matisek77
26.01.06,18:00
Ahojte,
nikde som tu na porade nenasiel, ako zauctovat honorar - konkretne mam od agentury vystavenu fakturu "fakturujem Vam vystupenie hudobnej skupiny...", zaplatil som to v hotovosti. Chcem sa opytat, je jasne, ze ide o vydavok odpocitatelny od zakladu dane, nie je mi vsak jasne, do akeho stlpca ho mam dat. Vystupenie umelcov bolo v ramci mojho zarobkoveho projektu (koncert). Mam to uctovat do stlpca Rezia alebo Mzdy?

Vopred dakujem :-)
Zita5
26.01.06,17:09
Ahojte,
nikde som tu na porade nenasiel, ako zauctovat honorar - konkretne mam od agentury vystavenu fakturu "fakturujem Vam vystupenie hudobnej skupiny...", zaplatil som to v hotovosti. Chcem sa opytat, je jasne, ze ide o vydavok odpocitatelny od zakladu dane, nie je mi vsak jasne, do akeho stlpca ho mam dat. Vystupenie umelcov bolo v ramci mojho zarobkoveho projektu (koncert). Mam to uctovat do stlpca Rezia alebo Mzdy?

Vopred dakujem :-)


Zaúčtuj to do prevádzkovej réžie ,alebo výdavky iné ovplyvňujúce ZD. Mzdy nie .
magdaz
26.01.06,19:02
ak ti umelec vyfakturoval honorár - tak sú to podľa mňa služby - daj to do réžie
alebo iný výdavok ovplyvňujúci daň- základ
matisek77
26.01.06,21:12
dakujem velmi pekne, davam to do rezie. teraz som dosiel na dalsi pripad.. dostal som dotaciu z ministerstva, dostal som ju az po projekte, lebo som prve kolo nestihal, takze celu dotaciu som minul z vlastnych zdrojov este predtym, ako mi prisla na ucet. neviem, ako to mam zauctovat v penaznom denniku.. ak to dam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane, tak potom co s tymi vydavkami (co boli spatne zauctovane z penazi z dotacie)? Potom pojde o vydavky neovplyvnujuce zaklad dane?

Ak mi aj s tymto pomozete, bude stastnymuz :)
evina
26.01.06,21:20
dakujem velmi pekne, davam to do rezie. teraz som dosiel na dalsi pripad.. dostal som dotaciu z ministerstva, dostal som ju az po projekte, lebo som prve kolo nestihal, takze celu dotaciu som minul z vlastnych zdrojov este predtym, ako mi prisla na ucet. neviem, ako to mam zauctovat v penaznom denniku.. ak to dam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane, tak potom co s tymi vydavkami (co boli spatne zauctovane z penazi z dotacie)? Potom pojde o vydavky neovplyvnujuce zaklad dane?

Ak mi aj s tymto pomozete, bude stastnymuz :)
Ja by som na začiatku zaúčtovala do pokladne vklad /pôžičku/ podnikateľa ako príjem neovplyv. ZD. Výdavky by som postupne účtovala podľa druhu výdaj ovplyv. ZD a následnú dotáciu na projekt ako príjem ovplyvňujúci ZD. Keď všetko zúčtuješ mal by si mať tie svoje peniaze akože k dispozícii v pokladni / dotácia prišla asi na účet/, tak ich preveď do pokladne a vklad/pôžičku si vráť.
kukučka
26.01.06,21:21
šťastný muž, daj si vyhľadať dotácia a čítaj :) a ešte sa ozvi, či stačí :D