fann
07.12.11,19:40
Dobrý večer, prosím vás vie mi niekto poradiť do koľkých rokov môžem pokračovať z Bc. na Mgr stupeň? Zároveň by som sa chcela opýtať či niekto neštudoval na PF UK BA na hudobnej katedre, zaujímali by niektoré otázky súvisiace so štúdiom. Za odpoveď vopred ďakujem.
Mila123
07.12.11,18:54
netuším, či je ohraničené štúdium....
ale pre príklad uvádzam, manžel mojej sesternice ukončil štúdium na VŠ cca 13- 14 rokov dozadu, prvé bc. tituly prideľovali, a keďže bol študentom denného štúdia a zároveň otcom 2 detí ukončil iba bc.
a teraz v septembri začal znovu ale vzali ho na druhý stupeň (externé) a nemal problém.......
Vebi34
09.12.11,08:36
Ahoj,
ja som študovala na katedre Hv Pf UK v Ba. Promovala som 1998, o pár rokov neskôr rigorózka. Čo by Ťa zaujímalo? Vtedy Bc ešte nebolo, bola som na dennej forme štúdia.
fann
10.12.11,17:32
Ahoj,chcela by som sa opýtať aká je tam úroveň hrania na klavíri?
Vebi34
12.12.11,07:39
Ahoj,
ja som skončila 1.aj 2.cyklus hry na klavír, tak som nemala žiaden problém. Na konci 2.ročníka sme mali možnosť výberu koncertu hry na klavír alebo spev. Inak vpohode počas celého štúdia. Môj vyučujúci je už ale na dôchodku nejakých 4- 5 rokov. Na katedre v tom čase bola veľmi príjemná atmosféra, teraz neviem ako. Brali nás už počas štúdia ako kolegov, dokonca nás tak aj oslovovali- kolegynka, kolega. Mala som možnosť po skončení štúdia ostať na katedre, ale rozhodla som sa inak. Boli to príjemné chvíle štúdia.
fann
12.12.11,20:16
Ďakujem za odpoveď Vebi 34, hlásim sa na Mgr. stupeň a pripravujem sa na prijímačky. Nuž a neviem čo ma čaká a neminie. Isto sa robia rozdielove skúšky keďže som z inej univerzity, samozrejme som sa informovala o možnostiach a pod. na študijnom oddelení ale podrobne mi nevedeli povedať o prijimačkach, nakoľko univerzita očakáva znovu priznanie akreditácie... sami nevedia čo bude. Preto som sa obrátila na poradu...možno niekto má skúsenosti so štúdiom. Nakoľko je to náročné, myslím hru na klavíri nie som klaviristka a preto sa toho obávam.
Vebi34
14.12.11,14:57
Na prijímačkách som hrala skladbu od Dvořáka- Rej skřítkú, ale nechceli ju hrať celú, asi 3-4 riadky. Neviem, aký máš nástroj, klavír nemusel byť. Mali aj priečnu flautu, husle ostatní uchádzači. Dôležitý bol aj spev, spievala som nejaké ľudovky, potom skúšali môj rozsah a rytmické cítenie a asi aj pamäť, ale to si už nepamätám. Ak ti môžem poradiť, zavolaj si na katedru o informácie, neviem si predstaviť, že by ťa odbili.
fann
31.12.11,08:33
Ďakujem pekne:)