maros6666
08.12.11,18:45
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či a ako je možné vrátiť tovar (hodinky) kupovaný v kamennom obchode bez udania dôvodu. Kupoval som hodinky a okrem hlavného ciferníku majú aj také 3 malé ciferníky (chronografy). Hodinky majú klasicky 3 ručičky. Pri predaji sa sekundová ručička hýbala, preto som myslel, že je všetko v poriadku a nemusím sa ničoho báť. No doma som zistil, že sekundová ručička zostala stáť ale hodinky ukazujú správny čas. Potom som zistil, že u tých hodiniek to nie je klasická sekundovka ale sekundovka je v jednom z 3-och malých ciferníkov a táto "velká sekundovka" funguje iba keď sú spustené stopky. Čiže v predajni mali spustené stopky a to ma zmiatlo. Preto by som ich chcel vrátiť, pretože ako laik som nemal šajnu že to môže fungovať aj takto a sekundovka nie je vždy sekundovka. Je nejaká nádej, že ich môžem bez problémov vrátiť? Nejde mi o peniaze ale o to, že tie hodinky už proste nechcem. A v podstate 150€ nie je malá suma. Ďakujem
Gina Er
08.12.11,17:48
že tie hodinky nechceš nie je dôvod na vrátenie tovaru.(Ak si to kupoval v tescu,tak môžeš vrátiť,do 7 dní,s pôvodným nepoškodeným obalom,ale tesco to robí ako službu navyše,neviem,ako to funguje v iných reťazcoch)
ewita888
08.12.11,17:51
ak nemajú hodinky vadu, tak nemáš nárok na ich vrátenie, teda reklamáciu.. už je to len vecou dohody..
maros6666
08.12.11,17:51
nie. boli kupované v nitre v oc mlyny v predajni legend. a to mi je jasné, že keď tam prídem a poviem, že : Nehcem ich lebo toto, vrátte mi prachy, že s tým nepochodím. Akurát sa budú mať na čom pri kávičke zasmiať :)
maros6666
08.12.11,17:52
tak sa teda skúsim s nimi dohodnúť.
Gina Er
08.12.11,17:54
tak sa teda skúsim s nimi dohodnúť.
ale mohli by vymeniť za iný tovar v tej hodnote
maros6666
08.12.11,17:55
ale mohli by vymeniť za iný tovar v tej hodnote veď tak som to myslel, že si vyberiem niečo v tej hodnote + možno do 5 € navrch a by som doplatil, lebo oni zrejme nebudú ochotní meniť tak, že by ešte museli vrátiť aj peniaze
buchač
08.12.11,18:15
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či a ako je možné vrátiť tovar (hodinky) kupovaný v kamennom obchode bez udania dôvodu. Kupoval som hodinky a okrem hlavného ciferníku majú aj také 3 malé ciferníky (chronografy). Hodinky majú klasicky 3 ručičky. Pri predaji sa sekundová ručička hýbala, preto som myslel, že je všetko v poriadku a nemusím sa ničoho báť. No doma som zistil, že sekundová ručička zostala stáť ale hodinky ukazujú správny čas. Potom som zistil, že u tých hodiniek to nie je klasická sekundovka ale sekundovka je v jednom z 3-och malých ciferníkov a táto "velká sekundovka" funguje iba keď sú spustené stopky. Čiže v predajni mali spustené stopky a to ma zmiatlo. Preto by som ich chcel vrátiť, pretože ako laik som nemal šajnu že to môže fungovať aj takto a sekundovka nie je vždy sekundovka. Je nejaká nádej, že ich môžem bez problémov vrátiť? Nejde mi o peniaze ale o to, že tie hodinky už proste nechcem. A v podstate 150€ nie je malá suma. Ďakujem

...inak Ti poviem ....

Dumal som teraz , že kúpim ako darček pod stromček nejakú mašinku ...
Vopred som sa ale pýtal , či je možnosť vrátiť v prípade , ak by nebola spokojnosť ( myslím tým prípadnú výmenu za vhodnejšie podľa výberu obdarovaného )......vraj bez problémov do tých 7 dní ...

...podstata -nepodstata ...nie je to ale fair voči predajcovi ......že proste nechceš ...:confused:

...nejde Ti o love ???....tak proste ide o " háčko "........:rolleyes:

...ako sa vraví ..." dva krát meraj , raz rež .."........jeden myslel , zmätený zostal a dodnes mu to ostalo ...:eek: