ucholak
07.12.11,17:53
prosím poraďte mi, ako by ste postupovali v nasledovnej situácii. Zamestannec - otec má vo vyhlásení uplatnený bonus na dve deti. Je v rozvodovom konaní, ešte manželka sa odsťahovala zo spoločnej domácnosti najskôr s jedným dieťaťom, neskôr sa pridalo druhé. Chce si u svojho zamestnávateľa uplatniť bonusy na obe deti, upovedomila o tom písomne aj zamestnávateľa manžela, manžel však nesúhlasí so zastavením vyplácania, nakoľko nemá právoplatné rozhodnutie o rozvode. Hoci manželia nežijú v spoločnej domácnosti a nepodieľajú sa na jej financovaní, je mi jasné, že bonus by si logicky mohla a mala uplatniť manželka. Keďže cesta vysvetľovania otcovi je neschodná, budem vyplácať bonus aj jemu, s tým, že budem čakať na rozhodnutie súdu a potom pri ročnom zúčtovaní mu ho zoberiem?
Mila123
07.12.11,17:12
máš podpísané vyhlásenie ? sú tam vpísané deti ako vyživované ? máš RL detí? popr. potvrdenia o návšteve školy??? ty nemáš žiaden problém, aj keby si vedela ak ti podpíše ...nemáš čo riešiť....
predpokladám, že áno.....to, že si napr. aj obaja uplatňujú DB súčasne ? ich problém.....
ja som mala dávno, takýto prípad, DÚ vyzval oboch rodičov a tí sa dohodli (keď ešte existovala nezd. čiastka na deti) a rozdiely boli doplatené, resp. vyrovnané mimo mzdovej účtarne.....