Gabca
26.01.06,16:47
Mam dotaz, kam zaradit prenajom nehnutelnosti v takomto pripade:
Kadernicka ma prenajate kadernictvo cele, plati majitelovi za prenajom na zaklade zmluvy. Nasledne prenajima uvedenu nehnutelnost ciastkovo dalsim kadernickam, s ktorymi ma uzavrete zmluvy o prenajme.
Najom, ktory plati majitelovi nehnutelnosti by spadal pod par. 6 odst. 1 ako vydavok zo zivnosti. A co s tym prijmom za prenajom, co dostava od svojich podnajomnicok?
1. Patri to tiez do par. 6 odst. 1 ? alebo do par. 6. odst. 3?
2. prijem a aj vydaj za prenajom do par. 6 odst.1?
3. prijem a vydaj za prenajom do par. 6 odst. 3?
Muška
26.01.06,15:49
Gabča , kaderníčka to nedáva do prenájmu, ale do PODNÁJMU.....no a to hovorí za všetko.
Gabca
26.01.06,15:51
takze prijem a aj vydaj v par. 6 odst.1?
sway
26.01.06,15:54
Ako hovorí Muška - len lopatistickejšie - všetko si musí zarátať do príjmov a výdajov ODZ zo živnosti, len pozor ak je plátca DPH - je tam komplikácia s koeficientom (či fakturuje podnájom s DPH, či bez...! ) ;)
Muška
26.01.06,15:55
Ešte by som podotkla, že snáď si to delia rovnomerne, /vlastne to len refaktúruje/. Ak by mala z toho zisk...vhodné by bolo dať si to do živnosti., ale zároveň si kaderníčka nemôže uplatniť 60 % výdavky, nakoľko má príjem z podnájmu.
Gabca
26.01.06,15:56
nieje platca DPH,u panskej kadernicky je to zbytocne. OK dam to vsetko spolu s prijmami zo zivnosti - trzbami do prijmu a tak isto do vydaju. dakujem
renča1
27.01.06,06:52
Ešte by som podotkla, že snáď si to delia rovnomerne, /vlastne to len refaktúruje/. Ak by mala z toho zisk...vhodné by bolo dať si to do živnosti., ale zároveň si kaderníčka nemôže uplatniť 60 % výdavky, nakoľko má príjem z podnájmu.

Pokiaľ by si kaderníčka dala do živnosti prenájom , tak potom si môže uplatniť z remeselnej živnosti 60% a z prenájmu 25%. (v roku 2006 už 40%)
sta
29.01.07,12:56
Chcela by som sa len spýtať, či môže kaderníčka, ktorá pracuje v prenajatých priestoroch, prenajať jednu miestnosť kozmetičke, aj keď kaderníčka nemá v predmete činnosti "prenájom/podnájom priestorov"? :confused:
Stačí na to len spísať zmluvu o podnájme?