sigarms
09.12.11,14:34
Dobry den,

chcem sa spytat vacsinou niake mesto si od nas vyziada kalkulaciu na cinnost ktoru vykonavame. Nemame zaujem vstupovat do akychkolvek vyberov a ponukovych konani pretoze zo skusenosti su uz dopredu zmanipulovane a dalsi su tam len do radu.

Pokial dojde k poziadavke na cenovu ponuku ako sa da obranit aby nemohla byt zaradena do takehoto konania niektory to nazyvaju prieskum trhu po ... iny ze si len vyberali. Proste nechcem byt jeden do radu aby si splnili povinnost ze oslovili xy firiem. Ked ponuku OK ale nechcem byt zaradeny do toho radu . Staci mi niaka formulacia ktora sa tam uvadza .

Dakujem
ivka70
09.12.11,14:08
Ak spravne chapem, uplne pri osloveni postaci odpisat, ze dakujete za oslovenie, ale nakolko nemate aktualne k dispozicii dostatok kapacit na realizaciu takej akcie, vyberoveho konania sa nezucastnite.
Alebo iba jednoducho podakujte s tym, ze nemate zaujem o ucast vo vyberovom konani.

Samozrejme treba pocitat aj s tym, ze sa vam takto podari odmietnut ponuku, ktoru by ste realizovali velmi radi.
sigarms
09.12.11,14:18
No prave tu je problem ze keby napisali ze to je obstaravanie, vyberove konanie a pod tak to rovno zahodim.

Teraz to robia tak ze si vyziadaju cenovu kalkulaciu hocijake mesto a ked sa zaujmate ci sa tomu mate dalej venovat tak vyhlasia ze to bolo vyberove konanie, prieskum a pod. nezmysli . Keby to napisali hned tak odpisem ze nemam zaujem....
Economic
27.12.11,18:41
No prave tu je problem ze keby napisali ze to je obstaravanie, vyberove konanie a pod tak to rovno zahodim.

Teraz to robia tak ze si vyziadaju cenovu kalkulaciu hocijake mesto a ked sa zaujmate ci sa tomu mate dalej venovat tak vyhlasia ze to bolo vyberove konanie, prieskum a pod. nezmysli . Keby to napisali hned tak odpisem ze nemam zaujem....

Ja by som im slušne odpísala, že nemám záujem o nové zákazky a ani nie som jednoducho ochotná sa takouto vecou zaoberať, pretože s tým oberám o drahocenný čas, ktorý venujem svojim zákazkám.

Netreba sa báť, ako príde ku mne, tak odo mňa odíde. Nie je to žiadna tvoja povinnosť im to vypracovať a potom ťa nebudú môcť zneužiť do akýchsi výberových konaní. Keď nič nedodáš, nikam ťa nezaradia.
Stanislav 1975
27.12.11,18:47
:D-Mne sa raz stalo- mal som dať ponuku na jednu vačšiu vec a kedže sa mi do toho nechcelo ísť, lebo síce finančne to bolo zaujímavé, ale dosť problemový šéfovia- moc sa stále vypytovali, 6 krát za deň volali a pod.-tak aby som mal pokoj,tak som im poslal ponuku so zbytočnou 200% prirážkou...
...a oni si ma vybrali...:eek:
Economic
27.12.11,18:50
Takže z toho bol potom dobrý biznis nie ?
Stanislav 1975
27.12.11,18:52
No jo, som spokojný doteraz...:rolleyes: