Obsadene
08.12.11,13:55
Zdravím,

ako to je s výpočtom odvodov, ak som bol predošlý rok na PN? Normálne som príjem delil 12 ako počtom mesiacov vykonávania živnosti. Ako to je v tom prípade, keď som trebárs 2,5 mesiaca bol na PN? Ide totiž o to, že mám príjmy aj napriek tomu, že som PN a nechcem platiť vysoké odvody...Dakujem
Jana Motyčková
08.12.11,13:42
Pre SP deleno 12, ak si mal celý rok živnosť. PN na to nemá vplyv.
veronikasad
08.12.11,13:53
Pre SP deleno 12, ak si mal celý rok živnosť. PN na to nemá vplyv.
a pre zdrav.poistenie ? Vraj vo VšZP sú nejaké "novoty" ... čo sa týka počtu mesiacov (počas PN)
Jana Motyčková
08.12.11,14:09
VŠZP si sama novoty zavádzať nemôže.
V ZP som schválne nepísala, ale nie preto, že by sa čosi menilo, ale v r. 2012 bude platiť preddaky podľa zúčtovania za rok 2010 (čiže PN v r.2011 na to nemá absolútne žiaden vplyv). A v zúčotvaní sa napokon preddavky zúčtujú voći poistnému podľa skutočného príjmu, s ohľadom na minimálny základ - počas PN je minimálny základ nulový.
Pokiaľ ide o počet mesiacov na určenie preddavku do ZP, na to PN nemá žiaden vplyv ani v ZP.
veronikasad
08.12.11,14:12
VŠZP si sama novoty zavádzať nemôže.
V ZP som schválne nepísala, ale nie preto, že by sa čosi menilo, ale v r. 2012 bude platiť preddaky podľa zúčtovania za rok 2010 (čiže PN v r.2011 na to nemá absolútne žiaden vplyv). A v zúčotvaní sa napokon preddavky zúčtujú voći poistnému podľa skutočného príjmu, s ohľadom na minimálny základ - počas PN je minimálny základ nulový.
Pokiaľ ide o počet mesiacov na určenie preddavku do ZP, na to PN nemá žiaden vplyv ani v ZP.
Janka, ďakujem.