mshop
07.12.11,21:10
Ahoj.

Je možné od zákazníkov ktorý si tovar nevyzdvihli od kuriéra vymáhať náklady na dopravu kuriérom?

V skratke: vráti sa mi balík od kuriéra. Tovar nemám problém vrátiť no ostane mi aj tak zaplatiť kuriéra ktorý naúčtuje nejakých 8€... je možné to vymáhať?
Stefan2005
07.12.11,20:26
otázka bola riešená (vyriešená) tu na Porade. Skús pohľadať tému.

P.S. odkedy sa zaviedli úpravy vzhľadu a funkčnosti na Porade, a došlo k zhoršeniu výsledkov vyhľadávania, nevykonávam pre zadávateľov otázky túto službu... Ale rád upozorním, ak sa otázka riešila.
katarina.j
08.12.11,05:42
No asi ťažko si vymôžeš 8€ od zákazníka, ked ti neprevezme ani tovar...rieš to cez poštu-tovar na dobierku-más to lacnejsie ako kurier...
mshop
08.12.11,06:54
Cez poštu? Nikdy v živote... Vypisovať tie papiere a všetko to sa neoplatí... Viac času to zabere a pri tovare ktorý ja posielam je výhodnejší kuriér
katarina.j
08.12.11,07:41
ja neviem, prečo mas taku nedôveru a negativum k poste...my už roky posielame dobierky poštou-a aké papiere...k dobierke-poistenému listu-vypišeš obálku,podaci listok a ked mas predtlačené šeky-tak dopíses sumu a adresu dodavatela...pri baliku vyplnis balikovu sprievodku a šek...tak žiadne vypisovačky na pol dna...v pohode...tak ta to vyjde od 2-4€, čo v pripade kuriera je suma ovela vyssia-zaleži aj od počtu dobierok,rozmer a pod. ved každý robí sám, ako uzná za vhodné...pekný den...
kabko
08.12.11,10:58
Hej, nie je to až tak strašné ak máš šeky predtlačené...
Ak posielaš povedzme 20 objednávok naraz, tak je to len 40x napísať meno a adresu zákazníka, a plus ak vypisuješ aj na obálku/balík ručne, tak je to 60x vypísanie mien a adries....no ak ešte aj podací hárok tak je to 80 krát.... takže v pohode, vypisovanie zaberie len zo 2 hoďky, haha... :D
korela
09.12.11,00:29
Tvojmu problému sa dá vyhnúť zatiaľ snáď iba spôsobom, zaplatiť platobnou kartou dopredu, ako napr. to praktizuje http://www.bigbrands.sk/. Zákazník nemá dôvod si potom zásielku v žiadnom prípade nevyzdvihnúť, pretože by sa ku svojim peniazom nedostal.
matus-x1
10.12.11,19:32
Obi dva dokumenty na podanie balíka cez dobierku sa dajú vypísať na PC.
1. Podací lístok (trojdielny) http://www.posta.sk/subory/222/postova-sprievodka-s-podacim-listkom.pdf
2. Šek na účet - hodí sa čístý šek do tlačiarne a napr. cez "FORM studio" sa vypíšu/vytlačia údaje...
mshop
10.12.11,19:45
Lenže pošta kuriéra i tak netromfne nikdy :)

Pokiaľ ide o cenu každý je tu obchodník aby si cenu vybavil nie? za 4€ posielam balíky do nejakých 10kg... E-shop mám prepojený čiže prakticky NIČ nevypisujem iba tlačím prepravný lístok s ktorým urobím dve veci (odstrihnem a nalepím na balík). Ďalej už len v aplikácii sledujem stav doručenia prípadne ak sú problémy, mám tam číslo na doručujúceho kuriéra s ktorým viem hneď nedoručené zásielky riešiť. A ďalšia vec prečo to riešiť cez kuriéra... neviem ako inde ale v blave ísť na poštu to je odvaha vystáť si tam tú radu. Takto kuriér dojde priamo k nám na firmu a na druhý deň do zákazníkovi donesie priamo domov... odpadáva tak starosť zákazníka myslieť na to, že niečo má na pošte... veľa krát sa stane že zabudne... pri kuriérovi aspoň viete čo sa deje s balíkom a hneď to aj riešiť...
julia.m
15.12.11,10:06
Obi dva dokumenty na podanie balíka cez dobierku sa dajú vypísať na PC.
1. Podací lístok (trojdielny) http://www.posta.sk/subory/222/posto...im-listkom.pdf (http://www.posta.sk/subory/222/postova-sprievodka-s-podacim-listkom.pdf)
2. Šek na účet - hodí sa čístý šek do tlačiarne a napr. cez "FORM studio" sa vypíšu/vytlačia údaje...



môžem sa spýtať ako sa dostanem do toho "FORM studio", ďakujem
Internetový marketing
19.12.11,12:08
Je možné od zákazníkov ktorý si tovar nevyzdvihli od kuriéra vymáhať náklady na dopravu kuriérom?

Ak si to dáte do obchodných podmienok, s ktorými pri nákupe zákazník súhlasí, je možné si nárokovať dopravné. V praxi sa to však nevyužíva, lebo to znižuje doveryhodnosť obchodu.
arizona
19.12.11,12:45
lubica2403
19.12.11,20:58
Ak si to dáte do obchodných podmienok, s ktorými pri nákupe zákazník súhlasí, je možné si nárokovať dopravné. V praxi sa to však nevyužíva, lebo to znižuje doveryhodnosť obchodu.

Rada by som sa spýtala, prečo to znižuje dôveryhodnosť obchodu ?????
Hm... nie je tu skôr nedôveryhodný zákazník????
Ja už fakt neviem, či na Slovensku nájdem ešte niečo , čo súvisí so "zdravým sedliackym rozumom"
mshop
19.12.11,21:10
Ja si myslím že témou neprebraný tovar na Slovensku nepochodíme... Zákon je postavený aby bol zákazník vo výhode a mi podnikatelia len štátu platili a finančné problémy za neprevzatie zásielky riešili sami... Za neprebraté zásielky môže veľa aspektov... Buď rýchlosť dodania alebo spôsob doručenia a podobne... E-shop mám vyše roka. Zodpovedne môžem povedať že keď som tovar posielal poštou viac veci sa mi vracalo ako teraz keď posielam cez kuriéra... V e-shope mám nutnosť zadať tel. číslo a kuriéra si nemôžeš povedať že nedvihneš lebo ti zavolá majiteľ obchodu a jeho číslo nepoznáš...

Síce to je protiprávne ale videl som už zopár stránok kde sú uvedené zoznamy dlžníkov e-shopov aj s adresami a všetkými údajmi. Ľudia ktorý si zásielky nevyzdvihnú si robia zlé meno len sebe...
Dáša_
19.12.11,21:18
Ak si to dáte do obchodných podmienok, s ktorými pri nákupe zákazník súhlasí, je možné si nárokovať dopravné. V praxi sa to však nevyužíva, lebo to znižuje doveryhodnosť obchodu.

ono ide hlavne o to vymáhanie - neprebral zásielku a teraz dobrovolne zaplatí dopravné???? Môžeš to dať na súd - minimálny poplatok je 16,5€. A keď sa odvolá, tak súd. Ako dopadneš tam, to je vo hviezdach. Ked aj uspeješ, potom to ide exekútorovi. A to je na dlhé lakte, počítaj tak rok, niekedy kludne aj dva.
Internetový marketing
20.12.11,13:23
Rada by som sa spýtala, prečo to znižuje dôveryhodnosť obchodu ?????

Zle som to napísal, vo všeobecnosti to odrádza zákazníka. Čím zložitejšie obchodné podmienky, tým viac to odrádza zákazníka od nákupu.


Ja už fakt neviem, či na Slovensku nájdem ešte niečo , čo súvisí so "zdravým sedliackym rozumom"

Sedliacký rozum tu velí:
a) zohľadnit percento vrátených objednávok na cene tovaru
b) dať bonus zákazníkom platiacim vopred (či už kartou, alebo prevodom)

Na slovensku a takisto v česku su podnikatelia bití, treba sa s tým naučiť žiť, že štát preferuje ochranu spotrebiteľa pred predávajúcim...