beke200077
08.12.11,14:13
Ahoj poradáci,
som tu nova tak Vas prosim o pochopenie. Som z mesta Kolarovo na juhu Sk a som predseda a učtovnik v SVB uz asi 7 rokov. Uvazujeme o odpojeni s CZ a potrebovala by som vediet aktualne skusenosti ohladom odpojenia aj serioznosti firiem co sa zaoberaju vystavbou kotolni. Chceli by sme kombinaciu plyn+solar mame na to dobre podmienky. Tu sa pred 6 rokmi odpojilo jedno SVB take iste velke ako nase a su strasne spokojni. Poprosila by som vas o skusenosti, rady, kontakty na seriozne spoločnosti. Uz sa tu pisalo v podobnej teme ale to su starsieho datumu a mna zaujima vsetko akualne teraz. Vopred dakujem za pomoc.
Julian
10.12.11,18:49
Najprv by vám mal vypracovať štúdiu energetický audítor-projektant (neviem či je to nutnosť, ale u nás to takto prebehlo). Tú jeho štúdiu sme tuším priložili k žiadosti na stavebné povolenie.
Potom by ste si mali vyhliadnuť seriózneho projektanta, ktorý by mal povybavovať všetky potrebné náležitosti (aj stavebné povolenie) a ten by vás už aj vedel nasmerovať k realizačným firmám.
Pozri si aj Zák.657/2004.

Informácia z prvej ruky na adrese: www.tzbprojekt.eu
Julian
28.12.11,16:07
V prílohe HN- ENERGETIKA je rozhovor s Jozefom Smolkom, riaditeľom divízie výroby a distribúcie energii skupiny COFELY, kde konštatuje, že na výrobcov tepla zatepľovanie budov „malo zásadný dosah, v tom, že sa znížil celkový objem odobratého tepla. No keďže náklady zostali na rovnakej úrovni , rozpočítajú sa na menší objem tepla, čím vzrastie jednotková cena.“
V závere konštatuje „Ak mesto nechce, aby sa ľudia odpájali od centrálneho zásobovania, tak stavebné povolenie na domové kotolne vydávať nebude“.

V inom článku z 20.12.2011 http://hnonline.sk/osobnefinancie/c1-54244420-24-of-podval-na-neplaticov-doplacaju-vsetci-v-dome Oliver Petrík, predseda Asociácie užívateľov služieb konštatuje „ Najväčším problémom v praxi je monopolné postavenie výrobcov tepla v jednotlivých mestách. Títo výrobcovia znemožňujú výstavbu konkurenčných domových kotolní, ktoré majú efektívnejšiu výrobu tepelnej energie ako monopolný výrobca.“ Ďalej konštatuje, že vo fixnej zložke ceny sú u CDT náklady na správnu radu, odmeny akcionárom, mzdy administratívnych pracovníkov, kuričov, údržbárov, náklady na plyn, vodu a elektrinu, ktoré sú nutné na chod teplárne. Táto zložka pri domovej kotolni je oproti centrálnemu výrobcovi mizivá a rozdiel predstavuje zisk pre vlastníkov bytov ktorí majú v dome domovú kotolňu.

Pozn.: Články sú spoplatnené takže aspoň stručný výcuc.

http://hnonline.sk/osobnefinancie/c1-54244440-24-of-teplari-i-spravcovia-cakaju-na-rozhodnutia-od-urso
pansky12
26.01.12,01:54
Som predseda SVB v Spišskej Novej Vsi v bytovom dome z 62 bytmi pred rokom sme skolaudovali kotolňu z solarnimy panelmi ak napíšte na email pansky12@azet.sk podelím sa s Vami o skúsenosti a dám aj kontakty na firmy ktoré to stavali. Uspora za jeden rok prevádzky bola 33 000,-€
Orim
26.01.12,22:27
Ahoj poradáci,
som tu nova tak Vas prosim o pochopenie. Som z mesta Kolarovo na juhu Sk a som predseda a učtovnik v SVB uz asi 7 rokov. Uvazujeme o odpojeni s CZ a potrebovala by som vediet aktualne skusenosti ohladom odpojenia aj serioznosti firiem co sa zaoberaju vystavbou kotolni. Chceli by sme kombinaciu plyn+solar mame na to dobre podmienky. Tu sa pred 6 rokmi odpojilo jedno SVB take iste velke ako nase a su strasne spokojni. Poprosila by som vas o skusenosti, rady, kontakty na seriozne spoločnosti. Uz sa tu pisalo v podobnej teme ale to su starsieho datumu a mna zaujima vsetko akualne teraz. Vopred dakujem za pomoc.
Ak sú spokojní tak od nich preveznite všetko aj firmu ktorá im to robila. Firma vám povie všetky novinky v tejto oblasti.