hajnesz
09.12.11,13:51
Ahojte!

Prosim pomozte mi, som zaciatocnik, a chceli by sme otvorit tzv. bufet s rychlym obcerstvenim: langos, hamburger, hot-dog, zapekacky, gofri a este piect tam pecivo (upiect mrazene polotovary na hotove), pagace, kolaciky sami vyrobene z kysnuteho cesta, z listkoveho cesta.... Miestnost uz mame vybrate (cakame na ano mozete zacat), ale prosim poradte mi co vsetko musim este vybavit. Myslim si nad tym ze: najprv. zivnostensky list (to len po dotáciach úpsvar?), hygiena, danovy urad a este nieco? Mala by som 1 zamestnanca ona má takú skolu co vyhovuje pre potravinarske(hygienicke) minimum. Ked ona bude zodpovedna veduca, tak musim mat aj ja hygienicke (potravinarske) minimum??? Aké odvody sú a v akej vyske? -Viem vela otazok, ale chcela by som aby aj pre mna, aj pre vsetkych v takych sytuaciach bolo jasne co treba robit, kde.... Dakujem z vsetko!
tictac7
09.12.11,13:14
...poviem Ti to tak, najprv sa trocha "povŕtaj" tu a v nejakých zákonoch a potom daj konkrétnu otázku, čo Ti nie je jasné....na toto sa nič iné povedať nedá....
hajnesz
09.12.11,13:25
Dakujem tictac7 za radu. Viac dni uz "povrtam" tu, ale vsetko do kopy som nenasla. Vela clankov som uz nacitala. A myslim si ze uz od roku 2009 vela zakonov zmenilo a vsetko by bolo tu do kopy. Ale dakujem ti za radu :)
tictac7
09.12.11,13:53
Dakujem tictac7 za radu. Viac dni uz "povrtam" tu, ale vsetko do kopy som nenasla. Vela clankov som uz nacitala. A myslim si ze uz od roku 2009 vela zakonov zmenilo a vsetko by bolo tu do kopy. Ale dakujem ti za radu :)

mimotemy tak skús aspoň zapracovať na slovenčine a položiť konkrétne otázky - ale napísané tak, aby sa dalo rozumieť, čo konkrétne potrebuješ vedieť, všeobecných informácií je tu dosť (a aj tých konkrétnych). ...netuším, čo chceš s rokom 2009, veľa zákonov sa zmenilo aj od 1.1.2011 :D
Economic
09.12.11,17:54
Čo každá Tvoja veta alebo otázka je možno samostatná téma tu na porade. Tvoje otázky sú obšírne. Ak máš vážny záujem podnikať, tak naozaj musíš preto niečo aj sama urobiť a nie aby Ti to tu všetko niekto na zlatom podnose od A - Z naservíroval.
To nie je pomoc pri otvorení rýchleho občerstvenia, ale hotový ekonomický elaborát.
Alebo si nájdi účtovníčku hneď na začiatku, aby Ťa správne viedla od začiatku.
Danielle369
12.12.11,20:13
Najprv živnostenský list,potom priestory zariadiť a žiadosť na hygienu a tá ťa už nasmeruje a dá ti zoznam čo budeš musieť vybaviť,...budeš potrebovať aj HACCP, sanitačný poriadok,prevádzkový poriadok....
Kto bude vyrábať pagáče koláče, tak tam treba hyg.minimum...daj si tu do vyhladávania bufet alebo rýchle občerstvenie, nájde ti tu vela toho
hajnesz
13.12.11,19:40
Dakujem pekne dan!