Hlavného kontrolóra volí a odvoláva obecné zastupiteľstvo. Hlavný kontrolór je zamestnancom obce a ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahujú sa na neho všetky práva a povinnosti ostatného vedúceho zamestnanca podľa osobitného predpisu.16) Hlavný kontrolór nesmie bez súhlasu obecného zastupiteľstva podnikať alebo vykonávať inú zárobkovú činnosť a byť členom riadiacich, kontrolných alebo dozorných orgánov právnických osôb, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na vedeckú činnosť, pedagogickú činnosť, lektorskú činnosť, prednášateľskú činnosť, prekladateľskú činnosť, publicistickú činnosť, literárnu alebo umeleckú činnosť a na správu vlastného majetku alebo správu majetku svojich maloletých detí. Kontrolnú činnosť vykonáva nezávisle a nestranne v súlade so základnými pravidlami kontrolnej činnosti.16a)
Helenocka
09.12.11,18:17
Ďakujem veľmi pekne, idem to preštudovať!
a_je_to
09.12.11,20:14
Potrebujem poradiť, som poslancom a SZČO a chcem sa prihlásiť za hlavného kontrolóra obce. Je to možné? V prípade zvolenia by som sa vzdala poslanectva, ale SZČO by som aj naďalej vykonávala.
Ďakujem
Helenočka

Ak funkcia hlavného kontrolóra nebude na plný úväzok, tak obecné zastupiteľstvo musí súhlasiť s SZČO. Okrem toho je aj pre obec výhodnejšie, ak kontrolór nie je niekde zamestnancom, ktorý sa musí uvoľňovať z plnozáväzkového zamestnania na výkon funkcie kontrolóra. Ale SZČO, ktorý si svoje úväzky dokáže regulovať sám tak, aby obidvoje zvládal.
tictac7
09.12.11,20:37
Potrebujem poradiť, som poslancom a SZČO a chcem sa prihlásiť za hlavného kontrolóra obce. Je to možné? V prípade zvolenia by som sa vzdala poslanectva, ale SZČO by som aj naďalej vykonávala.
Ďakujem
Helenočka

Hlavný kontrolór obce a nepozná ani len svoje práva a povinnosti, nepozná zákon o obciach, nepozná.... asi nepozná nič - to je najlepší kontrolór....
tictac7
09.12.11,20:43
...ešte sa len tak mimotemy témy doplním:
- 12.4. chov rýb - rýchlo potrebujem podnikateľský zámer
o desť dní
- 22.4. idem kúpiť aviu - rýchlo podnikateľský zámer na autodopravu - dáte mi niekto

- potom pauza


- po 1 a pol roku
- dnes - hlavný kontrolór obce - rýchlo, čo mám robiť? môžem to robíť? ako sa nabaliť? - ryby ani Avia nejako nevychádzajú...
Helenocka
12.12.11,15:20
Pre ticta7:
chov rýb, kúpa Avie - to bolo zisťovanie pre známeho! Potreboval to narýchlo a nemal dostatok informácii, ani ja.
Dnes - HK - vážna téma a čo má znamentať otázka - rýchlo sa nabaliť???