majkuska
08.12.11,12:00
Chcela by som sa opytať. Začinam so živnosťou, chcem si otvoriť požičovňu (aj predaj) spoločenskych šiat. Kto mi stanovuje otvaraciu dobu? Aka by mala byť? Treba to niekde nahlasovať, alebo si to jednoducho sama nalepim na dvere? Kto ma môže skontrolovať?
Tiež ma zaujima, či si môžem kedykoľvek predajňu zavrieť?Myslim na par hodin ak potrebujem isť k lekarovi trebarz. Nechcem ešte nikoho zamestnávať. Ako by som mala postupovať?
mattto
08.12.11,11:21
otváracie hodiny vo všeobecnosti (od do) pre jednotlivé druhy prevádzok na svojom území stanovuje obec všeobecne záväzným nariadením obce, ty iba oznamuješ obci svoje otváracie hodiny, obec ti ich nepovoľuje. Môžeš však požiadať o predlženie, ak chceš mať otváracie hodiny aj po čase, ktorý stanovuje VZN
blavaciko
08.12.11,21:06
ja len doplnim ze vacsinou byvaju od 06 do 22 (prip. od 05 do 23/24) a ty by si sa mala zmestit do rozsahu, nemusis mat otvorene celu dobu... ked budes predkladat na miestnom urade ohlasenie otvaracich hodin, tetusky byvaju vacsinou mile a povedia ti hned ak by to nebolo mozne... pripadne predlzenie je mozne iba ak to dovoluje VZN obce/mestskej casti.

avsak myslim ze s pozicovnou siat to bude bezproblemove, len ich nezabudni ohlasit na miestnom/obecnom urade a otvorit prevadzku az ked budes mat od uradu potvrdenie, ze je to ok