sway
26.01.06,16:49
aj začínam odpovedať spôsobom:

"Písanie otázok cez SS je proti etikete a princípom Porady. Na akýkoľvek dopyt takéhoto druhu nereagujem."

Richard -ja zabŕdnem trocha mimotemy
pochopila som dobre vylepšenie OCEŇUJEM - je namiesto bodov? (poďakovaní?) - :p
Richard
26.01.06,16:02
mimo témy, takže som založil novú z tvojho príspevku.

čo sa týka toho "vylepšenia", boli sme s niektorými dohodnutý, že tlačítko bude vedľa "súhlasím uprav .....".
Nemal to byť dolárik, aby to nevyzeralo skorumpovane :-)

Lepšie slovo ako oceňujem som ale nevymyslel. Možno to je pre niektorých zvláštny výraz. Skúste navrhnúť iný.
Ja osobne zvyknem povedať "to oceňujem" keď chcem vyjadriť niečo ako vďačnosť. Tak by podľa mojich predstáv mali fungovať aj PoradaBody....
rada
26.01.06,16:34
A musí to byť vyjadrené slovom? Mňa by možno potešila napr. taká včelička alebo niečo iné v obdobnom prevedení. Som laik na počítače neviem či sa to dá urobiť ako to navrhujem tak to berte prosím s rezervou.
ALBO
03.02.06,16:23
mimo témy, takže som založil novú z tvojho príspevku.

čo sa týka toho "vylepšenia", boli sme s niektorými dohodnutý, že tlačítko bude vedľa "súhlasím uprav .....".
Nemal to byť dolárik, aby to nevyzeralo skorumpovane :-)

Lepšie slovo ako oceňujem som ale nevymyslel. Možno to je pre niektorých zvláštny výraz. Skúste navrhnúť iný.
Ja osobne zvyknem povedať "to oceňujem" keď chcem vyjadriť niečo ako vďačnosť. Tak by podľa mojich predstáv mali fungovať aj PoradaBody....

Neviem ,či vôbec môžem vstúpiť do tejto diskusie, ani neviem ako som sa sem dostala na tento príspevok, ale pýtate sa na názor. Ja si myslím, že keď má niekto, t.j. ten ktorý otázku položil, vyjadriť vďačnosť odpovedajúcim, tak by mal jednoducho povedať ďakujem.Ušetril by možno ďalší priestor , v ktorom okopíruje odpoveď a následne poďakuje.

Ale priznám sa neviem ako sa pripisujú tie porada body naľavo, takže ak je to cez to oceňujem tak to slovo má širší výynam ako vďačnosť, lebo bod môže prideliť aj niekto, kto z odborného hľadiska usúdi, že ten príspevok je dobrý.
ALBO
03.02.06,16:31
Neviem ,či vôbec môžem vstúpiť do tejto diskusie, ani neviem ako som sa sem dostala na tento príspevok, ale pýtate sa na názor. Ja si myslím, že keď má niekto, t.j. ten ktorý otázku položil, vyjadriť vďačnosť odpovedajúcim, tak by mal jednoducho povedať ďakujem.Ušetril by možno ďalší priestor , v ktorom okopíruje odpoveď a následne poďakuje.

Ale priznám sa neviem ako sa pripisujú tie porada body naľavo, takže ak je to cez to oceňujem tak to slovo má širší výynam ako vďačnosť, lebo bod môže prideliť aj niekto, kto z odborného hľadiska usúdi, že ten príspevok je dobrý.
Tušimsom už našla odpoveď oceňujem´=porada body a to môže dať každý, ten kto vyjadruje vďačnosť aj ten ,kto oceňuje kvalitu príspevku.
Je to tak?
Tweety
03.02.06,16:37
Tušimsom už našla odpoveď oceňujem´=porada body a to môže dať každý, ten kto vyjadruje vďačnosť aj ten ,kto oceňuje kvalitu príspevku.
Je to tak?
Oceňujem to znamená cením si kvalitu príspevku, na to bol určený ten dolárik,predchodca oceňujem. Teda oceňujem kvalitu príspevku a nie vďaka za príspevok.
M0NIKA
03.02.06,16:45
Aj mne by sa tu páčilo okrem "oceňujem" aj "ďakujem".;)
M0NIKA
03.02.06,17:01
Nemal by byť vôbec problém, pri zadávaní otázky, vopred za prípadnú odpoveď poďakovať.;) :cool:
Ja sa snažím na to nezabúdať, o to mi nešlo.
Len sa mi zdalo, že keby sme ťukali na ďakujem tak ako na súhlasím, nedialo by sa to, čo písal niekto predo mnou, že sa skopíruje príspevok a poďakuje (ja to tiež niekedy robím). A potom príspevky "nie k veci" pribúdajú... stáca sa prehľad a tak...
A pritom to ďakujem je milé a slušné... tak prečo by tam nemalo byť?
ALBO
03.02.06,18:16
Oceňujem to znamená cením si kvalitu príspevku, na to bol určený ten dolárik,predchodca oceňujem. Teda oceňujem kvalitu príspevku a nie vďaka za príspevok. ;) :cool:

No ale toto nesedí s tým, čo píše o cca 3 príspevky vyššie Richard, že zvykne vyjadriť slovom oceňujem vďačnosť.
Vy totiž píšete , že to nie je na prejavenie vďačnosti ale ocenenie kvality príspevku
No a priznám sa, že teraz ani ja neviem čo slovom oceňujem má byť jadrené a obávam sa, že ani nikto, kto do porady vstúpi a nenájde vysvetlenie k tomu pojmu .
Ja ak môžem, by som možno zaviedla obe slová, alebo by som pod slovo oceňujem podhodila vysvetlenie (= poďakovanie, ocenenie kvality), tak že by sa to zobrazilo, keď okolo toho prejdem myšou)
Richard
03.02.06,19:10
takže to skúsim zhrnúť:

1. oceňujem je tu kvôli vyjadrenia vďačnosti za vynaloženú námahu niekoho, že napísal SPRÁVNU odpoveď. Je to vlastne ĎAKUJEM prenesené do Porada bodov. Keď to stlačíte otvorí sa formulár, kde môžete napísať "ďakovný" text a zároveň bude Poraďákovi pridaný bod.
2. oceňujem neslúži na vyjadrenie kvality príspevku, na to tu máme tlačidlo súhlasím. Súhlasy sa zobrazujú pod príspevkom
3. Ak nadídete myškou nad tlačidlo "Oceňujem" tak sa Vám zobrazí text "pridať body pre xy". Môžem ten text prípadne rozšíriť.

to tweety: prosím oprav si tvoj príspevok, ktorý podal nesprávne vysvetlenie
andrej_rv
03.02.06,19:14
Takže body pridávať podľa tohoto výkladu mal len zadávateľ otázky ? :eek: Nuž, ja som to tiež chápal skôr tak, ako Tweety....
Richard
03.02.06,19:24
Takže body pridávať podľa tohoto výkladu mal len zadávateľ otázky ? :eek: Nuž, ja som to tiež chápal skôr tak, ako Tweety....

nie to nevravím...

Oceniť príspevok môže aj niekto ďalší, komu napr. pomohol, alebo sa mu zapáčil jeho obsah alebo "kvalita" a chce "odmeniť" autora za námahu.

Oceňujem neslúži primárne ako meranie kvality príspevku aj keď sekundárne má vplyv na hodnotenie autora príspevku/odpovede.

Je to v tom duchu ako sme hovorili o bodovani, že bodovanie nie je len hodnotenie kvality autora, ale aj jeho aktivity. TopPoradcovia nie sú jediné a najsuperstár hviezdy v odbore, ale sú to najaktívnejší členovia porady, ktorí získali najviac bodov. No a samozrejme že príspevky získavajú za kvalitné príspevky a nie za nekvalitné.
ALBO
06.02.06,09:18
Richard, dobre si to vyriešil s tou reklamou na "oceňujem".
Zita5
17.08.06,21:26
Ja by som poprosila o objasnenie ....stala sa mi takáto vec , že už po druhý krát v určitom "Blahoželaní "/ dve od seba nezávislé blahoželania v inom termíne / som chcela oceniť Vlastičku -ondrejlva za krásne blahoželania , pretože z jej riadkov cítiť veľmi dobrú dušičku.Jedná sa o túto tému :

http://www.porada.sk/t31170-elenky-helenky--vetko-najlepie.html
Nemohla som ju oceniť ....pretože mi vypísalo ...najskôr musím oceniť iného člena a potom Vlastičku .

Vypísalo :

Musíte pridať bod aj niekomu inému a potom bude môcť udeliť bod pre ondrejvla znovu.


Stav bodov mala 84 aj pred tým aj potom ...čiže pohyb tam nebol

No napodiv som to dnes tak spravila a ocenila som Zdeni ......vrátila som sa späť k ondrejvla a vypísalo mi to isté ....pritom sa jej bodíky vôbec nezvýšili .....že by medzi tým niekto ocenil .

Poprosím o vysvetlenie , lebo nijako mi nejde do hlavy , že prečo keď má téma 3 príspevky musím snáď oceniť každý včetne seba /ale to sa nedá / aby so mohla ondrejvla ten bodík prideliť .

V téme sme boli v takom slede : Zdeni,Manuál ,Zita5, ondrejvla



Vzhľadom k tomu , že pri uvedenom nicku sa to opakovalo po sebe ...prosím o vysvetlenie .
Zita5
18.08.06,06:05
posúvam.......................................... ...
Zita5
18.08.06,07:39
posúvam.......................................... ...
Richard
18.08.06,07:44
Zitka, táto situácia nastala kvôli tomu, že bolo potrebné dať body dvom rozličným osobám bod a až potom si mohla pridať opakovane bod tej "prvej" osobe.
Znížil som to na 1 ďalšiu osobu, čiže tvoj modelový prípad by fungoval...
Zita5
18.08.06,07:51
Zitka, táto situácia nastala kvôli tomu, že bolo potrebné dať body dvom rozličným osobám bod a až potom si mohla pridať opakovane bod tej "prvej" osobe.
Znížil som to na 1 ďalšiu osobu, čiže tvoj modelový prípad by fungoval...


Richard ...nie je to veľmi dobré , pretože ak chcem niekoho oceniť , tak pre tým musím/i proti mojej vôle/ oceniť dvoch ľudí ...a tieto ocenenia ani nemajú dôvod , ale majú pre mňa ten ...že končne môžem pridať ocenenie tomu , koho som chcela oceniť .Čiže chápem to tak a spravila som to tak , že ak som chcela oceniť Vlastu .....tak som "musela " aj Manuála aj Zdeni ......
Nie že by som im nedopriala ten bodík .....ale podľa môjho názoru to nie je správne riešenie .

Stále sa to týka pripojeného linku na tému vyššie .
Richard
18.08.06,08:39
už nemusíš dvoch už iba jedného
viac to už neznížim - má to zmysel kvôli ochrane a navyše je tu čo oceňovať...

-------
ešte poznámočka na posúvanie - kvôli prehľadnosti prosím neposúvať témy skôr ako o 24 hodín...
Zita5
18.08.06,08:40
už nemusíš dvoch už iba jedného
viac to už neznížim - má to zmysel kvôli ochrane a navyše je tu čo oceňovať...

-------
ešte poznámočka na posúvanie - kvôli prehľadnosti prosím neposúvať témy skôr ako o 24 hodín...




Ďakujem Richard ....o tom nepochybujem , že na Porade je čo oceňovať ...ale niekedy to môže dopadnúť tak ako som popísala vyššie .Tým som sa nikoho nechcela dotknúť .:)
bv_alexandra
08.11.06,11:59
Chcela som udeliť bod, vypísalo mi že musím niekoho iného oceniť aby som mohla oceniť aj danú osobu. Tak som tak učinila a aj tak mi zas vypisuje to isté. To prečo??????:mee:
Hlinkovx
08.11.06,12:16
nika..mám dojem..že musíš dať bod dvom ľuďom..a až potom to zase ide
bv_alexandra
08.11.06,12:18
nika..mám dojem..že musíš dať bod dvom ľuďom..a až potom to zase ide
Silvi ved ale vyššie je napísané od Richarda že stačí jeden.
Hlinkovx
08.11.06,12:30
tak možno už to zase neplatí :D
Tweety
08.11.06,12:33
tak možno už to zase neplatí :Dmimotemy Žeby tak rozprávkovo?: sľubujem, čo som sľúbil a odvolávam, čo som odvolal?
bv_alexandra
09.11.06,05:10
Asi je tu naozaj rozprávkovo. :)
Takže zrejme všetko funguje po starom pretože som predsa len musela oceniť aj nejakú inú osobu, aj napriek tomu že na moju otázku odpovedali dve osoby, tej druhej som mohla dať bodík až po rozmýšlaní a prehľadávaní porady komu udeliť jeden bodík. Takže som ho udelila nášmu Richardovi,za novú pomôcku na porade, pretože mi prišlo nezmyslené len tak od brucha hodiť bod do pléna. Udeliť najskôr dva body a potom ohodnotiť človeka mi príde nekomplikované pre tých ktorí sú tu častejšie, tzn udeľujú viac bodov a nezaskočí ich veta najskôr musite udeliť bod niekomu inému. Odo mna daná osoba dostala bodík asi pred mesiacom, pretože mi poradila a teraz ked som potrebovala radu, teraz to bola zase ona čo mi poradila, tak prečo by som mala kvôli tomu blúdiť po porade a hľadať nejaký príspevok ktorý by som asi mohla oceniť. Takže Richard, /dúfam že to nezoberieš osobne/ ale príde mi to úplne absurdné a nezmyselné.
Pred nedávnom sa tu riešila téma a narážalo sa tu na, že bol pocit že niektorí ludia prispievajú len preto aby mali súhlasy, alebo ocenenie, a toto nie je náhodou tiež nespravodlivé oceňovanie., ked mam udelit 2 body niekam, aby som mohla oceniť osobu, ktorá si to naozaj zaslúži?
Možno ma niekto za toto odsúdi, možno nie neviem. Ale svoj názor som proste mala potrebu vyjadriť, pretože nemám rada nespravodlivosť.
Ale podľa vyššie napísaných príspevkov si myslím, že som neni jediná, ktorá znáša tento názor.
bepo
09.11.06,07:15
Takže Richard, /dúfam že to nezoberieš osobne/ ale príde mi to úplne absurdné a nezmyselné.
Pred nedávnom sa tu riešila téma a narážalo sa tu na, že bol pocit že niektorí ludia prispievajú len preto aby mali súhlasy, alebo ocenenie, a toto nie je náhodou tiež nespravodlivé oceňovanie., ked mam udelit 2 body niekam, aby som mohla oceniť osobu, ktorá si to naozaj zaslúži?
Možno ma niekto za toto odsúdi, možno nie neviem.
No ak je tu len jediná osoba ktorá poradí a zaslúži si bod tak Poradu môžme zavrieť a zhasnúť svetlo.
Gabi03
09.11.06,07:19
Ja tiež súhlasím s bv_alexandrou. Keď mi niekto poradí, tak mu dám bod. Prečo by som mala hľadať niekoho, keď ten bod nie je účelový. Predsa ak mi niekto inokedy poradí, znovu mu pridelím bod.
Ale zrejme doterajšie skúsenosti nás priviedli k dnešnému stavu.
Hlinkovx
09.11.06,07:24
myslím si, že pri prerábaní a blokovaní udeľovania bodíkov
Richard jednoducho nakopčil asi staršiu databázu a zostali tam to pravidlo udeľovania najprv dvom osobám nie jednej..
Richard
09.11.06,07:52
Ale zrejme doterajšie skúsenosti nás priviedli k dnešnému stavu.
presne tak - dal som to späť (možno dočasne, možno nie); ide o to, že bodovanie využijem čochvíľa na pridelenie VIP členstva a nerád by som bol aby si dvaja navzájom dohadzovali body - žial odkedy človek robí zloty odvtedy musí byť aj obmedzovaný.
Robím to nerád a je to proti môjej vôli - ale v prospech určitej vyrovnanosti príležitostí na Porade .-) Súhlasím s Bepom, že je tu veľa hodnotných príspevkov, ktoré si body zaslúžia .-)

A netreba sa nad tým až tak rozčuľovať, veď sú to len body na ktorých tu nikomu nezáleží :D
dana99
23.11.06,12:01
Ahojte. Až teraz mi došlo, že súhlasím a oceňujem nie je to isté. Ak som s niekym súhlasila (odpovedala by som rovnako) dala som "súhlasím " a teraz si nie som istá, či som nemala dať oceňujem, aby boli pridelené aj bodíky, ktoré sa budú dať na niečo využiť (v budúcnosti). Alebo aj za "súhlasím" budú dodíky?
:rolleyes: Dana
Tweety
23.11.06,12:03
Ahojte. Až teraz mi došlo, že súhlasím a oceňujem nie je to isté. Ak som s niekym súhlasila (odpovedala by som rovnako) dala som "súhlasím " a teraz si nie som istá, či som nemala dať oceňujem, aby boli pridelené aj bodíky, ktoré sa budú dať na niečo využiť (v budúcnosti). Alebo aj za "súhlasím" budú dodíky?
:rolleyes: Dana
Súhlasím- je súhlas s príspevkom, ak ho chceš aj oceniť, tak stlačíš ešte aj oceňujem a príspievateľ poraďák dostane bodík, bodíček.
Monika Kováčová
23.11.06,12:04
Dala som ti súhlas, a bod ti nepribudol, že? Takže za súhlasy nie sú body.
rosemary
23.11.06,12:33
Ja si myslím, že tu nikto nie je kvôli tomu aby zbieral body. Alebo je za nazbierané body niekde zľava?
Monika Kováčová
23.11.06,12:35
Ja si myslím, že tu nikto nie je kvôli tomu aby zbieral body. Alebo je za nazbierané body niekde zľava?

To tu nikto ani netvrdil... len sme odpovedali na otázku, či je za súhlas bod. A na čo sú? Pozri si príspevky od začiatku v tejto téme.
dana99
23.11.06,12:38
Od r. 2007 by mala byť zľava na školenia (niektoré), keď som to dobre pochopila.
Ale, keď som dostala 1. súhlas, veľmi ma to potešilo, že so mnou aspoň niekto súhlasí (doma málokedy)

Dobodíkovania.
Jozef Mihál
23.11.06,12:51
...je za nazbierané body niekde zľava?
Áno, je.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=329164&postcount=2
Jozef Mihál
23.11.06,12:59
Pardon...

Aby sa nezabudlo aj na tých, ktorým zbieranie bodíkov ide ťažšie...:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=332705&postcount=41
Gabi03
23.11.06,13:01
Pardon...

Aby sa nezabudlo aj na tých, ktorým zbieranie bodíkov ide ťažšie...:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=332705&postcount=41

Uz som sa zľakla, že s vami zbytočne súhlasim. :D
ekopo
23.11.06,13:06
Aj ja by som tu chcel povedať /napísať/ jeden svoj názor. Porada je stránka o účtovníctve, podnikaní, mzdách, odvodoch, zákonoch atď /z tohoto okruhu/. Bol by som za to, aby sa "súhlasy" za príspevky z "oddychových zón" nezobrazovali v hlavných témach, pretože aj tie by mali mať nejakú odbornú výpovednú hodnotu. Môže sa stať že napr. nazbieram plno súhlasov za to, že budem písať napr. o tom ako česať psa, mačku....... ale účtovníctvo som nevidel ani z rýchlika.
Jozef Mihál
23.11.06,13:13
Nebolo by zlé, keby ste sa k akciám pre bodujúcich pridali aj ďalší.

Napríklad http://www.porada.sk/t36223-relia-s-r-o.html?garpg=3 by mi mohol (mohla) poskytnúť zľavu za poskytnuté služby, keď už mám tých 1000 bodov.
Monika Kováčová
23.11.06,13:32
Chachacha.... a kto alebo čo je to ten DRAK???
Ľuba
23.11.06,13:33
Aj ja by som tu chcel povedať /napísať/ jeden svoj názor. Porada je stránka o účtovníctve, podnikaní, mzdách, odvodoch, zákonoch atď /z tohoto okruhu/. Bol by som za to, aby sa "súhlasy" za príspevky z "oddychových zón" nezobrazovali v hlavných témach, pretože aj tie by mali mať nejakú odbornú výpovednú hodnotu. Môže sa stať že napr. nazbieram plno súhlasov za to, že budem písať napr. o tom ako česať psa, mačku....... ale účtovníctvo som nevidel ani z rýchlika.

Pripájam sa k tomuto postrehu, niekdy sa stačí zobudiť ráno trochu skôr a napísať blahoželanie všetkým Aničkám, Marienkam ... a hneď máš súhlasov, koľko chceš.
Jana Motyčková
24.11.06,07:57
Možno počet súhlasov by sa vôbec nemusel zobrazovať pod nickom. Cieľom "súhlasu" bolo aby sa nevypisovali príspevky typu "súhlasím s xy" a aby hneď pri príspevku bolo možné potvrdiť (subjektívne) jeho správnosť a vidieť potvrdenie správnosti. Keď vznikalo "súhlasím", tak ešte neexistovali body, vtedy malo význam uvádzať počet súhlasov, teraz myslím, že je to zbytočné a ani tento údaj nesledujem.