phruska
26.01.06,16:57
Zdravim,

chcel by som sa opytat, ze pokial prevadzam obchodny podiel v sro na ineho spolocnika, pricom je stanovena kupna cena (ktora je zhodna s mojim vkladom ako spolocnika, ktorym sa navysovalo zakladne imanie pri mojom vstupe do sro), je tento prijem nejak danitelny, resp. uvadza sa niekde v danovom priznani?

dakujem
Jarino
26.01.06,16:11
Kedy si nadobudol obchodné podiely? Ak ich nadobudol do 31.12.2003, tak sa postupuje ešte podľa zákona 366/1999 a sleduje 5-ročná lehota od nadobudnutia, t.j. po piatich rokoch je ten príjem z predaja obchodného podielu oslobodený a daňové priznanie nemusíš podať. Ak si ich nadobudol po1.1.2004 - tak daňové priznanie podáš, uvedieš tam príjem z prevodu a výdavky, a keď sa ti rovnajú, daň neplatíš.:)
phruska
26.01.06,16:44
Kedy si nadobudol obchodné podiely? Ak ich nadobudol do 31.12.2003, tak sa postupuje ešte podľa zákona 366/1999 a sleduje 5-ročná lehota od nadobudnutia, t.j. po piatich rokoch je ten príjem z predaja obchodného podielu oslobodený a daňové priznanie nemusíš podať. Ak si ich nadobudol po1.1.2004 - tak daňové priznanie podáš, uvedieš tam príjem z prevodu a výdavky, a keď sa ti rovnajú, daň neplatíš.:)

nadobudol som ho v oktobri 2003, vydavky (vklad spolocnika) som v ziadnom danovom priznani neuvadzal (ak bolo treba)

vyplyva z toho, ze kedze nepresla lehota 5 rokov, tak som povinny tento prijem zdanit? alebo je mozne nejak uplatnit vydavok, ktory som mal v roku 2003?

vdaka
Jarino
27.01.06,13:50
Obchodné podiely nadobudnuté v roku 2003 a predané v roku 2005 nie sú oslobodené od dane. Treba podať daňové priznanie, v ktorom uvediete príjem z prevodu a do výdavkov uvediete sumu obstarania. Vo Vašom prípade ak sa sumy rovnajú, základ dane je 0.
ajobs
27.01.06,13:55
Zdravim,

chcel by som sa opytat, ze pokial prevadzam obchodny podiel v sro na ineho spolocnika, pricom je stanovena kupna cena (ktora je zhodna s mojim vkladom ako spolocnika, ktorym sa navysovalo zakladne imanie pri mojom vstupe do sro), je tento prijem nejak danitelny, resp. uvadza sa niekde v danovom priznani?

dakujem

Ale môžeš previesť obchodný podiel za sumu 0 Sk, potom nemusíš podať DP.