Kejt
26.01.06,21:02
Ahojte poraďáci chcela by som si overiť jednu informáciu.Jedna spoločnosť, ktorá je platcom DPH a má jednoduché účtovnícvo nám fakturuje služby.Zamestnanec ich spoločnosti kontroluje naše prevádzky.Tieto služby nám faktúrujú bez DPH je to správne?Naša spoločnosť je v prenájme.Dostali sme faktúru od polície za stráženie objektu tiež tam nebola uvedená DPH je to správne.Ďakujem za každú odpoveď.
Gituška
26.01.06,20:51
vy ste platcovia dph? akože vôbec tomu nerozumiem, čo si tu napísal.
Kejt
27.01.06,06:36
Tak so vysvetlím zrozumitelnejšie.Zaujímalo ma či spoločnosť,ktorá je platcom DPH nám môže fakturovať služby bez DPH.Naša firma je platcom DPH.
babenko1
27.01.06,06:47
Firma, ktorá vám robí strážnu službu a je platcom DPH, musí vystavovať faktúry za uvedené služby s DPH.. nikde v zákone nie je uvedené, že strážna služba je oslobodená od DPH
Pokiaľ viem, polícia nie je platcom DPH...
renča1
27.01.06,06:54
Nejedná sa náhodou o prenájom? Ak faktúruju bez dph neuvádzajú odvolávku na §?
babenko1
27.01.06,07:07
Nejedná sa náhodou o prenájom? Ak faktúruju bez dph neuvádzajú odvolávku na §?Ak platca DPH prenajíma nehnuteľnosť inému platcovi DPH, môže sa rozhodnúť, že bude prenájom bez DPH § 38 ods. 5... ale v tom prípade treba použiť koeficient...
apsgroup
27.01.06,07:09
Náhodou práve refakturujem takéto služby od policie. Cena služby ochrany bola fakturovaná nám od policie bez DPH, ja ju ale dalej refakturujem s DPH nakolko my sme platci DPH. Myslím si,že tak je to správne.
Ja som sa ale zamyslela nad dátumom dodania. Refakturujem teraz v januári služby za minulý rok-od mája 2005 do 31.12.2005. Kedze sa jedná o refakturáciu
myslím si,že dátum dodania= dátum vyhotovenia faktury. Nemýlim sa?