zuzana
08.12.11,16:36
Ako zaúčtovať krádež auta, ktoré bolo kúpené v roku 2000 a je už odpísané, má nulovú ZC?Stačí ho len vyradiť 082/022?Netreba odviesť DPH, alebo naúčtovať nejakú škodu, ako sa to daňovo vysporiada?Má len zákonnú poistku.Ak bola na polícii nahlásená krádež, ešte neprišlo vyjadrenie z polície, kedy účtovať vyradenie?odhlásenie zákonnej poistky a oznámenie na daňovom úrade/ daň z mot.vozidiel/?
KEJKA
08.12.11,15:58
podľa mňa pri krádeži je deň účtovného prípadu deň odcudzenia.
Takže auto by som vyradila na základe toho hlásenia, resp. potvrdenia od polície, že prevzala hlásenie. Na DU by som tiež ohlásila zmenu - ukončenie DMV.
DPH sa odvádza zo ZC a z nule je DPH=nule.
zuzana
09.12.11,10:06
Ďakujem Kejka:)
zuzana
19.12.11,06:43
A zo zákonneho poistenia ho kedy ohlásiť, ak ešte neboli odovzdané značky, ho ukradli bez značiek odstavené na odovzdanie do zberných surovín.Až keď sa odovzdajú značky?Takže na daň z motorových ho odhlásim dňom krádeže, aj ho týmto dátumom vyradím?
zuzana
19.12.11,07:46
A ešte jedna vec, pri oznámení DÚ ako deň zániku daň.povinnosti mám uviesť 31.12.2011/daň.povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa prestalo používať vozidlo/ alebo deň nahlásenia na polícii?
zuzana
19.12.11,11:47
Viete mi poradiť aký dátum dať do oznámenia?
zuzanna
19.12.11,12:35
tiez by som dala den odcudzenia motovoreho vozidla vsak cestna dan za plati za cely mesiac aj keby si ho pouzila len 1 den v mesiaci platit DzM budes za december tak ci tak
osh
09.03.12,11:17
Veľmi prosím o radu. Jedná sa o krádež auta, ktoré spláca firma na základe zmluvy o AutoKredite. Mám ho zaradené v majetku a odpisované. / na základe § 24 zákona o dani z príjmov./ Jedná sa mi teraz o to, či môžem zahrnúť do nákladov zostatkovú cenu auta, keďže ako poškodená je vlastne spoločnosť VW finančné služby. Uznesenie od polície mám. Ako to účtovne celé vysporiadať v PU.
osh
16.03.12,10:27
Keďže doteraz nikto nereagoval a to musím riešiť, ponúkam riešenie, a prosím o odpoveď, či v tomto prípade krádeže zostatkovú cenu auta dávam celú do nákladov a nesplatenú časť istiny pripočítam v DP. Prosím, prosím...