vera74
26.01.06,19:00
Kto mi poradí, či môžem príjmové pokladničné doklady( je ich dosť), za poskytnutie zdravotníckej starostlivosti, ktoré mi dáva pani doktorka raz za mesiac( ide o 20,-Sk, ktoré dávajú pacienti pri vstupe k doktorovi) zúčtovať na jeden interný zúčtovací doklad? Ďakujem za radu, som začínajúca účtovníčka.
Zita5
26.01.06,18:08
[quote=vera74]Kto mi poradí, či môžem príjmové pokladničné doklady( je ich dosť), za poskytnutie zdravotníckej starostlivosti, ktoré mi dáva pani doktorka raz za mesiac( ide o 20,-Sk, ktoré dávajú pacienti pri vstupe k doktorovi) zúčtovať na jeden interný zúčtovací doklad? Ďakujem za radu, som začínajúca účtovníčka.[/quote

Peniaze treba prijať v hotovosti do pokladne a na to interný doklad nie je určený . Zrátaj suma sumárum za celý mesiac a zaúčtuj to jedným zápisom na súhrnnom PPD.
Muška
26.01.06,18:14
Kto mi poradí, či môžem príjmové pokladničné doklady( je ich dosť), za poskytnutie zdravotníckej starostlivosti, ktoré mi dáva pani doktorka raz za mesiac( ide o 20,-Sk, ktoré dávajú pacienti pri vstupe k doktorovi) zúčtovať na jeden interný zúčtovací doklad? Ďakujem za radu, som začínajúca účtovníčka.
Moja klientka si nacviká uvedené PPD na A4 po 20 ks. Na prvú stranu napíše tabuľku
str. 1 PPD v cene 20,- Sk počet 20 ks = spolu
str. 2 -"- počet 20 ks = spolu

Sumár spolu


A ja to odkontrolujem a jedným PPD príjmem do pokladne.
kaktusy
27.01.06,08:09
A nemá na to SW? Ja to účtujem jedným PPD po vytlačení včetkých 20 Sk za mesiac
vera74
27.01.06,13:13
Ďakujem všetkým za radu.