miruka
07.12.11,12:06
Dobrý deň, ak je pracovná cesta cez dve krajiny za jeden deň napr. Česko a Nemecko ako sa dáva stravné, za Česko zvlášť podľa hodín a za Nemecko zvlášť podľa hodín? A akým kurzom prepočítavam české koruny v prípade cestovného na eurá.Ďakujem.
Erislava
07.12.11,11:20
Nárok má podľa toho, v ktorej krajine strávil viac času.Ak bol čas rovnaký, vtedy sa berie vyšší nárok - viď § 13 ods 5 Zákona o cestovných náhradách.
miruka
07.12.11,12:06
Ďakujem pekne, a ktorým kurzom mám prerátať české koruny na EUR.
Tweety
07.12.11,12:09
Ďakujem pekne, a ktorým kurzom mám prerátať české koruny na EUR. Použiješ kurz z prvého dňa mesiaca, v ktorom sa PC začala.
miruka
07.12.11,12:14
Ďakujem.
dreika
26.12.11,18:56
Použiješ kurz z prvého dňa mesiaca, v ktorom sa PC začala.

Budes vyplacat v CZK? Ak ano, volila by som kurz den vopred...mne ten z prveho dna pasuje len ak si zamestanec ziada nahradu v inej mene ako je ustavena pre danu krajinu, resp. uz aj pri doplatku v inej mene. Prida sa este niekto k diskusii?

A uctovne riesite ZPC priamo - 512/211?
H.B.
10.02.12,06:01
Potrebovala by som si ujasniť stravné pri jednej SC. Začiatok na Slovensku, prechod maďarských hraníc a potom lietadlom do Nemecka a späť. Skôr ma zaujíma ako vypočítať stravné posledný deň, keď z Nemecka odlet 9,45 hod a prílet do Maďarska 11,25. Potom autom naspäť na Slovensko - prechod hraníc o 14,30. Nárok na stravné je plné 45 EUR (Nemecko) nad 12 hod? Alebo riešim osobitne stravné Nemecko, Maďarsko?
Chobot
11.06.12,12:50
Potrebovala by som si ujasniť stravné pri jednej SC. Začiatok na Slovensku, prechod maďarských hraníc a potom lietadlom do Nemecka a späť. Skôr ma zaujíma ako vypočítať stravné posledný deň, keď z Nemecka odlet 9,45 hod a prílet do Maďarska 11,25. Potom autom naspäť na Slovensko - prechod hraníc o 14,30. Nárok na stravné je plné 45 EUR (Nemecko) nad 12 hod? Alebo riešim osobitne stravné Nemecko, Maďarsko?

Neviem, či je to pre teba ešte aktuálne, ale aj pre iných - treba si pozrieť staršie témy, napr. tu som to viackrát popisoval:

http://www.porada.sk/t10164-pracovna-cesta-kanada.html