burrell
07.12.11,17:19
Zdravym chcem si otvorit autoservis som vyuceny v danom obore mam uz priestory ale potrebujem vediet kde vsade to treba nahlasit a co musi servis splnat je t velky garaz mam tam vodu zimnu ale dam tam prietokovy ohrievac kvoli teplej vode zachod je spolocni v budove pre vsetkych co tam sidlia mam knemu volny pristup co este mi treba prosim poradte a este jedna vec mozem si otvorit sucasne zivnost neviem ako sa to presne vola na stavbarske prace mam na mysli rekonstrukcie a tak ak ma chapete dakujem
willma
08.12.11,08:40
k otvoreniu autoservisu z môjho hľadiska potrebuješ mať vypracovaný projekt požiarnej ochrany(schválený príslušným okresným riaditeľstvom HaZZ a kompletnú súvisiacu dokumentáciu, ďalej spracované predpisy ohľadom bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Nakoľko budeš robiť s rôznymi chemikáliami budeš od nich potrebovať karty bezpečnostných údajov. Kompletnú dokumentáciu budeš musieť mať schválenú stavebným úradom (ak ide o zmenu využitia stavby), hasičmi, hygienikmi. Čo sa týka živností, to by ti mali poradiť na živnostenskom a tu na porade sa nájdu ešte ďalší, ktorí ti poradia čo ešte.
Kolenčík
08.12.11,10:31
Tak ako wilma, len by bolo ešte asi dobre vedieť či priestory sú tvoje, alebo to máš v prenájme a v tom prípade si pozri NZ čo môžeš a nesmieš robiť v objekte a za čo zodpovedá majiteľ objektu a za čo Ty.
burrell
08.12.11,12:22
priestory su v podnajme dohodnute mame od zaciatku ze ked to vezmem tak tam bude servis len ma stve ze na jednom fore ma vsetci odhovaraju ze to je sebevrazda a birokraticka nahanacka
Kolenčík
08.12.11,15:05
Vôbec nie, len niektoré veci je potrebné urobiť, resp. dať urobiť , dodržiavať legislatívu a pravidla a všetko pôjde, netreba to vzdávať
burrell
08.12.11,15:18
a co mi vlastne treba ma tu uz niekto skusenost s otvaranim servisu
Kolenčík
08.12.11,15:27
Pošli mailovú adresu - vysvetlím Ti to, bo pre viacerých je to nezaujímavé.
burrell
08.12.11,17:23
tomaskomikula@gmail.com
lukyno24
14.01.12,11:54
Pošli mailovú adresu - vysvetlím Ti to, bo pre viacerých je to nezaujímavé.
dory deň aj ja bi som rad vedel niečo viac o danej téme tu je môj e-mail lukyno24@orangemail.sk
mastenec
18.09.12,16:11
Ahoj.
Bol by som Ti aj ja naozaj povďačný za pár užitočných rád ohľadom výstavby a schvaľovacích krokov pri začatí prevádzkovania autoservisu /opráv karosérií a lakovnícke práce/. Zaujímali by ma hlavne minimálne technické požiadavky na jeho výstavbu, vzdialenosti od susedných /zastavaných a obývaných/ pozemkov, ich súhlasných stanovísk.... normy a kritéria ohľadom hluku, likvidácie nebezpečných odpadov / oleje, mazadlá..../ zachytávania-filtrovania splodín a pachov z lakovníctva atď.
Ďakujem.
jb0863
18.09.12,16:28
Čo sa týka likvidácie odpadov, na OU-odbor životného prostredia si vybavíš povolenie na súhlas na nakladanie s nebezpečnými odpadmi,myslím ,že povolenie sa vydáva na 3 roky.

-nájdi si firmu , ktorá bude zabezpečovať likvidáciu a zvoz nebezpečného odpadu
-zájdi si na regionálny úrad verejného zdravotníctva, kde si požiadaš o vydanie rozhodnutia na uvedenie priestorov do prevádzky.
-ďalej musíš mať vypracovaný prevádzkový poriadok pre nakladanie s neb.odpadom a prevádzkový poriadok o ochrane zamestnancov podľa NV SR č.355/2006 Z.z
willma
18.09.12,18:36
a stále platí to čo som už v tejto téme raz písala
Jana Ižariková Kaletová
19.09.12,18:38
Aj ja by som ocenila niekoľko dobrých rád pri spustení prevádzky autoservisu, od žiadosti o vydanie kolaudačného rozhodnutia (náležitosti), žiadosť o spustenie prevádzky, ktoré inštitúcie treba osloviť, na čo nezabudnúť atď. Ďakujem anjelco@azet.sk
milcesk
19.10.12,06:34
dobry den, ja by som tiez rad vedel nieco viac k teme milan.cenka@gmail.com

Dakujem
zektronic
26.10.12,08:23
Tiez by som bol velmi vdacny za blizsie informacie a ake vsetky povolenia treba mat vybavene na spustenie prevadzky. Moj email: zektronic@gmail.com . Dakujem
willma
26.10.12,09:26
ľudkovia, čo keby ste si trošku prečítali, to čo už je tu popísané a využili aj takú službičku "HĽADAŤ" sa to volá. Je tu toho popísaného habadej.
matelko22
05.11.12,13:52
dobry den, tiez by som rad uvital viac informacii k tejto teme.Moj email : kohutik.matus@gmail.com

Vopred dakujem
Lubos1888
14.10.14,16:54
mozte to poslat aj mne dakujem lubos.greso1@gmail.com
Marcel624
19.05.17,09:39
Dobrý deň ja by som mal tiež záujem o pár rád pri otvorení autoservisu môj mail Marcel.vican@gmail.com vopred dakujem