Majerová B.
07.12.11,12:20
Dobrý deň,
manžel je platcom DPH, ale jeden tovar sme kúpili od neplatcu. Ako ho mám prijať na sklad? Je jeho cena pre mňa cena bez DPH? Ďakujem.
tictac7
07.12.11,11:26
...ak je raz platca, tak všetok tovar (teda v tuzemsku a pokiaľ nepodlieha z iného dôvodu oslobodeniu)predáva s DPH...
Economic
07.12.11,14:42
...ak je raz platca, tak všetok tovar (teda v tuzemsku a pokiaľ nepodlieha z iného dôvodu oslobodeniu)predáva s DPH...

Tovar na sklad príímeš v cene bez DPH. Však aj tovar vyúčtovaný faktúrou s DPH prijmeš predsa na sklad v cene bez DPH. Zo skladu Ti ťahá cenu tiež bez DPH, tú priúčtuješ až pri predaji.
tictac7
07.12.11,18:29
Tovar na sklad príímeš v cene bez DPH. Však aj tovar bez DPH prijmeš predsa v cene bez DPH. Zo skladu Ti ťahá cenu tiež bez DPH, tú priúčtuješ až pri predaji.

...som bola troška mimo - to som už odchádzala na rozlúčku s Jarkou, takže teraz vidím, že som zle prečítala zadanie, neviem, prečo som to riešila ako odpoveď na otázku, že či má predávať s daňou alebo bez.... takže moja odpoveď je zlá a preto ju škrtám
Majerová B.
08.12.11,06:13
Ďakujem, už som pochopila. Ešte sa chcem opýtať, keďže je to doklad bez DPH, takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu. Ako to tam mám zaúčtovať? A ako to ovplyvní výsledok? Toto dosť nechápem. Ďakujem.
Majerová B.
08.12.11,06:17
Ďakujem. Isto tu budem často.
paťuška
08.12.11,06:32
Doklad zaúčtuješ bez DPH, preto ti nijako neovplyvní DPH na vstupe ani teraz ani na konci roka. Keď ten istý tovar budeš predávať, cenu navyšuješ o DPH. Inak neviem čo iné potrebuješ vedieť.
KEJKA
08.12.11,06:47
Ďakujem, už som pochopila. Ešte sa chcem opýtať, keďže je to doklad bez DPH, takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu. Ako to tam mám zaúčtovať? A ako to ovplyvní výsledok? Toto dosť nechápem. Ďakujem.
takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu.................žiadna koncoročná k 30.3. nie je.
AK myslíš ročné vysporiadanie DPH - napr. v prípade koeficientu, tak do 25.1. /v poslednom zdaňovacom období.
Nákupy od neplatiteľov DPH neovplyvňujú DPH.
Len tebe sa "predraží" predaj. Neplatitelia majú DPH zahrnutú vo svojich cenách a ty musíš na takú cenu ešte pripočítať povinne svoju DPH /k cene zvýšenej o tvoju maržu/zisk, tým pádom je pre Teba nevýhodné nakupovať od neplatiteľov.
Economic
08.12.11,08:24
Ďakujem, už som pochopila. Ešte sa chcem opýtať, keďže je to doklad bez DPH, takže to neovplyvní Q DPH, ale tú koncoročnú k 30. marcu. Ako to tam mám zaúčtovať? A ako to ovplyvní výsledok? Toto dosť nechápem. Ďakujem.

Ak máš doklad bez DPH od neplatiteľa DPH, tak sa Ti to vôbec nezohľadní ani v Q a ani v mesačnej DPH. Nemá prečo.
Majerová B.
08.12.11,13:03
Ďakujem. Som úplný začiatnočník, takže niektoré veci mi nejdú do hlavy.
Majerová B.
08.12.11,13:04
Ďakujem.
Economic
08.12.11,13:06
Ďakujem. Som úplný začiatnočník, takže niektoré veci mi nejdú do hlavy.

Dobré je v takomto prípade mať niekoho po ruke, kto sa vyzná v účtovníctve. Najlepší spôsob aspoň konzultovať s účtovníčkou, ak nie si ju nájsť od začiatku podnikania.