Jaanka1983
07.12.11,17:59
Dobrý večer,
chcela by som sa informovať ohľadom zmeny zdravotnej poisťovne ,ale keďže som mála zákrok na umelé oplodnenie hradený ZP mala som 3 cykly hradené,ak by som si zmenila ZP tak chcela by som vedieť či by mi to tiež uhradila, alebo už nie kvôli tomu že som mála hradé v inej,alebo neuhradza to každá poisťovňa.Alebo je to jedno že v ktorej poistovni som ale to hradia len 3 krát a dosť.Ďakujem
mimika
07.12.11,17:37
Zmeniť zdravotnú poisťovňu ste mohli len do 30.09.2011 a poistencom novej poisťovne by ste sa stala až od 1.1.2012. Takže o rok :)
luja5
07.12.11,18:33
Podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády SR č. 777/2004 Z.z. "Rozsah úhrady zdravotných výkonov pri chorobách zo zoznamu chorôb podľa § 1 ods. 1 nariadenia" na základe verejného zdravotného poistenia sa uhrádzajú najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do 39. roku veku života. Uvedené ustanovenie nehovorí o počte cyklov hradených jednotlivými poisťovňami, ale o počte úhrad z verejného zdravotného poistenia ako takého.
Z uvedeného vyplýva, že zmena zdravotnej poisťovne (pri súčasnej právnej úprave) by v Tvojom prípade nemala vplyv na zvýšenie počtu cyklov hradených z verejného zdravotného poistenia, keďže už si mala max. možný počet cyklov uhradený a je jedno, cez ktorú zdravotnú poisťovňu.
Jaanka1983
08.12.11,11:28
ďakujem za odpoveď ja len som sa informovala lebo známa mi hovorila že je to možné ja aj tak chcem zmenu kvoli tomu že som sa stretla aj z takým pípadom že lekári nemeju podpisané zmluvy tak som si niečo musela uhradiť aj sama,ale na druhej strane neboli to vysoké sumy.