avipe
26.01.06,20:02
Ahojte, chcela by som poprosit o radu daku dobru dusu ako sa v MRP pri spracovaní miezd prechadza do Noveho roku, co vsetko treba urobit, pripadne ci je pri tychto krokoch potrebne zachovat i daku postupnost. Dakujem pekne.:rolleyes:
bredikova
26.01.06,19:25
Pokiaľ viem tu nieje treba robiť žiadny prechod do nového roku. Vo februári ti automaticky ponúkne spracovanie miezd za 1/2006 ale pozor dochádza k určitým zmenám a treba mať uprgate programu. jedná sa o DB a zrušenie 0,5% úlavy na poistení. Ja si nakonci roka skontrolujem či mám správne vystavené mzdy podľa dochádzky a skontrolujem si či všetko mám aj správne zaúčtované v PD ( to vtom prípade ak robíš aj účto). vytlačím si mzdové listy a založím. Spravím ročné zúčtovania a vlastne mám rok uzavretý. ty sa vlastne môžeš kedykoľvek vrátiť k akéjkoľvek vystavenej mzde aj spätne.
eva ant
27.01.06,08:40
Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď. Ten prechod vlastne prezivam na vlastnej kozi po prvykrat, tak som nechcela nic zbabrat. V prirucke od MRP som nasla len pokyny k inicializacii novej dovolenky a k nastaveniu noveho roku - ten suvisi s novym pracovnym kalendarom na rok 2006. Up grade som povazovala za samozrejmost, ten mam predplateny cez internet a sledujem kedy je co nove.lTakze asi len dovolenky a pracovny kalendar. Samozrejme potom este dovolenkovy priemer na novy kvartal a software by mal byt pripraveny. Je to vsetko ?
bredikova
27.01.06,12:12
S pracovným kalendárom si nerob problémy, ten je v programe zapracovaný. Tekže len dovolenka. Dovolenkový priemer ti program vypočíta sám, tak ako to robí vždy po štvrťroku. Od 27.1.2006 by mal byť k dispozícii už upravený program s novými tlačivami atd. Dnes mi došla ponuka. Ale ešte na internete nieje k dispozícii. Asi trochu meškajú. Poradím ti ak ešte nemáš stiahnutý z ich stránky aktualizačný program tak to sprav. Je to dobrá vec. Ak si prihlásená na internete tak ti každý deň skontroluje verziu. Si proste stále v obraze. Kež príde nová verzia môžeme sa pustiť do RZ.
lenkak
27.01.06,16:38
Teraz budeme sledovať len nové upgrady. A potom skúšať, lopotiť sa a trápiť.
avipe
27.01.06,16:59
Ďakujem Vám všetkým za dobré rady nad zlato. Dúfam, že bude dáka šanca revanžovať sa. :cool:
rennka
30.01.09,17:30
Ahojte, neviem ci som dobre zaradila otazku, ale chcem sa spytat niekoho kto robi mzdy v MRP, ci po prevode na euro, sa mu rok 2008 zobrazuje v Sk, alebo sa skonvertoval do eura? Zaujima ma to kvoli vypoctu RZD. Dakujem za kazdu odpoved.
m.hladka
30.01.09,17:33
Ahojte, neviem ci som dobre zaradila otazku, ale chcem sa spytat niekoho kto robi mzdy v MRP, ci po prevode na euro, sa mu rok 2008 zobrazuje v Sk, alebo sa skonvertoval do eura? Zaujima ma to kvoli vypoctu RZD. Dakujem za kazdu odpoved.
Rok 2008 sa objavuje v Sk.
u.erika
30.01.09,17:38
Ahojte, neviem ci som dobre zaradila otazku, ale chcem sa spytat niekoho kto robi mzdy v MRP, ci po prevode na euro, sa mu rok 2008 zobrazuje v Sk, alebo sa skonvertoval do eura? Zaujima ma to kvoli vypoctu RZD. Dakujem za kazdu odpoved.
V roku 2008 sa nič nezmení, keď prechod spravíš podľa návodu od MRP. Majú to na www stránke.
rennka
31.01.09,14:18
Este raz dakujem :-)
Stefan2005
31.01.09,15:04
Dovolím si praktickú otázku z prevodu na euro:
V multiverzii mzdy windows (skoro 100 firiem) som inštaloval verziu (z 29.1.2009) uskutočňujúcu prevod dát na euro-verziu.
Medzi firmami sú však aj také, ktoré nemajú k 31.12.2008 aktívny (=platný) žiadny pracovný pomer. Je treba vykonať aj u týchto firiem prechod na euro?
Resp. u firiem, ktoré mali skončené pracovné pomery k 31.12.2007 po otvorení v novej verzii mi najprv ponúka prevod na legislatívne zmeny roku 2008. Ich vykonaním neznehodnotia sa staršie data ? Momentálne nemajú zamestnancov, ale nie je vylúčené, že neskoršie zase budú mať.

Pozn.: osobne nespracovávam mzdy, len inštalujem. Potrebujem pochopiť niektoré logické súvislosti. Ďakujem.
Zoltán Kovács
31.01.09,15:08
Dovolím si praktickú otázku z prevodu na euro:
V multiverzii mzdy windows (skoro 100 firiem) som inštaloval verziu (z 29.1.2009) uskutočňujúcu prevod dát na euro-verziu.
Medzi firmami sú však aj také, ktoré nemajú k 31.12.2008 aktívny (=platný) žiadny pracovný pomer. Je treba vykonať aj u týchto firiem prechod na euro? Ešte som síce nerobil prevod miezd na euro, ale podľa mňa treba urobiť prevod aj v takýchto firmách. Inak nebudeš mať správne nastavenia na rok 2009. Síce je pravdou, že znovuzaloženie agendy je tiež riešením už v euro verzii.
Resp. u firiem, ktoré mali skončené pracovné pomery k 31.12.2008 po otvorení v novej verzii mi najprv ponúka prevod na legislatívne zmeny roku 2008. Ich vykonaním neznehodnotia sa staršie data ? Prevodom na euro verziu by sa nemali dáta z r. 2008 a staršie znehodnotiť. Ak predsa áno, potom majú zle vyriešený precho na euro. Momentálne nemajú zamestnancov, ale nie je vylúčené, že neskoršie zase budú mať.

Pozn.: osobne nespracovávam mzdy, len inštalujem. Potrebujem pochopiť niektoré logické súvislosti. Ďakujem.


V citáte.
Stefan2005
31.01.09,15:18
Ďakujem Zoli, ale mal som preklep v druhom odstavci - nie k 31.12.2008, ale malo byť 31.12.2007 - logicky mi tiež vychádza, že prevod na legislatívne zmeny od 1.1.2009 si vyžaduje najprv uskutočniť legislatívne zmeny k 1.1.2008 (pokiaľ neboli urobené)...
Zoltán Kovács
31.01.09,15:21
Ďakujem Zoli, ale mal som preklep v druhom odstavci - nie k 31.12.2008, ale malo byť 31.12.2007 - logicky mi tiež vychádza, že prevod na legislatívne zmeny od 1.1.2009 si vyžaduje najprv uskutočniť legislatívne zmeny k 1.1.2008 (pokiaľ neboli urobené)...

To neviem Štefan, ale pár krát sa mi stalo, že počas roka som nezaregistroval upgrade, a medzi verziou a vykonaným upgradeom bola medzera (2 upgrade vynechané, urobený až tretí) a program "nezblbol", teda dáta ostali zachované, neporušené. Ale je pravda, že upgrade na euro zrejme je obsiahleší, a preto horeuvedené neviem na 100%.
lenkak
31.01.09,19:10
nakoľko sa prikláňam k Zolimu,
riešila by som to ponechaním starých údajov a následným prekopírovaním dat do ďalšej databázy a tam spravila prechod na euro.
Braňo
02.02.09,11:03
chcem sa spýtať, či v prílohe k výkazu do sociálnej poisťovne sa Vám podarí vytlačiť znaky EUR. Mne to tlačí iba hodnoty v eur, ale označenie meny v skk.
m.hladka
02.02.09,11:06
Za ktorý mesiac, ešte 122008?
Zoltán Kovács
02.02.09,11:07
chcem sa spýtať, či v prílohe k výkazu do sociálnej poisťovne sa Vám podarí vytlačiť znaky EUR. Mne to tlačí iba hodnoty v eur, ale označenie meny v skk.

No asi na to zabudli. Aj mne tlačí hodnoty v eurách, ale je tam SKK.
Braňo
02.02.09,11:09
No asi na to zabudli. Aj mne tlačí hodnoty v eurách, ale je tam SKK.

Veď o tom hovorím. Hodnoty sú dobre, len označenie meny nem dobre. :cool:

robí to aj na prvej strane výkazu pre zdravotku (VšZP a Apollo).
Zoltán Kovács
02.02.09,11:57
Veď o tom hovorím. Hodnoty sú dobre, len označenie meny nem dobre. :cool:

robí to aj na prvej strane výkazu pre zdravotku (VšZP a Apollo).

Ale sumárnu stranu tlačí správne so znakom eura. :confused:
krasnavila
02.02.09,17:12
Presne to iste robi aj mne...jeden vykaz do VsZP mi tlaci s Sk a jeden s eurami, takze som dnes cele poobede prepisovala vykazy, lebo dnes som to uz musela poslat do poistovne. Aj som to skusala niekde v programe rucne nastavit ale vobec sa to neda, pripadne neviem ako.
Anja111
03.02.09,16:02
chcem sa spýtať, či v prílohe k výkazu do sociálnej poisťovne sa Vám podarí vytlačiť znaky EUR. Mne to tlačí iba hodnoty v eur, ale označenie meny v skk.


No asi na to zabudli. Aj mne tlačí hodnoty v eurách, ale je tam SKK.
Prepisujete kvôli tomu výkazy?
pochemi
03.02.09,16:30
Aj mne robí to isté. Ešte navyše na prvej strane odvod za 1/09
zamestnanec 15,94, zamestnávateľ 39,85 EUR a v prílohe
suma preddavku zamestnanec 16,-EUR a zamestnávateľ 40,- EUR.
Má niekto podobné problémy?
Anja111
03.02.09,17:02
Aj mne robí to isté. Ešte navyše na prvej strane odvod za 1/09
zamestnanec 15,94, zamestnávateľ 39,85 EUR a v prílohe
suma preddavku zamestnanec 16,-EUR a zamestnávateľ 40,- EUR.
Má niekto podobné problémy?
Máš pravdu.
Predtým som to nekontrolovala a teraz pozerám, že je to tak. Dodám iba, že na výkaze a na výplatnej páske je to rovnaké, ale v prílohe sú sumy pozaokrúhľované.


mimotemy Paráda! Takto nebudú januárové výplaty tak skoro hotové...
Zoltán Kovács
04.02.09,10:25
Veď o tom hovorím. Hodnoty sú dobre, len označenie meny nem dobre. :cool:

robí to aj na prvej strane výkazu pre zdravotku (VšZP a Apollo).

V dnešnej aktualizovanej verzii 6.00.007 už majú túto chybičku krásy odstránenú.
Anja111
04.02.09,10:37
V dnešnej aktualizovanej verzii 6.00.007 už majú túto chybičku krásy odstránenú.
Áno. Práve som to vyskúšala...
Anja111
04.02.09,10:38
Aj mne robí to isté. Ešte navyše na prvej strane odvod za 1/09
zamestnanec 15,94, zamestnávateľ 39,85 EUR a v prílohe
suma preddavku zamestnanec 16,-EUR a zamestnávateľ 40,- EUR.
Má niekto podobné problémy?
Aj toto je už opravené vo verzii 6.00.007.
vasana
04.02.09,10:49
A ako Vám, prosím, ráta tvorbu sociálneho fondu. Mne tvorbu zaokrúhlilo na celé EURá. Je to takto správne? ( ručný prepočet 10,798 EUR - MRP zaokr. na 11,00 EUR ).
margaretka71
04.02.09,18:52
Prosím Vám a ako mám urobiť prevod do nového roku na euro. Pýta to odo mňa, a nechce ma pustiť urobiť mzdy za 1/2009. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu.
Zoltán Kovács
04.02.09,18:56
Prosím Vám a ako mám urobiť prevod do nového roku na euro. Pýta to odo mňa, a nechce ma pustiť urobiť mzdy za 1/2009. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu.

Pri sťahovaní si si mohla všimnúť aj toto:

http://upgrade.mrp.sk/FaqWebPages/FaqAnswer.aspx?cislo=326

Je to celý postup ako to urobiť.
katjab
04.02.09,18:58
Skús sa nastaviť keď dobre sa pamätám v mzdách na Agendy, Legistlatívne zmeny a tam tuším posledná možnosť je prekonvertovať mzdy na EUR.
katjab
04.02.09,19:04
Ahoj Zoltán!
Ja by som tiež mala dotaz: po konverzii na na euro nechce mi počítať mzdy lebo tam stále vypíše, že nemám zadaný druh pracovného pomeru.
A druh pracovného pomeru ozaj mi chýba, ale zadať neviem, lebo v pracovných pomeroch ma nepustí na druh PP, ne to neaktívne políčko. Ako to riešiť? Ani mzdový list za rok 2008 mi nechcel tlačiť.
Zoltán Kovács
04.02.09,19:09
Ahoj Zoltán!
Ja by som tiež mala dotaz: po konverzii na na euro nechce mi počítať mzdy lebo tam stále vypíše, že nemám zadaný druh pracovného pomeru.
A druh pracovného pomeru ozaj mi chýba, ale zadať neviem, lebo v pracovných pomeroch ma nepustí na druh PP, ne to neaktívne políčko. Ako to riešiť? Ani mzdový list za rok 2008 mi nechcel tlačiť.

A dotyčný pracovník je aj v roku 2009 "aktívny", teda má obdobie pracovného pomeru správne zadaný. (komplikovane sa pýtam). jednoduchšie, praconík podľa programu je aj v 01/2009 zamestnancom, alebo má ukončený prac.pomer?
margaretka71
04.02.09,19:10
Urobila som to už, až na to , že musím ručne opraviť základnú mzdu v mzdových údajoch. Veľmi pekne ďakujem. Fakt som si to nevšimla pri aktualizácii.
Zoltán Kovács
04.02.09,19:15
Urobila som to už, až na to , že musím ručne opraviť základnú mzdu v mzdových údajoch. Veľmi pekne ďakujem. Fakt som si to nevšimla pri aktualizácii.

Prečo je potrebné opraviť základnú mzdu, veď pri konverzii by malo byť všetko prepočítané na euro.
margaretka71
04.02.09,19:19
Je to síce prepočítané ale, zamestnanec mal iba minimálnu mzdu a ono prepočítalo iba 8100,- Sk na € t. j. 268,87 a od januára je už 8900,- /295,50 €/. Tak iba preto som to opravila. Myslela som si tiež že to automaticky urobí na 295,50€.
margaretka71
04.02.09,19:23
Porada je super vec, hlavne pre začiatočníkov. Máte na nás veľkú trpezlivosť.
Zoltán Kovács
04.02.09,19:24
Porada je super vec, hlavne pre začiatočníkov. Máte na nás veľkú trpezlivosť.

mimotemy Kedy ako! ;)
katjab
04.02.09,19:28
Áno je zamestnancom, aj za 01/2009. Pracovný pomer podľa zadania programe začal 01012006 na dobu neurčitú, s tým nemám žiadny problém, len to HPP mi chýba a opraviť ani zadať sa to nedá.
Do 12/2008 nemala som žiadny problém.
katjab
04.02.09,19:32
Áno dotyčný má aktívny pracovný pomer, nemá ukončený, len práve to HPP tam chýba a kvôli tomu nepočíta mzdy za 01/2009.
vasana
05.02.09,07:33
A ako Vám, prosím, ráta tvorbu sociálneho fondu. Mne tvorbu zaokrúhlilo na celé EURá. Je to takto správne? ( ručný prepočet 10,798 EUR - MRP zaokr. na 11,00 EUR ).
Prosím Vás, neviete mi poradiť, či toto zaokrúhlenie tvorby soc. fondu po prechode na EUR je v poriadku? Márne sa snažím nájsť info ohľadom zaokrúhlenia a MRP mi to takto zaokrúhľuje.
Anja111
05.02.09,07:45
Prosím Vás, neviete mi poradiť, či toto zaokrúhlenie tvorby soc. fondu po prechode na EUR je v poriadku? Márne sa snažím nájsť info ohľadom zaokrúhlenia a MRP mi to takto zaokrúhľuje.
Tiež mi to tak zaokrúhľuje a neviem, či je to správne... Spolieham sa však na to, že v krajnom prípade, mám možnosť upraviť tvorbu SF na konci účtovného obdobia, v rámci roka...
vasana
05.02.09,07:54
Ďakujem. Asi to tiež nechám tak a potom to prípadne opravím.
silvia
10.02.09,12:39
Prosím Vás, vo výplate za 01/2009 mi program zaokrúhľuje mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas na celé eurá matematicky. Je to OK? Nejako sa mi to nezdá...
(náhrada príjmu pri DPN je správne zaokr. na €c nahor, však?)

Díky!
sylva
11.02.09,10:03
Pri výpočte miezd za 01/2009 mi program počíta odpočítateľnú položku 286,00€ a nie 286,27€. Máte niekto tiež podobný problém? (verzia 6.00.007).Mám si to opraviť manuálne? Do MRP sa mi nepodarilo dovolať.Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
11.02.09,10:15
Pri výpočte miezd za 01/2009 mi program počíta odpočítateľnú položku 286,00€ a nie 286,27€. Máte niekto tiež podobný problém? (verzia 6.00.007).Mám si to opraviť manuálne? Do MRP sa mi nepodarilo dovolať.Ďakujem za odpoveď.

Mám tú istú verziu, a počíta dobre. Dá sa to nastaviť aj v programe:

Parametre miezd - Zoznam zákl.dane a bonus - Odpočit.položka na zamestnanca (ročne) ---- tu nastavíš ročnú sumu

a potom

na tom istom mieste o riadok nižšie máš Odpočit.položka na zamestnanca (mesačne).

Nastav si správne sumy a bude dobre počítať.
sylva
11.02.09,10:29
Velikááááááááánska vďaka Zoltánovi za expres odpoveď.Sama som nemala odvahu do programu nejako zasahovať..Idem si to opraviť.Želám pekný deň. Ďakujem ešte raz.
sylva
11.02.09,10:35
Moja radosť bola predčasná...Všetky parametre sú správne nastavené, napriek tomu mi odpočit.položku počíta 286,00€.Takže neviem.
Zoltán Kovács
11.02.09,10:39
Moja radosť bola predčasná...Všetky parametre sú správne nastavené, napriek tomu mi odpočit.položku počíta 286,00€.Takže neviem.

Tak ideme ďalej opravovať parametre:

Parametre miezd - zoznam parametrov - zníženie zákl.dane a bonus - Odpočitateľné položky zaokrúhliť na sumu.....

a tu sa pozri, či náhodou nemáš nastavené zaokruhľovanie na celé eura. Ak áno, tak to oprav na zaokruhlenie na 0,01 euro. ;)
sylva
11.02.09,10:52
Je to správne 0,01euro..Skúsim si znova preklopiť celú firmu na €.Tam bola nejaká otázka, či chcem odpočit.položku uložiť podľa vzorca - toto nie je presná formulácia. Ja som zvolila áno. Či tam nebude nejaký problém ? Si veľmi milý,že sa mi snažíš pomôcť
Zoltán Kovács
11.02.09,10:54
Je to správne 0,01euro..Skúsim si znova preklopiť celú firmu na €.Tam bola nejaká otázka, či chcem odpočit.položku uložiť podľa vzorca - toto nie je presná formulácia. Ja som zvolila áno. Či tam nebude nejaký problém ? Si veľmi milý,že sa mi snažíš pomôcť

Pri preklápaní na euro tiež som zvolil možnosť odp.pol. podľa vzorca.
sylva
11.02.09,11:55
Nič nepomohlo.Zatiaľ budem opravovať odpoč.položku manuálne priamo vo mzdách.Obrátila som sa aj na programátora do Brezna,zatiaľ bez odpovede. Ešte raz ďakujem.
betka
14.02.09,18:02
Prosím Vás. Mne sa nedá urobiť export do PU. Vypisuje mi, že importované dáta obsahujú inú menu ako je nastavená v programe. Preúspšné naimport.dat zmeňte menu v programe, alebo v programe, z kt. ste prevádzali export.
Už som tie nešťastné mzdy premazala 4x, ponadstavovala, a stále mi to vypisuje. Vdaka.

(som zvedavá, čo to bude za kuleha)
lenkak
14.02.09,21:12
v mzdách ani v pu ty nenastavuješ menu, je nastavovaná automaticky po prechode dat na euro, takže treba oznámiť daný problém do mrp. Pravdepodobne nie sú ešte kompatibilne nastavené.
pingino
15.02.09,13:10
Prosím Vás. Mne sa nedá urobiť export do PU. Vypisuje mi, že importované dáta obsahujú inú menu ako je nastavená v programe.

Mzdy pri exporte ukladaju udaje do toho isteho suboru, zmaz exportovany subor a zopakuj export.
Katka0208
16.02.09,11:58
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Na mzdy mám verziu 7.10g - univerzálny systém. Zaujíma ma, prečo mi pri tlačení výkazov do zdravotnej poisťovne sumy preddavkov zaokrúhľuje na celé eurá??? Nemalo by to byť na 2 desatinné miesta??? Ďakujem
Zoltán Kovács
17.02.09,06:01
Mám verziu 6.00.009 Mzdy WIN. A mám problém. Vo firmách kde majú iba dohodárov nie je schopný tlačiť výkaz do SP. Pri zobrazení výkazu mi hlási nasledovnú chybu:

"Memo182: Format ´%2f´ invalid or incoplatible with argument"

Neviem sa ďalej pohnúť a potrebujem vytlačiť výkazy do SP. Nestretli ste sa s tým? Keď neprídem na chybu, budem asi musieť tlačiť výkazy zo strany SP (núdzové riešenie). Ďakujem za podnety na odstránenie chyby.
Braňo
17.02.09,06:18
Zoli, skús prekontrolovať, či máš u tých dohodárov správne nastavenú nezdaniteľnú čiastku - mala by byť číselná hodnota (v číselníkoch). Mne to vyhodilo pri eurokonverzii. ;)
Zoltán Kovács
17.02.09,06:27
Zoli, skús prekontrolovať, či máš u tých dohodárov správne nastavenú nezdaniteľnú čiastku - mala by byť číselná hodnota (v číselníkoch). Mne to vyhodilo pri eurokonverzii. ;)

Ďakujem Braňo. Prehodil som to v číselníku na konkrétne číslo namiesto vzorca, ale nepomohlo. :mee:
Braňo
17.02.09,06:28
Hmmm, tak potom neviem - skús hotline.
m.hladka
17.02.09,06:47
Mám verziu 6.00.009 Mzdy WIN. A mám problém. Vo firmách kde majú iba dohodárov nie je schopný tlačiť výkaz do SP. Pri zobrazení výkazu mi hlási nasledovnú chybu:

"Memo182: Format ´%2f´ invalid or incoplatible with argument"

Neviem sa ďalej pohnúť a potrebujem vytlačiť výkazy do SP. Nestretli ste sa s tým? Keď neprídem na chybu, budem asi musieť tlačiť výkazy zo strany SP (núdzové riešenie). Ďakujem za podnety na odstránenie chyby.

Ja mám tiež tú istú verziu 6.00.009 a tlačí mi dobre, nemám žiadny problém. Skús znova natiahnúť upgrade.
Zoltán Kovács
17.02.09,06:50
Ja mám tiež tú istú verziu 6.00.009 a tlačí mi dobre, nemám žiadny problém. Skús znova natiahnúť upgrade.

Aj to som skúšal, a vyhodilo mi, že mám aktuálnu verziu, preto neurobí ďalší upgrade.
Braňo
17.02.09,06:54
Verziu máš dobrú, len sa mu čosi nepáči pri výpočte a spracovaní výkazov - ja som mal problém v nezdaniteľnej čiastke.
lenkak
17.02.09,07:46
mzdu máš vypočítanú dobre? Na páske sa zobrazí aj poistné org GP, UP? Ak áno, tak potom skús pozrieť, či je v Číselníkoch-Číselníky pp a dohôd nastavené pri dohode poistné do SP /UP, GP.
Zoltán Kovács
17.02.09,07:50
mzdu máš vypočítanú dobre? Na páske sa zobrazí aj poistné org GP, UP? Ak áno, tak potom skús pozrieť, či je v Číselníkoch-Číselníky pp a dohôd nastavené pri dohode poistné do SP /UP, GP.

Na výpl.páske mám uvedené UP a GP organizácie. A aj v číselníku pp a dohôd mám nastavené UP a GP len organizácia.

Napriek tomu stále vyhadzuje to vyššie uvedenú chybu. Ako ďalej mám postupovať? Hotline je permanentne obsadený.:mee:
lenkak
17.02.09,07:58
Zoli, bude to tou konverziou, skúsila som pridať nového dohodára a išlo to. Ešte niečo pozriem.
m.hladka
17.02.09,08:01
Napíš e-mail do mrp, vždy mi odpovedali do druhého dňa, niekedy hneď.
Vie to riadne vytočiť, držím palčeky.
Zoltán Kovács
17.02.09,08:05
Zoli, bude to tou konverziou, skúsila som pridať nového dohodára a išlo to. Ešte niečo pozriem.
Lenka tiež som skúsil nanovo konverziu. Založil som novú firmu, natiahol dáta zo zálohy, a vykonal konverziu na eur. Vypočítal mzdy za 01/2009 dohodárov (nemá TPP) a stále hlási tú istú chybu.
lenkak
17.02.09,08:10
Zoli založila som novú firmu, natiahla data, spravila konverziu, vypočítala mzdu jedného dohodára a funguje. To bude v nastavení, čo sa neprenieslo ok do databázy po konverzii.
lenkak
17.02.09,08:15
Keď si v poistnom po prevedenom výpočte a 2x klikneš na urazove, alebo garančné poistenie, zobrazí sa Ti správny súčet VZ?
Zoltán Kovács
17.02.09,08:19
Keď si v poistnom po prevedenom výpočte a 2x klikneš na urazove, alebo garančné poistenie, zobrazí sa Ti správny súčet VZ?

Áno. Mám dve dohody po 265,50 spolu 531. A aj vypočítané odvody do UP a GP je správne. Odvody vyráta správne, len nevie zobrzit výkaz na tlač.
lenkak
17.02.09,08:36
Chybu Ti vypisuje aj pri Prílohe?
A skúšal si uložiť výkaz do súboru?
Zoltán Kovács
17.02.09,08:42
Chybu Ti vypisuje aj pri Prílohe?
A skúšal si uložiť výkaz do súboru?

Prílohu zobrazuje v pohode. Pri uložení výkazu (1.strany) do súboru hlási tú istú chybu, ako pri zobrazení na monitor.
lenkak
17.02.09,08:46
Pomaly sa aj k niečomu dopracujeme...
Ešte ma napadá, či máš správnu predlohu výstupnej zostavy?
Ja som síce všetko otestovala na verzii 6.00.007, tak neviem či nepridali aj novšiu predlohu, alebo robili nejaké úpravy.
Zoltán Kovács
17.02.09,08:52
Pomaly sa aj k niečomu dopracujeme...
Ešte ma napadá, či máš správnu predlohu výstupnej zostavy?
Ja som síce všetko otestovala na verzii 6.00.007, tak neviem či nepridali aj novšiu predlohu, alebo robili nejaké úpravy.

Na rok 2009 je jedna jediná predloha:

F 01 Výkaz pre Soc.poisťovňu (2009)


V predlohe na rok 2008 to vykazuje správne.
janulik100
17.02.09,08:52
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Na mzdy mám verziu 7.10g - univerzálny systém. Zaujíma ma, prečo mi pri tlačení výkazov do zdravotnej poisťovne sumy preddavkov zaokrúhľuje na celé eurá??? Nemalo by to byť na 2 desatinné miesta??? Ďakujem
ahoj ja mám síce inú verziu programu, ale mala som rovnaký problém, zistili sme, že bolo niekoľko verzií upgrade ..od prvej verzie ho ešte 7x opravovali, takže skús znovu upgrade. Ja som to tak urobila a už to bolo v poriadku.
Braňo
17.02.09,09:00
Skús ešte v číselníkoch pozrieť, aby si mal všetko numerické hodnoty (nie vzorec) - aj pri odvodoch.
Zoltán Kovács
17.02.09,09:05
Skús ešte v číselníkoch pozrieť, aby si mal všetko numerické hodnoty (nie vzorec) - aj pri odvodoch.

V čísleníkoch kde sa to nastavuje. Pri odvodoch sa nastavujú predsa iba percentá, a základ z čoho sa má rátať.
Braňo
17.02.09,09:08
Číselníky-formát hodnoty
lenkak
17.02.09,09:08
už Ti zostáva ten hotline.
Pokiaľ Ti ostatné firmy idú v pohode, len títo dohodári nie, skôr mi to pripadá akoby data pri výstupnej zostave neboli kompatibilné s nastavením danej predlohy.
Zoltán Kovács
17.02.09,09:11
Číselníky-formát hodnoty

:confused:
Zoltán Kovács
17.02.09,09:12
už Ti zostáva ten hotline.
Pokiaľ Ti ostatné firmy idú v pohode, len títo dohodári nie, skôr mi to pripadá akoby data pri výstupnej zostave neboli kompatibilné s nastavením danej predlohy.

Na hotline majú Orange vyplnutý a T-Mob stále obsadený. Napísal som im maila.
lenkak
17.02.09,09:28
takže som sa trošku "pohrala". Pokiaľ nemáš žiadny prac. pomer a máš len dohody, program nespraví výkaz do SP. Iba keď máš prac. pomer + dohody. Myslím si , že toto je problém všetkých,nielen u Teba, budú sa s tým asi ihruškať v mrp.
Marína
17.02.09,09:30
Už sa aj bojím nakúkať do tejto témy, čo sa v tých mzdách deje. Ešte stále nemám preklopené mzdy, lebo len čakám a čakám a ............, že predsa len niekto z MRP tu nakúka a problémy rieši. Je 17. februára a najvyšší čas, aby to šliapalo ako hodinky.
Zoltán Kovács
17.02.09,09:38
Už sa aj bojím nakúkať do tejto témy, čo sa v tých mzdách deje. Ešte stále nemám preklopené mzdy, lebo len čakám a čakám a ............, že predsa len niekto z MRP tu nakúka a problémy rieši. Je 17. februára a najvyšší čas, aby to šliapalo ako hodinky.

Už majú aj vyššie rozoberanú chybu nahlásenú.
Zoltán Kovács
17.02.09,09:40
takže som sa trošku "pohrala". Pokiaľ nemáš žiadny prac. pomer a máš len dohody, program nespraví výkaz do SP. Iba keď máš prac. pomer + dohody. Myslím si , že toto je problém všetkých,nielen u Teba, budú sa s tým asi ihruškať v mrp.

Presne ako píšeš problém je iba v tých firmách kde nemajú TPP len dohody.
lenkak
17.02.09,09:40
Stiahla som si novú verziu, a už to aj mne robí pri samom dohodárovi. Takže môžme očakávať buď nový upgrade, alebo nejaký pokec ako to napraviť.
Zoli ty máš určite všetko ok.
m.hladka
17.02.09,09:52
Presne ako píšeš problém je iba v tých firmách kde nemajú TPP len dohody.
Presne tak, teraz som to skúsila a robí mi tu istú chybu.
Hádam to opravia.
Zoltán Kovács
17.02.09,09:55
Stiahla som si novú verziu, a už to aj mne robí pri samom dohodárovi. Takže môžme očakávať buď nový upgrade, alebo nejaký pokec ako to napraviť.
Zoli ty máš určite všetko ok.


Presne tak, teraz som to skúsila a robí mi tu istú chybu.
Hádam to opravia.

Ja som bol blbec. Lebo výplaty mám už hotové asi týždeň, a dnes som chcel len vytlačiť všetky výkazy, aby som ich poslal. Mám "manažéra aktualizácie", a pri spustení programu vykrikoval, že je nová verzia. Tak som si ju stiahol. A poriadne som si nas..l do huby a vyrobil zbytočný problém. :):mee:
vmartina
17.02.09,10:05
Dobry den, kde sa prosim Vas nastavuje zaokruhlenie mzdy k výplate. Program mi pocita z HM 325,30 € odvody sice spravne zaokruhlene ale mzdu čistú ktorá prislúcha k výplate v sume 281,89 a potrebujeme to mat na 281,90€. To iste mi robi aj pri minimálke=256,08 € k výplate. Ďakujem za radu
lenkak
17.02.09,10:10
Ja som bol blbec. Lebo výplaty mám už hotové asi týždeň, a dnes som chcel len vytlačiť všetky výkazy, aby som ich poslal. Mám "manažéra aktualizácie", a pri spustení programu vykrikoval, že je nová verzia. Tak som si ju stiahol. A poriadne som si nas..l do huby a vyrobil zbytočný problém. :):mee:

Zoli tak či tak, by sme si museli kvôli novým výkazom stiahnuť novú verziu.
A ja nepoužívam manažéra, sťahujem si verzie zo stránky, ak by neprebehla verzia správne, aby som si ju mohla preinštalovať, resp. nainštalovať staršiu verziu.
Zbytočný problém to nie je, aspoň sa na daný problém prišlo teraz. ;)
Zoltán Kovács
17.02.09,10:35
Pripájam odpovedný mail z MRP:

"Dobry den,
prilozeny subor po11_101.fr3 predstavuje formular vystupnej zostavy. Tento subor ulozte do podpriecinka Predlohy.

Ak ste aplikaciu MRP Mzdy a personalistika nainstalovali do priecinka "C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\"
cesta je:
C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Predlohy\

Ak ste aplikaciu MRP Mzdy a personalistika nainstalovali do priecinka "C:\MRPWin\Mzdy a personalistika (SK)\" cesta je:
C:\MRPWin\Mzdy a personalistika (SK)\Predlohy\ " (toľko citát)

Nedá sa pripojiť súbor koncovkou fr3.

Cez ss hláste sa kto má záujem o preposlanie mailom. Dúfam, že tým neporuším autorské práva. Totiž na ich stránke zatiaľ nie je oprava prístupná.
lenkak
17.02.09,12:13
Zoli, keď chceš sem súbor pridať, stačí ho zazipovať a tak priložiť.
Myslím si, že ale vydajú upgrade a tam už zakomponujú aj novú - upravenú výstupnú predlohu.
Katka0208
17.02.09,13:18
ahoj ja mám síce inú verziu programu, ale mala som rovnaký problém, zistili sme, že bolo niekoľko verzií upgrade ..od prvej verzie ho ešte 7x opravovali, takže skús znovu upgrade. Ja som to tak urobila a už to bolo v poriadku.

dakujem, vyskusam, dufam, ze to bude dobré. pekný deň
ekopo
17.02.09,13:48
Je v poriadku, keď vo mzdách verzia DOS/WIN (universal) sú údaje vo výkaze do ZP prvá strana zaokrúhlená na celé €, a v prílohe sú riadne uvedené aj centy?
Ďakujem za odpovede.
danes
17.02.09,14:05
Udaje vo výkazoch do ZP sú tiež na 2 desatinné miesta ako
v prílohe, len musíš ísť do mzdového číselníka a uložit si nové
výkazy od r.2009
ekopo
17.02.09,14:11
Udaje vo výkazoch do ZP sú tiež na 2 desatinné miesta ako
v prílohe, len musíš ísť do mzdového číselníka a uložit si nové
výkazy od r.2009
Ďakujem, to mohli v MRP urobiť v rámci aktualizácie.
Zoltán Kovács
17.02.09,15:10
Zoli, keď chceš sem súbor pridať, stačí ho zazipovať a tak priložiť.
Myslím si, že ale vydajú upgrade a tam už zakomponujú aj novú - upravenú výstupnú predlohu.

Len otázka kedy. Mna totiž už tlačí termín zasielania výkazov, a myslím si, že s tým nie som sám.
Zoltán Kovács
17.02.09,15:12
Tak pripojil som zipnuté. Treba rozbaliť. Návod ako nahradiť najdete vyššie v mojom inom príspevku.
u.erika
17.02.09,15:39
takže som sa trošku "pohrala". Pokiaľ nemáš žiadny prac. pomer a máš len dohody, program nespraví výkaz do SP. Iba keď máš prac. pomer + dohody. Myslím si , že toto je problém všetkých,nielen u Teba, budú sa s tým asi ihruškať v mrp.
Ja mám tiež len dohodárku, a program mi spravil výkaz do SP
Monika Kováčová
17.02.09,15:50
Ja mám tiež len dohodárku, a program mi spravil výkaz do SP
no erika, keby si bola taká šikovná ako my:D:D, čo sme si nainštalovali najnovšiu verziu, tak by si ten výkaz nemala :cool:
u.erika
17.02.09,17:21
no erika, keby si bola taká šikovná ako my:D:D, čo sme si nainštalovali najnovšiu verziu, tak by si ten výkaz nemala :cool:
Prepáčte, robila som mzdy v nedeľu, vtedy mi ešte spravil program výkazy včera som si nainštalovala novú verziu, ale som nepozerala, aké zmeny sú tam. Teraz som skúšala a neidete to. Prílohu spraví ale výkaz nie. Ešte raz prepáčte
jamis
17.02.09,17:32
Prepáčte, robila som mzdy v nedeľu, vtedy mi ešte spravil program výkazy včera som si nainštalovala novú verziu, ale som nepozerala, aké zmeny sú tam. Teraz som skúšala a neidete to. Prílohu spraví ale výkaz nie. Ešte raz prepáčte

Mala som ten istý problém. Znovu som preinštalovala a je to v poriadku.
Skús preinštalovať.
u.erika
17.02.09,18:57
Mala som ten istý problém. Znovu som preinštalovala a je to v poriadku.
Skús preinštalovať.
nainštalovala som to ešte raz, aj tak mi to neide. Keď si vyberem tlačový formulár: F 01 výkaz pre SP, tak tam napíše chybu: Memo 182:Format ´%2F´invalid or incompatible with argument
v tlač. formulári 01 a 02 mi to vytlačí dobre, ale v pravom dolnom rohu chýba čiarový kód. Už mi volali z SP, že tieto formuláre nie sú dobré
jamis
17.02.09,19:07
nainštalovala som to ešte raz, aj tak mi to neide. Keď si vyberem tlačový formulár: F 01 výkaz pre SP, tak tam napíše chybu: Memo 182:Format ´%2F´invalid or incompatible with argument
v tlač. formulári 01 a 02 mi to vytlačí dobre, ale v pravom dolnom rohu chýba čiarový kód. Už mi volali z SP, že tieto formuláre nie sú dobré

Ja predtým ako som preinštalovala som dala dotaz na MRP a prišla mi táto odpoveď i s priloženým súborom. Lenže som ho nepoužila, nakoľko som to medzitým skúsila preinštalovať a išlo mi to.

To to je odpoveď z MRP

Dobry den,

prilozeny subor po11_101.fr3 predstavuje formular vystupnej zostavy. Tento subor ulozte do podadresara Predlohy t.j. ak ste program MRP Mzdy a personalistika nainstalovali do implicitneho adresara cesta je:

C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Predlohy

Skús tam poslať email a určite Ti to opravia,
u.erika
17.02.09,19:44
Ja predtým ako som preinštalovala som dala dotaz na MRP a prišla mi táto odpoveď i s priloženým súborom. Lenže som ho nepoužila, nakoľko som to medzitým skúsila preinštalovať a išlo mi to.

To to je odpoveď z MRP

Dobry den,

prilozeny subor po11_101.fr3 predstavuje formular vystupnej zostavy. Tento subor ulozte do podadresara Predlohy t.j. ak ste program MRP Mzdy a personalistika nainstalovali do implicitneho adresara cesta je:

C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Predlohy

Skús tam poslať email a určite Ti to opravia,
Dakujem Ti, už som tam poslala email
lenkak
17.02.09,21:06
súbor nájdeš v príspevku 99, postup 92.
Zoltán Kovács
19.02.09,06:18
V dnešnej aktualizovanej verzii 6.00.010 už je opravená výstupná zostava do SP.
m.hladka
19.02.09,06:30
Díky. Už si ju idem natiahnuť.
vasana
25.02.09,10:41
Zase sa vrátim k zaokrúhleniu tvorby sociálneho fondu ( problém so zaokrúhlením na celé eurá ). Pre toho, kto to ešte nenašiel možno pomôže info, že sa to dá nastaviť v Číselníkoch - Mzdový číselník - Práca so mzdovým číselníkom - v záložke Poistné - pol. 805 Tvorba sociálneho fondu - nastaviť Počet desatinných miest a spôsob zaokrúhlenia.
Katka0208
09.03.09,07:35
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Na mzdy mám verziu 7.10g - univerzálny systém. Zaujíma ma, prečo mi pri tlačení výkazov do zdravotnej poisťovne sumy preddavkov zaokrúhľuje na celé eurá??? Nemalo by to byť na 2 desatinné miesta??? Ďakujem

už som si stiahla aj novú verziu a stále mi to zaokrúhľuje na celé eurá. nevie niekto poradiť prečo? či treba niečo prestaviť? dakujem
Katka0208
10.03.09,07:12
nikto nevie poradiť?
Marína
10.03.09,12:50
Katka, ja účtujem pod WIN, ale myslím, že tento link ti pomôže.
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=310
Nastav si počet desatinných miest a zaokrúhlenie.