miselito
09.12.11,15:10
Ahojte,
chcel by som vas poprosit o radu.
Dnes som si prevzal doporuceny dopis z mestskej policie (dalej MP) Banovce nad Bebravou a bola tam vyzva na zaplatenie pokuty 65 Eur.
Pre doplnenie, ja mam trvaly pobyt uz asi 1,5 roka v Trencine a rodinu chodim navstevovat tak 2x do mesiaca, preto som sa cudoval co to moze byt a hlavne za co.
Kontaktoval som MP Banovce a pani si to matne pamatala, tak mi na to povedala, ze to bolo ohladom nejakeho "psickarenia". Pytala sa ma ci mam psa. Som jej povedal, ze psa som nikdy nemal ani som nikdy nevencil.
Cize niekto zabudol upratat po svojom psikovi a ked bol za to pokutovany, nahlasil to jednoducho na mna.
Jedina osoba, ktora vie moje cele rodne cislo naspamat je moj brat. Psa chodi vencit kazdy den a raz presne takymto sposobom zneuzil moje udaje ked soferoval v case ked nemal vodicak.
Policii stacilo moje meno a rodne cislo. Nema pracu, nema peniaze a nema trvaly pobyt, jeden "relaxacny pobyt" vo vazeni. Tak si viete urobit obraz.
Pokutu samozrejme platit nebudem a preto sa chcem spytat ako mam postupovat.
Chcem si byt isty, ze tento problem pojde "odomna prec" a nemusim sa strachovat, ze pridu exekutori.
Pani na MP mi povedala, ze ona sa buduci tyzden porozprava so sluzbu konajucim policajtom a zavola mi.
Mam podat nejaku staznost voci pokute alebo ...?

Prosim poradte.
Dakujem pekne
Tweety
09.12.11,14:13
Ahojte,
chcel by som vas poprosit o radu.
Dnes som si prevzal doporuceny dopis z mestskej policie (dalej MP) Banovce nad Bebravou a bola tam vyzva na zaplatenie pokuty 65 Eur.
Pre doplnenie, ja mam trvaly pobyt uz asi 1,5 roka v Trencine a rodinu chodim navstevovat tak 2x do mesiaca, preto som sa cudoval co to moze byt a hlavne za co.
Kontaktoval som MP Banovce a pani si to matne pamatala, tak mi na to povedala, ze to bolo ohladom nejakeho "psickarenia". Pytala sa ma ci mam psa. Som jej povedal, ze psa som nikdy nemal ani som nikdy nevencil.
Cize niekto zabudol upratat po svojom psikovi a ked bol za to pokutovany, nahlasil to jednoducho na mna.
Jedina osoba, ktora vie moje cele rodne cislo naspamat je moj brat. Psa chodi vencit kazdy den a raz presne takymto sposobom zneuzil moje udaje ked soferoval v case ked nemal vodicak.
Policii stacilo moje meno a rodne cislo. Nema pracu, nema peniaze a nema trvaly pobyt, jeden "relaxacny pobyt" vo vazeni. Tak si viete urobit obraz.
Pokutu samozrejme platit nebudem a preto sa chcem spytat ako mam postupovat.
Chcem si byt isty, ze tento problem pojde "odomna prec" a nemusim sa strachovat, ze pridu exekutori.
Pani na MP mi povedala, ze ona sa buduci tyzden porozprava so sluzbu konajucim policajtom a zavola mi.
Mam podat nejaku staznost voci pokute alebo ...? uRčITE REAGUJ, pretože ak pokutu zaplatíš, znamená, že si chybu priznávaš.
Prosim poradte.
Dakujem pekne
V texte.
miselito
09.12.11,14:23
Ano ano, ja chcem reagovat, preto som na MP hned telefonoval. Uvidim co mi povie ta pani v pondelok, pripadne v utorok. ak nezavola do utorka tak tam zavolam ja alebo zoberiem dovolenku a pojdem tam osobne. Len na zaplatenie pokuty mam 10 dni od dnes.
Preto sa pytam, co mozem pre to urobit? Teda rad by som to urobil co najskor.
Tweety
09.12.11,14:26
Ano ano, ja chcem reagovat, preto som na MP hned telefonoval. Uvidim co mi povie ta pani v pondelok, pripadne v utorok. ak nezavola do utorka tak tam zavolam ja alebo zoberiem dovolenku a pojdem tam osobne. Len na zaplatenie pokuty mam 10 dni od dnes.
Preto sa pytam, co mozem pre to urobit? Teda rad by som to urobil co najskor. Tým reagovaním som myslela odvolanie proti pokute listom.
miselito
09.12.11,14:29
oki dakujem.
to aj urobim, hned po tom ako dovolam s tou pani, len chcem vediet co mi povie.
misoft
09.12.11,18:07
Taktiež využi spôsob konfrontácie - nech zistia, ktorý mestský policajt "pokutoval" a či ťa pozná. A okamžite sa odvolať voči uloženej pokute, nakoľko nie si majiteľom psa (museli by ti dokázať, že máš psa a že si spáchal priestupok).
A najskôr píš, až potom volaj. Stratíš 1-2 dni len zbytočným obkecávaním.
miselito
11.12.11,21:21
To mas pravdu, naprv pisat potom volat. Len v piatok poobede som uz nemohol nic. zajtra napisem list a popri tom to budem riesit s tou pani.teda dufam, ze sa mi prva ozve.
Dakujem
Alena Ribanská
11.12.11,21:30
Nerieš s pani na OO PZ len ústne alebo telefonicky. Lepšie je e-mailom, máš doklad čo si sa pýtal, čo ti poradila aký postup.
miselito
12.12.11,10:20
Dnes som volal s pani z MP a povedala, ze zajtra sa bude rozpravat s policajtom, ktory vykonaval v tom case sluzbu. Takze dnes si pripravim pisomne odvolanie a zajtra ho poslem, pretoze neverim ze cez telefon nieco vybavim. Volal som aj na mestsky urad a pani mi poradila, ze este lepsie by bolo osobne za nacelnikom MP.

Ale celkovo je radost zit na Slovensku...ja som nic neurobil a teraz budem mat vybavovacky a behacky kvoli niekomu kto si pamata moje rodne cislo...radost...
marleau
12.12.11,10:27
Ako može policajtovi stačiť údaje nadiktovať?
To je možem začať zneužívať.Ja viem kopec osobných údajov ľudí,mám pamäť na čísla...
miselito
12.12.11,10:36
presne to ma vytaca...jedine moj brat pozna moje rodne cislo ajs udajmi za lomitkom...
nemali ho zobrat na stanicu za ucelom zistenia totoznosti?
misoft
12.12.11,15:15
Ako može policajtovi stačiť údaje nadiktovať?
Už aj kvôli tomu by som podal podnet na prešetrenie postupu policajta - či neprekročil svoje právomoci, prípadne, či nevykonával svoju funkciu nedôsledne a proti predpisom. Pre identifikáciu slúžia predsa vydané doklady totožnosti (a na Slovensku sú platné len dva - OP/IC a pas). Ak policajt pri identifikácii neskontroloval podľa týchto dokladov - polícia má smolu - podať na políciu žalobu. A tento policajt potom nemôže slúžiť v štátnej (verejnej) správe ako verejný činiteľ.
Kvaka
12.12.11,15:44
Dnes som volal s pani z MP a povedala, ze zajtra sa bude rozpravat s policajtom, ktory vykonaval v tom case sluzbu. Takze dnes si pripravim pisomne odvolanie a zajtra ho poslem, pretoze neverim ze cez telefon nieco vybavim. Volal som aj na mestsky urad a pani mi poradila, ze este lepsie by bolo osobne za nacelnikom MP.

Ale celkovo je radost zit na Slovensku...ja som nic neurobil a teraz budem mat vybavovacky a behacky kvoli niekomu kto si pamata moje rodne cislo...radost...
Proti pokute orgánu sa odvolať nedá, je to právoplatný akt, no a kdesi a kedysi dávno som našla, že právoplatný individuálny správny akt možno zmeniť (zrušiť) len z dôvodov nezákonnosti. Teda odvolaj sa proti nezákonnosti uloženia pokuty, napíš tam text:
Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
Na základe uvedeného Vás žiadam o zrušenie nezákonného rozhodnutia o uložení pokuty, keďže ja som sa žiadneho priestupku nedopustil a orgán si totožnosť osoby, ktorá sa priestupku dopustila, jednoznačne nepreveril.