Nad.Slavka
07.12.11,11:32
Pekny den,

prosim o radu. Od marca 2011 si platim doplnkove nemocenske poistenie, v novembri 2011 som ziskala povinnych 270 dni. Som tehotna a na matersku by som mala nastupit v aprili 2012. Z akeho obdobia sa mi bude pocitat materska? Budem moct ziskat este maximalnu matersku, ked od 1. februara sa rusi doplnkove nemocenske poistenie? Mam nadalej platit doplnkove nemocenske poistenie, teda cely ten balik za 120 eur aj po februari 2012, aby som mala od aprila maximalnu matersku? Kedze ja uz mam splnenych 270 dni, musim pokracovat nadalej v plateni nemocenskeho aj po februari 2012? Moze sa mi stat, ked uz od februra 2012 nebudem platit ten drahy balik, ze sa mi zrusi doplnkove nemocenske a ja neziskam maximalnu matersku, musim platit nepretrzite, az do nastupu na matersku? Velmi pekne dakujem.
Katy a R
07.12.11,10:36
Slavka ... nič nemusíš robiť, ak ti aj poistenie zanikne .. nárok na materské máš :) OL je 8 mesiacov .



a ešte pre poriadok ... nie je to žiadne doplnkové poistenie, ani žiadne pripoistenie ;)... je to riadne nemocenské poistenie :)