prodavacbot
07.12.11,18:39
Zdravim vas. Chcel by som sa spytat, resp. poradit ohladom spravneho uctovania a vystavovania faktur pri vymene tovaru v ramci internetoveho obchodu.
Priklad: Zakaznik si objedna 3 polozky tovaru a jednu z nich chce vymenit za iny tovar. Posle mi original fakturu aj s tovarom, ktory ziada vymenit. K original fakture vystavim dobropis, kde tu jednu polozku stornujem. Objednam a dodam mu teda tovar, ktory pozaduje. Aky doklad alebo doklady mu vsak mam poslat? /dobropis k fakture+fakturu na novy tovar?/ Tovar posielam na dobierku. Ide mi len o to, ako presne mam vystavit fakturu, kedze zakaznik uz za tovar zaplatil predtym. Staci ked na fakturu rozpisem o aky tovar ide + jeho cenu, avsak celkova suma k uhrade je nula. Je to takto spravne?
Dakujem za akukolvek radu ohladom tohto.
Sarlotka
07.12.11,18:06
pril.
1. faktura na tovar A pocet ks 3 suma 30 Eur, zaplati dobierkou 30 eur
2. dobropis na tovar A v pocte ks 1 suma -10 Eur
3. faktura na tovar B v pocte ks 1 suma 12 eur
4. jednostranny zapocet pohladavok a zavazkov Na základe § 580 Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Z.z. a § 358 a § 364 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Z.z. : dobropis- 10 Eur a faktura 12 Eur zapocitavana suma 10 eur, kúhrade 2,00 Eur bude mať zaplatit odberatel

aj ked trosku vela papierovaciek, mozno niekto vymysli nieco "rychlejšie"