Karla26
07.12.11,13:52
Chcem sa opýtať, čo mám robiť keď sa necítim na to, aby som zajtra úspešne spravila skúšky v autoškole. Posledných pár jázd som mala hrozných, vobec nie som samostatná, stale váham ked mam nieco urobit, z vedlajsej na hlavnu, neviem sa poriadne zaradit do pruhov.. skusky su zajtra, dnes sme este boli na autocvicisku, ktore tiez neviem na stopercent, jedine co viem su testy. Je mi z toho na vracanie, dnes som cely den preplakala a zajtra sa mi tam absolutne nechce ist. Objektivne, ani ja by som si sama sebe vodicak nedala.. Uvazujem o tom, ze by som sa zajtra jednoducho nedostavila na skusky, zavolam instruktorovi ze nie som pripravena, zaplatim si mozno kondicne jazdy a necham to na neskor.. Uz som par noci prebdela, ani nejem, nespím, uz som z toho na nervy. A som si ista ze na tom nemam. Vie mi niekto poradit, co robit? :(
video1983
07.12.11,12:59
myslim, ze si si sama uz odpovedala... Uvazujem o tom, ze by som sa zajtra jednoducho nedostavila na skusky, zavolam instruktorovi ze nie som pripravena, zaplatim si mozno kondicne jazdy a necham to na neskor..

mozes byt nebezpecna nie len pre inych ale aj pre seba.
Karla26
07.12.11,13:01
jasne, prave preto by som to najradsej nechala na neskor, len neviem ci za to bude nejaka pokuta alebo ako, nevie s o tom nieco? alebo len mi jednoducho odlozia skusky?
MarcoM
07.12.11,13:01
Naozaj je to až také zlé? Veď inštruktor by mal posúdiť, či si už pripravená. A keď je to naozaj tak ako píšeš, že ti robí problémy zaradiť sa do pruhov, z vedľajšej na hlavnú tak by ťa on sám nemal pustiť na skúšky a dohodnúť si ďalšie kondičné jazdy. Len nerozumiem keď vieš spraviť testy na 100% tak jazda je už len o pozornosti a automatických návykoch. Pokiaľ je to len chvíľkový stres, tak neboj to pominie. Cvičisko si môžeš trochu natrénovať aj s otcom/manželom / bratom .... skratka s niekym kto by ti mohol pomôcť.
Karla26
07.12.11,13:07
No, testy viem na sto percent, toho jedineho sa nebojim, ale problem je v tom ze byvam len dva roky v inom meste a preto je to pre mna tazsie, stale neviem kam ktora cesta vedie, zabudam niekedy ci som na hlavnej alebo vedlajsej, neviem niekedy co mam ako prve spravit, ci brzda, ci spojka, ci pri odbocovani na hlavu radsej zastat, ci ist na 2-ke ale to sa zas bojim aby som nevletela..no ale prve jazdy som mala uplne super, chvalil ma, ale teraz to ide dole vodou, dnes mi napriklad kazal ist na svetelnej krizovatke do prava ale bol tam ostrovcek a ja som sa zaradila do pruhu rovno s tym ze teda odbocim doprava, ale mala som ist uplne do prava okolo ostrovceka, no jednoducho hruza..nikdy neviem, ci si mam pribrzdit, ci zabrzdit uplne ci co..ani kam sa mam vlastne pozerat, zabudnem ci som na hlavnej a tak.. uplne sa mi to zhnusilo, stve ma to, ale necitim sa na to.
Karla26
07.12.11,13:09
Vieš im je to jedno, oni maju za to peniaze, ked nespravim, pojdem na opravne, cize zas budu mat zo mna peniaze plus urcite si dam nejake kondicne jazdy.. ved je to vsetko o prachoch
video1983
07.12.11,13:11
pises o zakladnych veciach ktore neovladas, volaj do autoskoly, ze nie si ready, a chces to odlozit do buducej skusky, medzitym si zaplat kondicne jazdy
MarcoM
07.12.11,13:30
Fúúha, mno tak toto sú naozaj podstatné nedostatky, lebo keď zabúdaš či si alebo nie si na hlavnej, poprípade totálne stuhneš a nevieš čo robiť, tak to naozaj radšej odlož, lebo takto by si to určite nespravila a tvoj odpor k šoférovaniu by sa ešte viac prehĺbil. Zavolaj do autoškoly a radšej skúšky odlož na neskôr. Ja len nechápem, že ten tvoj inštruktor ťa na toto neupozornil.
marleau
07.12.11,13:46
NESADAJ SI ZA VOLANT A NA VP ZABUDNI!!!
Autoškoly nie sú dnes školy,ale firmy na zisk.Keď k tomu pridáme Tvoju pripravenosť,ideálna kombinácia na prúser na ceste.
ninocka55
07.12.11,13:55
ja na tvojom mieste by som isla aspon na tie testy. potom sa mozes sustredit uz len na jazdy. a radsej si treba priplatit kondicne jazdy. kazdy sa nejako ucil, niekomu to trvalo trochu dlhsie, niekomu stacilo par jazd. takze hlavu hore, v prvom rade sa musis ukludnit a nestresovat :-)
viktorviktor
07.12.11,14:44
,nestresuj, tretina spolužiakov je na tom podobne, neverí si hádam nikto, v pohodičke urob testy a keby náhodou bolo v žalúdku zle , zariaď sa podľa toho. Len treba zvážiť čo je časovo výhodnejšie, ospravedlniť sa sa nejsť na jazdy hneď po testoch, alebo odložiť celú skúšku na ďalší termín. Policajt v aute nebude strašiak ani kat a kondičné jazdy si môžeš platiť aj po získaní vodičáku kým nebudeš mať istotu. Daj si sprchu a dýchaj.
Karla26
07.12.11,15:52
ja ti ale nechapem, doteraz som jazdila ok, ale zrazu som chytila nejaku paniku, a viem ze na to nemam. Aj frajer mi hovori, aby som aspon na tie testy isla no ale neviem, ta hanba zajtra
hubatá
07.12.11,16:37
No a čo: budeš na tom tak ako ja pred 30 rokmi - testy som urobila v pohode .... ale jazdu som si musela zopakovať. Tiež som si myslela že tú hanbu pred spolužiakmi, policajtami a učiteľom neprežijem - ale neskôr som prežila aj horšie veci a musela som.

Doplatila som si kondičné jazdy, mimo toho som s mužom chodila trénovať do Petržalky pod most a opravnú jazdu som potom už urobila. Ja myslím že je to na teba v jeden deň veľmi veľa po psychickej stránke zvládnuť aj testy a aj jazdu. Takto si necháš časový priestor na zdokonalenie sa v šoférovaní a uvidíš že ju urobíš. Inak osobne si myslím že nikdy nebude z teba dobrý šofér, lebo máš v sebe zakódovaný strach a zodpovednosť a asi budeš jazdiť ako ja: na chalupu o 5.00 hod. ráno keď ešte nebola taká premávka, naspäť šoféroval muž - lebo podľa mňa bola veľká premávka. Jazdila som len medzi dedinami, po diaľnici 120 som sa bála uháňať. Mali sme trabanta takže som jazdila štýlom: v očiach smrť, u výfuku oheň a na tachometri 20 km/hod.
gardenia
07.12.11,17:14
Karla, úplne chápem tvoju situáciu, ja keď som pred 5 rokmi robila vodičák, prežívala som to isté, testy som ovládala na 100 %, lebo to sa dalo naučiť, aj na cvičisku to išlo ako-tak, len tie jazdy.... Počas cca 6 týždňov som schudla 7 kíl. Nikdy som nebola so sebou spokojná po jazde, inštruktor na mňa počas jazdy ziapal, keď som urobila nejakú somarinu, napr. som vletela do jamy, alebo mi zdochol motor na križovatke a po každej jazde som mala sebavedomie na nule. Na skúšky som išla s tým, že urobím testy a potom si zrejme priplatím jazdy. Ale stalo sa to, čo som ani vo sne nečakala, urobila som skúšky komplet, pri jazde som vôbec nepanikárila, na križovatke mi síce zdochol motor, ale keďže policajt nič nehovoril, tak som pokračovala ďalej. Na konci jazdy mi len povedal, že si môžem ísť zajtra na inšpektorát vybaviť vodičák. Nemohla som sa potom spamätať z toho, aká som dobrá .... Veď moja dcéra urobila skúšky až na druhýkrát....... Musím povedať, že keď som dostala vodičák, tak som sa snažila každý deň sadnúť za volant a niekam ísť, aby som sa prestala auta báť a aby som nevyšla z cviku. Myslím, že som urobila dobre, veď by bola strašná škoda mať vodičák a nejazdiť.

Karla, na tie skúšky choď, aj keď len urobíš testy - veď teraz si dobre pripravená, ak neurobíš ďalšiu disciplínu, tak ťa nezabijú, budeš pokračovať nabudúce, ale aspoň testy budeš mať v suchu. Takže zajtra ti držím palce, daj vedieť, ako to dopadlo.

Ešte som zabudla napísať, že vodičák som si robila vo veku 52 rokov.
marleau
07.12.11,17:22
Nikdy by som ti auto do rúk nedal.Tiež by sa ti nepáčilo,keby ťa išiel operovať lekár s takým sebavedomím a schopnosťami,aké ty popisuješ z autoškoly.Auto je zbraň!Nedochádza?
aktaK
07.12.11,17:34
Nikdy by som ti auto do rúk nedal.Tiež by sa ti nepáčilo,keby ťa išiel operovať lekár s takým sebavedomím a schopnosťami,aké ty popisuješ z autoškoly.Auto je zbraň!Nedochádza?

s tou predposlednou vetou uplne suhlasím, skoda len, ze to nedochádza aj mladíkom s cerstvým VP, ktorí naberú chodca na prechode pre chodcov v 100 km rýchlosti a este pre istou sa zdekuju... (a o 2 týzdne jazdia dalej)
Karla26
08.12.11,09:52
Len toľko že skúšky som úspešne zvládla, zo 7 sme ich spravili len 2, a policajtka nemala ku mne ani jednu vycitku.. samozrejme ze sa teraz nebudem hrnut suverenne jazdit, a je pravda ze stres nepatri za volant, mna to obralo o vela nervov a dnes som si dokazala ze uplne zbytocne. Takze, nechajte mi este nadej ze bude zo mna dobry ale opatrny sofer :D
aktaK
08.12.11,10:02
gratulujem, som presvedcena, ze budes patrit skor k tym opatrnejsim soferkam :o))... a ako som pisala vyssie, prilis vela sebavedomia je viac na skodu, ako na uzitok...
Karla26
08.12.11,10:09
Ďakujem..nikdy neprecenujem svoje sily ani vedomosti, a posledne dni bol vodicak moja nocna mora, ale zvladla som to, bez zavahania.. ked som videla ako jazdil chalan po mne, no díky, a to robil opravné..z vedľajsej na hlavnu ziadna prednost, zhaslo mu to asi 5x, to uz policajtka zdvihla vystrazny prst ale pustila ho dalej..a potom chodci, nedal prednost..tak potom sa nedivím. A na policajtku nemozem povedat nic zle, aj keby nespravím, nijako sa nesnazila nikoho pomylit, neposielala do zakazov, len sledovala ci viete zakladne veci, ktore ja som vedela, len som mala vcera maximalny psychicky blok. A opatrná za volantom budem určite, nie posratá, ale opatrná, myslim ze tak to ma byt..
hubatá
08.12.11,10:15
Tak už je po?
Gratulujéém! Len keby sme mali viac takýchto zodpovedných vodičov-čky.
Karla26
08.12.11,10:18
Ďakujem, dúfam že sa mi podarí co najviac jazdit samozrejme ze najprv len tu kde to poznám, a potom dalej..pretože v predošlom príspevku je napísaná svatá pravda - auto je zbraň a ja si to uvedomujem až moc dobre.
buchač
08.12.11,10:25
Len toľko že skúšky som úspešne zvládla, zo 7 sme ich spravili len 2, a policajtka nemala ku mne ani jednu vycitku.. samozrejme ze sa teraz nebudem hrnut suverenne jazdit, a je pravda ze stres nepatri za volant, mna to obralo o vela nervov a dnes som si dokazala ze uplne zbytocne. Takze, nechajte mi este nadej ze bude zo mna dobry ale opatrny sofer :D

...dovtedy radšej zaves podrobný časový harmonogram trasy , že kde sa budeš pohybovať .......OKI ????

...ostatní radšej vtedy týmto smerom nepôjdu , respektíve v tú dobu ...;):---:D
Karla26
08.12.11,10:28
Neboj sa, najprv uzavrú celú premávku, ja sa povozím a potom ked odparkujem pred cinziakom sa premávka zas vráti spat do normalnych kolaji
k-a-t-k-a
08.12.11,12:07
Ak si z toho taká vystresovaná načo si vlastne robíš vodičský?Ak sa bojíš sama nikdy za volant nesadneš.
marleau
08.12.11,12:12
variť vieš?
marleau
08.12.11,12:14
Len toľko že skúšky som úspešne zvládla, zo 7 sme ich spravili len 2, a policajtka nemala ku mne ani jednu vycitku.. samozrejme ze sa teraz nebudem hrnut suverenne jazdit, a je pravda ze stres nepatri za volant, mna to obralo o vela nervov a dnes som si dokazala ze uplne zbytocne. Takze, nechajte mi este nadej ze bude zo mna dobry ale opatrny sofer :D

Nikdy nebude.Žena za volant nepatrí.Že ti policajtka nič nepovedala,neznamená,že to vieš.Je to pre ňu biznis.
ErinErin
08.12.11,12:23
V každej novej činnosti musí človek získať rutinu, prax a tým aj istotu: Istotu pri šoférovaní zadávateľka získa iba šoférovaním, ak by mala pochybnosti alebo priveľký strach, môže si dať na začiatok kondičné jazdy: S vodičákom bude jazdiť sama, inštruktor tam bude na začiatok len pre pocit istoty, postupne sa osmelí aj sama... :)
marleau
08.12.11,12:46
Dovtedy treba mať šťastie,aby vás nezabila.No pekne.
gardenia
08.12.11,12:52
No, Karla, vidíš, že si zmaturovala na prvý šup. Ja som ti to hovorila. Blahoželám, nedaj sa odradiť, len jazdi, najprv choď na cestu, keď je menej áut, napr. večer po 19.00, alebo v sobotu popoludní a pod. Želám ti veľa kilometrov bez nehody. Pá
Stanislav 1975
08.12.11,12:56
Haloooo, no čo karla- spravila si? pijeme dneska?:)
witch
08.12.11,12:58
Dovtedy treba mať šťastie,aby vás nezabila.No pekne.

zo štatistík vyplýva, že ženy spôsobujú menej závažné nehody než muži, čiže hlavne pokrčené plechy, ťažké zranenia a smrťáky majú na svedomí väščinou muži. Ženy jazdia menej pod vplyvom alkoholu a dodržujú viacej predpísanú rýchlosť.

mimotemy a hovorí ti niečo slovo misogyn? :cool:
Stanislav 1975
08.12.11,13:01
zo štatistík vyplýva, že ženy spôsobujú menej závažné nehody než muži, čiže hlavne pokrčené plechy, ťažké zranenia a smrťáky majú na svedomí väščinou muži. Jazdia menej pod vplyvom alkoholu a dodržujú viacej predpísanú rýchlosť.

mimotemy a hovorí ti niečo slovo misogyn? :cool:
Ale jasné, že ženy niesú horšie vodičky, vačšinou síce z marleaoum súhlasím ale teraz nie- šoférky treba a čím viac-tým lepšie- a okrem toho sú aj zaujímavejšie na pohlad ako chlapi...:D
zk24
08.12.11,13:10
Nikdy nebude.Žena za volant nepatrí.Že ti policajtka nič nepovedala,neznamená,že to vieš.Je to pre ňu biznis.

OMG :eek: . Nič viac sa k tomu nedá povedať.
Karla26
08.12.11,14:42
Ak má s tým niekto problem tak je iba na nom, aby sa vyhybal cestam kvoli zaciatocnikom, alebo ich dokonca stresoval trubenim a pod..kazdy raz zacina, vy chlapi mate jednoducho vzdy vyssie sebavedomie ake by ste v skutocnosti mali mat, a takí cestní piráti, pretekári a frajeri sú oveľa nebezpečnejší ako začiatočník..myslím že šťastie som nemala, mohla som jazdu pokaziť, ale jednoducho som mala prehľad, videla som čo sa deje, čo mám spraviť a preto mi nič nepovedala, a na konci keď nám oznamovala výsledky, povedala že nemá voči mne žiadnu výčitku, narozdiel od druheho chalana ktoremu povedala ze ho ma s prizmurenymi ocami..a spravili sme 2 zo 7 čo si myslím že je uspech.. A nemyslím si že by som si za volant sadať nemala, som síce opatrná, pretože preboha logicky musím byť, šak ešte len teraz začínam jazdiť! Takže som rada že pár ludí mi to praje a drží palce, a vy ostatní frajeri, vám len želám aby ste si uvedomili že na ceste nie ste len vy a nie je všetko len rýchla jazda.
Stanislav 1975
08.12.11,15:39
Ale jasné, že ženy niesú horšie vodičky, vačšinou síce z marleaoum súhlasím ale teraz nie- šoférky treba a čím viac-tým lepšie- a okrem toho sú aj zaujímavejšie na pohlad ako chlapi...:D

Marleau- tým neužitočným akože hneváš tigra-leva- jaguára? Nabehnem do žiliny, veľmi rýchlo...:D
marleau
08.12.11,15:43
Tým vyjadrujem svoj názor,ak máš s tým problém,obráť sa na administrátora,nech zruší takú možnosť.
kamoska1
08.12.11,16:29
Ak má s tým niekto problem tak je iba na nom, aby sa vyhybal cestam kvoli zaciatocnikom, alebo ich dokonca stresoval trubenim a pod..kazdy raz zacina, vy chlapi mate jednoducho vzdy vyssie sebavedomie ake by ste v skutocnosti mali mat, a takí cestní piráti, pretekári a frajeri sú oveľa nebezpečnejší ako začiatočník..myslím že šťastie som nemala, mohla som jazdu pokaziť, ale jednoducho som mala prehľad, videla som čo sa deje, čo mám spraviť a preto mi nič nepovedala, a na konci keď nám oznamovala výsledky, povedala že nemá voči mne žiadnu výčitku, narozdiel od druheho chalana ktoremu povedala ze ho ma s prizmurenymi ocami..a spravili sme 2 zo 7 čo si myslím že je uspech.. A nemyslím si že by som si za volant sadať nemala, som síce opatrná, pretože preboha logicky musím byť, šak ešte len teraz začínam jazdiť! Takže som rada že pár ludí mi to praje a drží palce, a vy ostatní frajeri, vám len želám aby ste si uvedomili že na ceste nie ste len vy a nie je všetko len rýchla jazda.


Gratulujem k vodičáku,prajem mnoho šťastne najazdených kilometrov.Já som robila vodičák už som mala 35 rokov.Cítila som sa na vodičák stará,preto som vždy bola pripravena na hodinu,testy som robila od začiatku na plný počet bodov,bála som sa cúvania pozdĺžneho aj kolmého.Policajt nám po skúškach povedal,tým ktorí sme spravili,aby sme nesadali zo začiatku sami za volant.Šoferovala som par jázd s mužom vedla seba,keby nebol ten vodičak tak drahý,tak by som ho asi hodila do šuplíka,ked na mna niekedy zreval.Ale som sa nevzdavala,šoferovala som vždy, nemam problém ísť sama aj do väčších miest,nezdržujem premavku,tú som nezdržovala ani ako začiatočníčka,lebo muž ma nútil jazdiť rýchlo,vtedy som sa nato hnevala,teraz mu za to ďakujem.Čítala som tu v tejto téme aj negatívne nazory na ženy vodičky.S nami v skupine robila jedna mlada vodičak,väčšie nemehlo nebolo asi prihlasene do auto-školy ako ona.Inštruktor jej 2 krat odložil skúšky,chodievala aj s plačom ked mala jazdu.Spravila vodičak na druhý pokus,tak sa s rodičmi rozjazdila,že teraz jazdí ako keby bola najlepšia.Ale chcem dodať ešte k tým názorom na ženy:ja stretávam na cestách čím viac blbov-chlapov.Vedela by som o tom písať.Takže ženy,nebojte sa jazdiť-ťažko na cvičisku,lahko na bojisku.Jazdi tak,ako si trúfaš...
misoft
08.12.11,16:49
Žena za volant nepatrí.
A vari naozaj? Tak to by som ťa posadil do auta vedľa mojej švagrinej - vypadol by si s plnými gaťami, ale nie od strachu z toho že nevie jazdiť, ale od strachu, že jazdí ako jazdec rallye. A nedáva si servítku pred ústa - vyp**uje každého dementa. Jazdí denne.
A vraj žena za volant nepatrí - chcel by som vidieť teba, ako zvládneš nejakú krízovú situáciu.
Gina Er
08.12.11,16:59
Nikdy nebude.Žena za volant nepatrí.
ty si odkiaľ prišiel? z prvotnopospolnej spoločnosti?
marleau
08.12.11,17:01
A vari naozaj? Tak to by som ťa posadil do auta vedľa mojej švagrinej - vypadol by si s plnými gaťami, ale nie od strachu z toho že nevie jazdiť, ale od strachu, že jazdí ako jazdec rallye. A nedáva si servítku pred ústa - vyp**uje každého dementa. Jazdí denne.
A vraj žena za volant nepatrí - chcel by som vidieť teba, ako zvládneš nejakú krízovú situáciu.


15 rokov brázdim Európu od Turecka po Fínsko,od Španielska po Nemecko,napriek tomu,že som stavbár.Stál som pri nejednej nehode,aj človek,Slovák,mi zomrel v náručí,lebo zastavím pri každej nehode,bolo to v zahraničí,ešte som nikdy nenabúral,mám najazdené až-až po cestách aj necestách.Je to v hlave.Ja si nepomýlim brzdu s plynom,ja urobím 1.500 km s tromi zastávkami po 15 minút,trikrát do týždna,ja jazdím v noci,zasnežené Alpy....Málo?Alebo treba vy...čovať každému dementovi?
marleau
08.12.11,17:02
ty si odkiaľ prišiel? z prvotnopospolnej spoločnosti?

DO prvotnopospolnej...
kamoska1
08.12.11,17:11
Marleau,keby sa vy..čovalo každému dementovi na cestach,možno by si nemusel stat pri tolkych havariach.A ked si profesionál,spytam sa,kolko žien bolo vodičkami pri tých haváriach pri ktorých si stál?
marleau
08.12.11,17:21
Žien bolo percentuálne viac na držané VP ako mužov.
misoft
02.10.16,08:27
Vieš, každý občas máva stres .Je to prirodzené. Ale pár rád a tipov sa môžeš naučiť . Kukni na http://bezbolestneucenie.sk/ucit-na-skusky/ je tam toho oveľa viac aj ako sa správne sústrediť.
Hmmmm..... za päť rokov možno Karla26 (dnes možno Karla32 :D) i trikrát auta vymenila - za lepšie..... Kukaj sa ty nabudúce na dátum, na čo reaguješ.
bodliak
02.10.16,08:41
Toto poradu zabíja. Tieto storočné témy, ktoré znenazdania vyplávajú a smrdia tu.
zk24
02.10.16,10:41
Ondobre vie na co reagoval. Vacsinou ked taketo nieco po rokoch ozije tak je tam prilozeny link a castokrat ide o prvy prispevok "ozivovatela". Ozivia ich preto lebo si robia reklamu na nieco vacsinou.... Akoze "pozri, tato kozmetika je lepsia", a "co si myslite o tomto eshope?" "A toto mi poradil lekar, co si o tom myslite",.atd....

Tomto pripade ide tiez o reklamu n seba.