Machulka
26.01.06,19:17
Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať. Má niekto skúsenosť s oznamovacou povinnosťou v POHODE??? Keď som robila v Oberone, tak som len zaškrtla políčko "oznamovacia povinnosť" v pokladni a utvorilo mi zostavu na oznamovaciu povinnosť se vším všudy, ale v POHODE som to nikde nevidela. Ak niekto niečo vie, nech sa podelí o skúsenosti s týmto drahým a strašne náročným programom. Vďaka.:D
Daska
26.01.06,18:53
Najprv odpoviem na tvoju otazku:

Otvor si ADRESAR a v tlacovych zostavach mas "Oznamovacia povinnost".

Potom, myslim si ze Pohoda nie je draha a uz vobec nie narocna, pracujem s nou uz 7 rokov, ale za nic by som nemenila...
ivab
27.01.06,05:19
Michulka len doplním, že v adresári musíš mať u fyzickej osoby poznačené /zaškrtnuté/, že ide o fyzickú osobu.

Daška mne sa tento rok stalo to, že v prípade, že som jedným pokladničným blokom uhradila povedzme naraz 2 faktúry tej istej fyzickej osobe v oznamovačke mi sumu dalo 2x, v prípade, že 3 faktúry, tak sa mi to tam objavilo 3x. Potom celkom vyplatená suma vyzerala hrozivo :D Neviem si s tým rady. Minulý rok mi to pritom urobilo dobre. Nakoniec som si to vytlačila a prepísala vo Worde, tak aby mi to sedelo.
Machulka
27.01.06,12:09
:p ĎAKUJEM:p A ešte podotknem, keď v jednoduchom účtovníctve mám faktúru, ktorá sa mi skladá z viacerých stredísk, tak pri úhrade mi ju nerozúčtuje na viac stredísk. Písala som na servis do Pohody a mi povedali, že pri úhrade to musím robiť ručne, čo sa mi zdá zbytočne dvojitá robota. Ak viete nejaku fintu poraďte prosím. Dík
Kája.
07.02.06,19:58
Prosím poradte. Chcem spraviť oznamovaciu povinnosť a neviem kde mám v adresári zaškrtnúť políčko fyzická osoba. Ďakujem
ivab
08.02.06,06:33
V "Skupiny".
korduľa
29.03.07,16:49
vedeli by ste mi poradit nejaky rozumny dovod ako neskore zaslanie "bonzaka"´a aka je pokuta?